Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 79

Téma: Návrh na úpravu sekce "Počítačové hry"

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    Ohledně hodnocení - jestli hvězdičky nebo stupnice je myslím jedno, otázkou pro mne spíš je vůbec vypovídací hodnota, protože pokud tam budou hlasovat lidé, kteří hru nehráli a jen si přečtou pár řádek a podívají se na obrázky...
    Imho hodnotit se bude průběžně a po čase z toho musí nějaký vypovídající procento vzniknout, stejně jako na jiných webech zabývajících se PC hrama...

Citace Původně odesláno od pas!k Zobrazit příspěvek
    S tim nesouhlasim .. aby ty posty meli nejakou vypovydajici hodnotu a dalo se v nich nejak rozumne orientovat melo by byt jasne co by takovy post mel obsahovat .. navic jednou z polozek by melo byt neco jako osobni hodnoceni a pohled na hru kde by mel autor v podstet volne ruce
    Tohle by možná šlo vyřešit formulářem s povinnýma položkama, viz. třeba Bazar

Btw. další co si nenapsal a mělo by být povinný, jsou screeny. Třeba i pozděj (po vydání hry samo) doplněný....
    Odpovídat lze po přihlášení

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    Nemuzu mluvit za ostatni, ale tohle osobne nepovazuju na nutne, spis bych ponechal moznost aby clovek mohl menit hodnoceni hry, teda mysleno tak aby mohl udelat zmenu sveho hodnoce kdykoliv.
    Aby mohl každý měnit své už jednou udělené vlastní hodnocení hry? Napadají mě důvody proč ano, ale také proč ne, tak nevím. Co na to pas!k?
    Citace Původně odesláno od cool.user Zobrazit příspěvek
    Osobne bych to nechal asi jen u her, respektive hodnotit thready kde se resi problem nebo vyber sestavy v alzerousove stylu mi prijde hloupe hodnotit nejak zvlast.
    Asi si nerozumíme. I teď je možné hodnotit každé téma v jednotlivých sekcích. Tady jde jen o tu změnu prezentace tohoto hodnocení.
    Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    1-5 hvězdiček imho není moc konkrétní, nešlo by to realizovat pomocí posuvníku 0% - 100% alias např. bonusweb?
    Zase to tolik nekomplikuj .
    Nechávat autory moderovat svý thready není imho nejšťastnější nápad. Svý téma o hře tu může člověk založit i v den svý registrace a ani moderátoři sekce Počítačové hry nemůžou vědět, jak ten člověk s neomezenou možností editace (slučování a mazání příspěvků) ve svým threadu naloží a jak se tu vlastně bude chovat....
    Právě od toho by tu byla ta skupina, do které by nemohl patřit každý, ale jen ten, koho schválí moderátor sekce počítačové hry. A práva na toto moderování svého tématu by měli jen členové této skupiny jako bonus navíc... ostatní nikoli.
    Určitě to jsou dobré nápady, ale říkám, kdo to bude dělat ? Nechci to rozebírat do hloubky, to je na jiné téma, ale myslím, že už současná situace (kdy řada moderátorů nemoderuje nebo se sem staví jen občas, rozdají nějakou tu kartu a tím to končí) je dlouhodobě neudržitelná a ještě přidávat moderátorům další sekce, o které by se měli starat ? A nějakých 300 kreditů nikoho nevytrhne - snad všichni moderátoři jsou/byli studenti a prostě po čase už na to neměli čas a tak to vypadá. Řešení vidím v tom, že se prostě někdo regulérně zaměstná na to, aby se o fórum staral, ale tohle nezáleží na mne.
    Však nikdo nechce nic přidávat současným moderátorům, podle jedné blíže nespecifikované SZ tu zájemci o moderování této sekce jsou (nejedná se o stávající moderátory). Takže toto problém není. Jinak k té poznámce k tomu, že se někdo regulérně zaměstná, jen aby se staral o fórum asi tolik -

Nehroťme to prosím do extrémů, nedělejme z komárů velbloudy a nehledejme problémy tam, kde nejsou.
    A systém podobný článkům je také dobrý, nicméně KP už na články nemá čas, takže nelze čekat, že by měl čas kontrolovat a schvalovat vlákna o hrách, kterých jistě bude mnohem a mnohem více. Z mého externího pohledu jsou tu prostě momentálně naprosto jiné záležitosti, které se řeší či které by se měly řešit a není čas na tohle. Takže kdo teď bude dodržovat jakýsi postup, jen tak dál, ale kdo ne, nikdo ho k tomu nemůže nutit a ohlídat si to asi budeme muset sami jako uživatelé s pomocí RB a podobně.
    Viz výše - od toho by tu byla nová skupina a noví moderátoři. Čili opět, problém není.
    Odměnami jsem myslel právě autory takových vláken, protože za to, že si dají práci sami něco o hře napsat a přidat pár obrázků by mohli být odměněni. Bez toho to asi málokdo bude dělat, protože ten, který to bude dělat svědomitě a pořádně může jít rovnou recenzovat na nějaký server, kde jistě odměněn (alespoň symbolicky) bude a nebude se tu s tím dělat zadarmo. Já takové ideály chápu, také jsem je měl, ale jak se říká - ani kuře zadarmo nehrabe a když za to člověk dostane vedle zaplaceno, nebude to jinde dělat zadarmo nebo ještě s možností kritiky, když se to někomu nebude líbit. Zkraje to může být zajímavé, ale časem to dopadne právě jako s články - výše udělovaných kreditů je prostě žalostná vzhledem k času nad tím stráveným (dělá-li někdo článek na úrovni) a také je pak demotivující to, když někdo za pár fotografií s komentářem dostane stejnou odměnu.
    Nesouhlasím. Komunitní záležitosti, jakým diskuzní fórum je, nejsou pouze o nějakých odměnách - s nějakými ideály to nemá co dělat. Opět hrocení situace.
    Ja to taky myslel tak ze o to zarazeni a hodnoceni zda post splnuje pravidla by se starala skupina ktera by sekci hry mela na starost ..
    Tak tak.
    No to zjistis jen tak ze to zkusis Napada te jjina varianta ?
    Moje řeč :-).

