reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sins of a Solar Empire & Datadisky

mstejska (2912)|29.12.2008 22:22
[QUOTE=cool.user;199801]No, to nemuzu posoudit. Hru znova neplanuji kupovat, ale pokud ji koupis a poreferujes tak ti dam plnou palbu RB :D

1RB za skoro 100Kc, to je vyhodna nabidka ne? :D[/QUOTE]

Tak mi ji poslou a po novem roce, pateho. Uz se tesim. Hlavne aby byl cas.
cool.user (2822)|30.12.2008 14:21

:D
mstejska (2912)|30.12.2008 14:40
[QUOTE=cool.user;200430]
:D[/QUOTE]

Nepouzivas takticke sloty?
Ja je vzdycky plne obsadim hangary a do nich napul bomber & fighter.
cool.user (2822)|30.12.2008 14:45
[QUOTE=mstejska;200437]Nepouzivas takticke sloty?
Ja je vzdycky plne obsadim hangary a do nich napul bomber & fighter.[/QUOTE]

Na domovsky planete je to zbytecny, na tom screenu slo spis o tu allegiance :D
Intri (3490)|30.12.2008 16:05
Bug, bug, bug, bug, bug, bug, bug, bug...

Jinak pořád jsem ještě nepřišel na to, čím mi Sal dokázal ničit 13 kapitálek najednou... Všechny úplně stejnými úbytky životů, takže to fakt musel být nějaký plošný útok. A zatraceně drastický.
cool.user (2822)|30.12.2008 16:07
[QUOTE=Intri;200464]Bug, bug, bug, bug, bug, bug, bug, bug...[/QUOTE]

Zadnej bug, ale pokud koupis starbase upgrade tak ti da +30 alli :p
CommanderZ (512)|30.12.2008 17:15
[QUOTE=Intri;200464]Bug, bug, bug, bug, bug, bug, bug, bug...

Jinak pořád jsem ještě nepřišel na to, čím mi Sal dokázal ničit 13 kapitálek najednou... Všechny úplně stejnými úbytky životů, takže to fakt musel být nějaký plošný útok. A zatraceně drastický.[/QUOTE]

To by me zajimalo, plosne utoky mi tady dost chybi.

A jinak - 110% alli je na domovske planete naprosto bezne.
cool.user (2822)|30.12.2008 17:16
[QUOTE=CommanderZ;200506]A jinak - 110% alli je na domovske planete naprosto bezne.[/QUOTE]

Jenze 150% uz ne :p
Intri (3490)|30.12.2008 17:19
[QUOTE=CommanderZ;200506]To by me zajimalo, plosne utoky mi tady dost chybi.[/QUOTE]

Já už na to přišel - Salamander je haxor.:-P
CommanderZ (512)|30.12.2008 17:26
[QUOTE=cool.user;200509]Jenze 150% uz ne :p[/QUOTE]

Jenze jestli ta stanice dava +30%...

[QUOTE]Já už na to přišel - Salamander je haxor.:-P[/QUOTE]

To na tom nic nemeni.. Jak to udelal? :D
Intri (3490)|30.12.2008 17:44
Já nevím, a radši to ani nechci vědět, jinak bych to začal pužívat taky a Sal by plakal.
mstejska (2912)|30.12.2008 21:17
Mohl bych pozadat profiky o par tipu, co stavet, co vynalezat atd? diky za rady.
Protoze kdyz se rozlezam po planetach pomalu a poradne je zajistuju, tak jsem pomaly a souper me prejede dohromady s piraty. Kdyz jsem zase rychly a mam nebranene planety, tak me zase sesrotuji pirati, nez stacim postavit vice capital ships
Intri (3490)|30.12.2008 21:19
Chce to planety obsazovat tak, abys je mohl bránit i svou flotilou. Pokud možno snaž se obsazovat, abys původním planetám nehrozilo napadení - tzn. aby nové planety kryly ty ostatní.
mstejska (2912)|30.12.2008 21:30
To se snazim, ale kdyz mam dve CS a mam mezi, koncovyma planetama 3-4 preskoky tak se nestiham branit piratum a jeste se rozvijet. Uz jsem somozrejme parkrat vyhral na nejlehci obtiznost, ale jen na male mape.
Je dulezita diplomacie?
Vypisujete odmenu a druhou rasu?
Kdyz vypisu odmenu na druhou rasu, znamena to ze na me pirati nebudou utocit?
Vynalezat vsechno, nebo vyhmatnout jenom ty nejdulezitejsi vynalezy?
Intri (3490)|30.12.2008 21:44
Diplomacie ti může helpnout se zbavit aspoň na chvíli útoků nějaké ze stran. Ze startu se to celkem hodí, ale pamatuj si, že není tak jednoduché plnit náročnější úkoly.

Odměna na jinou stranu tě zbaví těch útoků pirátů. Piráti zaútočí na toho, na koho je ve chvíli vypuštění útoku nejvyšší odměna ).

Pokud jde o výzkum, chce to vynalézat to, co je pro tebe momentálně nejvhodnější. To může být zvyšování damage tvých lodí, zvyšování životů nebo třeba vynález Trade Portu, aby se ti zvýšil příjem, vynález Broadcast Centra, aby ti cizí kultury neohrožovaly planety atd.

A pokud jde o ty přeskoky, v tom je právě docela problém - pokud se takto moc větvíš, planety se brání velice těžko. Nejlepší máš hned ze startu vyslat dva nebo tři průzkumníky, aby prozkoumaly mapu a podle toho si vybrat, které planety a kdy zkolonizovat. Často se stává, že třeba najdeš místo, kde jedna nebo dvě planety zabezpečí vstup do celé tvé říše. Tyhle planety je tedy dobré zabrat a silně opevnit co nejdřív - obsazování případných vnitřních planet klidně nech na později.
CommanderZ (512)|30.12.2008 22:47
Je k necemu vice Phase stabilizeru na jedne planete? Ted jsem to videl u bota hned na nekolika planetach. Ne ze by mu to pomohlo :rolleyes:
cool.user (2822)|30.12.2008 22:51
[QUOTE=CommanderZ;200618]Je k necemu vice Phase stabilizeru na jedne planete? Ted jsem to videl u bota hned na nekolika planetach. Ne ze by mu to pomohlo :rolleyes:[/QUOTE]

Pokud se nepletu tak to prodluzu dobu pred skokem. Hodi se to na seekry dokud nemaj antiupgrade na tohle a pak pripadne na nepritele pokud chce zdrhnout.
CommanderZ (512)|30.12.2008 23:13
[QUOTE=cool.user;200621]Pokud se nepletu tak to prodluzu dobu pred skokem. Hodi se to na seekry dokud nemaj antiupgrade na tohle a pak pripadne na nepritele pokud chce zdrhnout.[/QUOTE]

Phase stabilizer neni ta rusicka, to je ta vec ktera ti umozni skakat mezi kterymikoliv 2 planetami v jedne soustave :)
cool.user (2822)|30.12.2008 23:32
[QUOTE=CommanderZ;200627]Phase stabilizer neni ta rusicka, to je ta vec ktera ti umozni skakat mezi kterymikoliv 2 planetami v jedne soustave :)[/QUOTE]

ahaaaaaa, tohle. No to se ti hodi na rychlejsi transport lodi.
Ihales (207)|31.12.2008 13:48
Vic jich je jen na schopnost Returning of dark armada- lode prilitaji casteji
ale pokud hrajes podle nejnovejsich patchu tak ta cena prijezdu je velmi vysoka -> nevyplati se to, lepsi je pouzivat lode, ktere jsou pro danou rasu nejlepsi (to co ti poslou je nahodny)
a na rzchlost transportu to nema vliv, na to je upgrade nasledujici po vyzkumu phase stabilizer nod(ma to i v popisu)

BTW: podle nejnovejsich patchu je hra v nasem "turnaji" silne nevyrovnana, protoze hrajeme bez kanonu a s kanony jsou vsechny rasy jakz takz vyrovnane-> nejlip je na tom rasa ktera nejmin ztratila ciliz adventi + dalsi vec mozna, je to strategii, kterou pouzivame ale schopnost spaleni antihmoty je extremne silna(kazda lepsi lod ma antihmotu)
Intri (3490)|31.12.2008 14:08
+ už by mi někdo konečně mohl říct, která schopnost dokáže zničit 13 kapitálek najednou úplně stejnou silou...;-)
cool.user (2822)|31.12.2008 14:10
[QUOTE=Intri;200772]+ už by mi někdo konečně mohl říct, která schopnost dokáže zničit 13 kapitálek najednou úplně stejnou silou...;-)[/QUOTE]

Bug :p
Ihales (207)|31.12.2008 14:20
je mala moznost + odpovidalo by to tomu, ze poskozovani bylo rovnomerny, ze by to byli coolovi bombardery, ale ty by to nikdy!!! neudelali tak rychle ->bug/superschopnost nekoho od adventu->nevyvazenost ras v tomtu patchi
Intri (3490)|31.12.2008 14:27
Ne e, bombardéry by nelikvidovaly všechny kapitálky rovnoměrně. Tipl bych, že tak 800 až 1000 štítů/zdraví ty kapitálky ztratily s každým úbytkem. Nenapadá mě, co by to mohlo způsobit. Cool měl jen bombardéry, Sal krom svých kapitálek neměl nic, takže to musely být Salovy nebo Coolovy kapitálky.
cool.user (2822)|31.12.2008 14:29
[QUOTE=Intri;200782]Ne e, bombardéry by nelikvidovaly všechny kapitálky rovnoměrně. Tipl bych, že tak 800 až 1000 štítů/zdraví ty kapitálky ztratily s každým úbytkem. Nenapadá mě, co by to mohlo způsobit. Cool měl jen bombardéry, Sal krom svých kapitálek neměl nic, takže to musely být Salovy nebo Coolovy kapitálky.[/QUOTE]

Cool hlavne posilal vsechny bombardery jen na jeden cil.
CommanderZ (512)|31.12.2008 14:38
[QUOTE]Vic jich je jen na schopnost Returning of dark armada- lode prilitaji casteji [/QUOTE]
Hmm, dost pochubuju ze on ten upgrade mel, vhledem k velikosti jeho flotily.
[QUOTE]
ale pokud hrajes podle nejnovejsich patchu tak ta cena prijezdu je velmi vysoka [/QUOTE]
:O Ono to neco stoji? Ja hraju na patchi 1.05 (pristi tyden uz si to snad konecne koupim a pak to patchnu na aktualni verzi) a je pravda ze je to dost imba. Od doby co si postavim ten upgrade, tak uz stavim akorat bombici lode (ty to neposila) a kapitalky. A zbytek vrazim do ruznych upgradu :)
Ihales (207)|31.12.2008 15:32
v tom pripade sal, protoze jsem proveril vsechny vasari jednotky a nemaji schopnosti:
a) nabit stity o 6000 vice nez normal maximum
b) maji sice hromadny utoky a v dostatecnym poctu a na 6+ levlu by to mohli dat, ale cool mel jak frigaty, tak capitalky jen cariery a ty zadnou takovou schopnost nemaji
Ihales (207)|31.12.2008 15:40
[QUOTE=CommanderZ;200795]Hmm, dost pochubuju ze on ten upgrade mel, vhledem k velikosti jeho flotily.

:O Ono to neco stoji? [/QUOTE]
ano pamatuji si jen cenu creditu - okolo 2500 + nejakej metal a krystaly, ale za nejaky 4 lode mi to pripada moc (nemluve o tom ze si ani nemuzes vybrat ktery)
BTW:hraji na patchi 1.11 - na tento patch neupgraduj je tam vic bugu nez v minulem

avsak zjistil jsem ze returning of dark armada ma nyni dva stupne vyvoje, na druhy jsem zatim nupgradoval, ale pochybuji ze tam bude nejaky rapidni rozdil v samotnem popisu schopnosti neni zadny rozdil oproti prvnimu stupni(ale vyzkousim)

BTW: vyplati se edelat vetsinu upgradu, ale je dulezite rozdelit si priority. ja postupuji takto:
1)zajisteni zdroju - vsechny upgrady ze zacatku rvu do vyzkumu ekonomiky, protoze vasari maji docela velky naroky na krystaly (a tech je malo)
+vyzkumy potrebne ke kolonizaci ledovych a lavovych planet
2)kdyz je zajisten prisun surovin tak vojenske upgrady na zvyseni zivotaschopnosti lodi ( CS levl 6 je lepsi nez levl4)
3) rovnomerne ostatni vyzkumy dle potreb mapy
Intri (3490)|31.12.2008 15:51
Nevím, co měl za lodě, ale jestli měl jen pár Radiancek prostřídaných Progenitory, taky nemají žádný takto silný plošný útok, pokud vím. Tak kde se to vzalo?
Salamander (6177)|31.12.2008 15:56
[QUOTE=Intri;200839]Nevím, co měl za lodě, ale jestli měl jen pár Radiancek prostřídaných Progenitory, taky nemají žádný takto silný plošný útok, pokud vím. Tak kde se to vzalo?[/QUOTE]

Power of the Unity :p

ne, vazne nevim, co to bylo, skoro bych Tipoval, ze to mohlo byt tou detonaci antihmoty :notsure
Intri (3490)|31.12.2008 15:58
No jo, ale to je cílená schopnost, ne plošná. A 13 Radiancek, které by vystřelily najednou každá na jiný cíl, jsi ani neměl ( nehledě na to, že by to byla haluz jak prase ).
Ihales (207)|31.12.2008 15:59
jeste rekni ze je to tak levny ze to behem dvou minut muzes seslat tolikrat ze se 3 radianckama zrusis 10 CS levl 4+ stity + pulku zivota (tak 13 jak rika intri - ja si pocet presne nepamatuji)
Intri (3490)|31.12.2008 16:02
To by až takový problém nebyl, kdyby to šlo postupně. Jenže ono to postupně nešlo, všechny padly najednou. Během minuty.
cool.user (2822)|1.1.2009 13:07
Ja vam nevim panove, ja at hraju za adventy jak dlouho chci tak mi jako nejaka extra rasa neprijdou teda...
Intri (3490)|1.1.2009 13:16
No dobře, ale sám jsi to viděl.:-) Co mi zničilo ty lodě? Ty jsi měl fakt jen carriery, tak to musel být Sal. A ten měl svoje Progenitory, RAdiancky a možná ještě nějakou jinou kapitálku, ale jiných neměl víc než dvě, jak ho znám. Skoro už blbnu, jak to furt opakuju, ale já prostě chci přijít na to, čím mi je Sal takhle zlikvidoval.:-)
cool.user (2822)|1.1.2009 13:21
[QUOTE=Intri;201010]No dobře, ale sám jsi to viděl.:-) Co mi zničilo ty lodě? Ty jsi měl fakt jen carriery, tak to musel být Sal. A ten měl svoje Progenitory, RAdiancky a možná ještě nějakou jinou kapitálku, ale jiných neměl víc než dvě, jak ho znám. Skoro už blbnu, jak to furt opakuju, ale já prostě chci přijít na to, čím mi je Sal takhle zlikvidoval.:-)[/QUOTE]

ee, ja tam mel i svy capitalky, ovsem to nevysvetluje ten vas duel.
Intri (3490)|1.1.2009 13:23
Jo, ale i ty kapitálky jsi měl všechny carriery.

A pokud jde o ten duel poté, co jsi nebyl schopný chvíli vydržet a šel jsi spát ( :-P ), ten jsem až tak moc nepozoroval, to jsem se jenom nestačil divit, jak rychle mi vykopal moje lodě, aniž bych zničil nějakou jeho.:-) Ale při tom souboji já+Ihales vs. ty+Sal, tam to bylo vidět parádně. A já prostě nebudu spát klidně, dokud nebudu vědět, jak se to mohlo stát.:-)
Ihales (207)|1.1.2009 13:59
no uz jsem castecne prisel na to v cem je hacek
adventska schopnost znic antihmotu stoji 60 na 3lvl dava 33.3dps cca po dobu 20 sec cooldown je 20 sec + tato schopnost nici primo hull kdyz zapojis antimatter recharger(utocili jsme na jejich planetu) + par dalsich advent schopnosti ktery jsou sami osobe naprd, ale v kombinaci s ostatnima udrzuji letku nazivu a zvetsuji zraneni(ted jsem prisel na jednu zcela nenapadnou ale s dobrou flotilou mega vrazednou)= adventi jsou momentalne hodne silni, ale musis mit stesti na takove idealni kombo prijit/ musis mit za ne odehrano opravdu hodne, abys to vyvazil
Intri (3490)|1.1.2009 14:02
Pořád to nevysvětluje ten plošný útok.:-)
Ihales (207)|1.1.2009 14:10
ale jo, mel je 3-5, tusim, za minutu kazda vystreli 3x tzn. 9-15vystrelu
zraneni: 33.3*20=666 a toto zraneni slo primo do hullu za 1 minutu
za 2 minuty 1332 pokud bychom tam meli 9-15 kapitalek tak by to slo do kazde z nich, navic tam mel cool ty svy lode, ktery se schopnosti pruniku zraneni skrz stity, taky neco udelali
+ mozna neco udelala ta plosna schopnost na lvl6 u radiancky (zatim nevim jestli to zraneni 250 pali kazdou sekundu po dobu 8 sekund nebo to napali jednou a pretrvava neajky efekt)
Intri (3490)|1.1.2009 14:50
Ta Radiancka nic plošného nemá, ten skill na 6. levelu je taky cílený. Výpočet ujde, ale počítá s tím, že všechny Radiancky si vyberou svůj cíl a zaútočí na něj ( jinak by nemohly padat všechny lodě stejně rychle ). A to mi při koordinovaném útoku, který Sal celkem nepochybně zadával, přijde celkem nereálné.
Ihales (207)|2.1.2009 15:56
myslim ze budeme moct mozna do turnaje opet nasadit kanony, protoze ten vasari uz neni zdaleka tak dobry - dava 100-120 dmg do vseho(jedna se o odhad asi 30 kanonu dalo okolo 3k) a pozastavi aktivitu vsech veci na orbite krom strikecraftu asi na 10sec
pokud neco podobnyho udelali aji s tec kanonem tak uz to dle meho nazoru neni tak moc premrstena zbran
CommanderZ (512)|2.1.2009 16:40
[QUOTE=Ihales;201442]myslim ze budeme moct mozna do turnaje opet nasadit kanony, protoze ten vasari uz neni zdaleka tak dobry - dava 100-120 dmg do vseho(jedna se o odhad asi 30 kanonu dalo okolo 3k) a pozastavi aktivitu vsech veci na orbite krom strikecraftu asi na 10sec
pokud neco podobnyho udelali aji s tec kanonem tak uz to dle meho nazoru neni tak moc premrstena zbran[/QUOTE]

Me teda prijde Kostura Cannon slaboucky i v patchi 1.05...tam mi prislo ze dava tak 300. A jeste mu trva pul hodiny nez se otoci. A jeste muze palit jednou za asi za pet minut.
cool.user (2822)|2.1.2009 16:42
[QUOTE=CommanderZ;201462]Me teda prijde Kostura Cannon slaboucky i v patchi 1.05...tam mi prislo ze dava tak 300. A jeste mu trva pul hodiny nez se otoci. A jeste muze palit jednou za asi za pet minut.[/QUOTE]

Jenze kdyz mas 10-20 planet tak je to uz sakra silna zbran.
Salamander (6177)|2.1.2009 16:42
No, ale pokud jich postavis aspon 5, tak uz je to zajimavejsi :)
grrr, nemam rad coola :D

BTW-OT:
chtel by nekdo potkat tuhle lod ? :D
Biliskner.jpg
CommanderZ (512)|2.1.2009 17:02
[QUOTE]
chtel by nekdo potkat tuhle lod ?[/QUOTE]

Kdyby mela jen ty parametry, tak by se jeste dala znicit. Ale ty ability...obzvlast "Consume planet" :D

[QUOTE]Jenze kdyz mas 10-20 planet tak je to uz sakra silna zbran.[/QUOTE]

Jestli nechas soupere postavit 20 Kostur, tak si zaslouzis prohrat. Takhle se chovaji treba i experimentalni zbrane v Supreme Commanderu. Kdyz nechas soupere postavit 20 superatomovek, tak je po tobe a je to jen tvoje chyba, a knourat si o tom ze je to imba muzes jak chces. Tam je to dokonce tak, ze tam kazda strana ma jednu jednotku/budovu, ktera ti - jakmile ji postavis - de facto zarucuje vyhru. Problem je v tom, ze jsou silene drahe a ten, kdo soupere necha ji postavit je debil a ma to mit.

PS: Dalsi prirovnani - Wondery v AoE 2 - ty se taky daly postavit jen za znacneho omezeni vydaju do armady, coz bylo vetsinou osudne (proti adekvatnimu souperovi).
Salamander (6177)|2.1.2009 17:07
[QUOTE=CommanderZ;201475]Kdyby mela jen ty parametry, tak by se jeste dala znicit. Ale ty ability...obzvlast "Consume planet" :D
[/QUOTE]

Muzu Te ujistit, ze to neni nic oproti Decimate Fleet :D
Ale uz dost OT :D
Ihales (207)|2.1.2009 17:11
[QUOTE=CommanderZ;201462]Me teda prijde Kostura Cannon slaboucky i v patchi 1.05...tam mi prislo ze dava tak 300. A jeste mu trva pul hodiny nez se otoci. A jeste muze palit jednou za asi za pet minut.[/QUOTE]
mimochodem kdyz jsi mel v patchi 1.5 20 kanonu tak jsi mohl dat kolem 6000 zraneni do vseho na orbite asi za 20sec - a to znici uplne vse i kapitalky levl 6. vyssi levl to mozna prezije, ale zustane mu tak 200-1000 zivotu coz je otazka nekolika sekund i pro 2 kapitalky lvl 4. A co se tyce otaceni tak ano otaci se pomalu, ale jakmile je otocis jednou tak je uz na dalsi planety moc otacet nemusis (utocis v jednom smeru) takze to byla fakt presilena zbran.


no ted jsem hral proti 3 hardum 1v1v1v1 na te nasi mape a dal jsem to udelal jsem si asi 25 kanonu a hodne kapitalek + frigaty a muzu rict ze kanony nedelali nejaky super skody(tzn. nejedna se uz o klicovou zbran)

BTW:jen doufam ze oslabili i tec kanon...
CommanderZ (512)|2.1.2009 17:24
Jenze zase kdyby mela byt ULTIMATNI zbran vybalancovana tak, aby jich ani 20 nepritele nepotopilo, tak od ceho by to potom je ultimatni zbran?
Ihales (207)|2.1.2009 17:35
ano jedna se o ultimatni zbran pokud hrajes na 30 a min planet pak bych souhlasil s jejimi puvodnimi statistikami, pokud ale hrajes na vic planet (sose zvlada myslim i pres 150) tak pri zachovani statistik se jedna o zbran, ktera te obere o zazitek ze hry
napr tecove by mohli mit vyhranou hru jakmile zaberou polovinu planet (na zbytek vystreli kanony za 3500 a nepritel konci -ano planeta muze mit az 6k zivotu ale 2 vystrely neunese] -> prilis silne, ale ted to vypada ze se z toho stava regulerni zbran