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

S tim hodnocenim hry nevim .. Problem je ze aby clovek mohl opravdu hodnotit mel by mit nahrano proste tezko se da hra ohodnoti kdyz sem ji hral jen 2 hodiny Toto spise nahrava variante jakou zminil cooluser .. Proste jsou hry ktere clovek nainstaluje a jsou fantasticke vypadaji bombasticky clovek je nadseny herni system parada a po tydnu zjisti ze je stale dokola opakujici se dej viz assasin creed U takove hry bych na zacatku dal tak 85 procent a po tydnu bych to zmenil na 60

Občasný diskutér Avatar uživatele Dwarlin
    Registrace
    Mar 2008

Imho hodnotit se bude průběžně a po čase z toho musí nějaký vypovídající procento vzniknout, stejně jako na jiných webech zabývajících se PC hrama...

Tohle by možná šlo vyřešit formulářem s povinnýma položkama, viz. třeba Bazar
    Ano, s tymto by som suhlasil, zmena vlastneho hodnotenia je fajn napad, ale nechal by som to na tom, ze maximalne 2x...alebo tak nejak...

Formular je dobry napad, sak skutocne ten bazar tak frci a frci v celku dobre...

Řešení vidím v tom, že se prostě někdo regulérně zaměstná na to, aby se o fórum staral, ale tohle nezáleží na mne.

Já takové ideály chápu, také jsem je měl, ale jak se říká - ani kuře zadarmo nehrabe a když za to člověk dostane vedle zaplaceno, nebude to jinde dělat zadarmo nebo ještě s možností kritiky, když se to někomu nebude líbit. Zkraje to může být zajímavé, ale časem to dopadne právě jako s články - výše udělovaných kreditů je prostě žalostná vzhledem k času nad tím stráveným (dělá-li někdo článek na úrovni) a také je pak demotivující to, když někdo za pár fotografií s komentářem dostane stejnou odměnu....
    Zamestnat niekoho je myslim nie dobry napad, sak su ludia ktory su ochotny to robit aj zadarmo...
    Ked nemas idealy Ty, je mi to uprimne luto, ale iny mozno budu ochotny...

Uricte to treba vyskusat, inak to nik nezisti, mozno to bude fungovat tak ako to nik neocava, mozno uplne podla ocakavania...hlavne to treba vyskusat...

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Aby mohl každý měnit své už jednou udělené vlastní hodnocení hry? Napadají mě důvody proč ano, ale také proč ne, tak nevím. Co na to pas!k?
    A ten duvod proc ne je jaky? Me teda zadny nenapada. Presne jak napsal pasik.

Asi si nerozumíme. I teď je možné hodnotit každé téma v jednotlivých sekcích. Tady jde jen o tu změnu prezentace tohoto hodnocení.
    Rozumime si skvele. O hodnoceni temat samozrejme vim, jenze priznejme si, kolik lidi tuto sluzbu utopenou nekde hluboko v menu vyuziva. Jde presne o to co ste napsal, aby byla jasna, explicitni a viditelna moznost hlasovani, proste neco ve formatu anket. Do ankety vetsinou hlasuje kazdej druhej clovek, temata nehodnoti skoro nikdo.

Právě od toho by tu byla ta skupina, do které by nemohl patřit každý, ale jen ten, koho schválí moderátor sekce počítačové hry. A práva na toto moderování svého tématu by měli jen členové této skupiny jako bonus navíc... ostatní nikoli.
    Imho skupina je zbytecne komplikovane reseni.

že se někdo regulérně zaměstná, jen aby se staral o fórum asi tolik -
    Kolik je nastupni plat?

Citace Původně odesláno od Dwarlin Zobrazit příspěvek
    Ano, s tymto by som suhlasil, zmena vlastneho hodnotenia je fajn napad, ale nechal by som to na tom, ze maximalne 2x...alebo tak nejak...
    Zbytecne komplikovane reseni, navic nevidim duvod proc to takhle omezovat.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

J
    3. Dost by se mi libilo kdyby postupne bylo mozno pridavat neco jako komentare jak se hra chova k urcitym sestavam .. tzn .. franta napise post o nejake hre kterou hraje na sestave xy a napise ze to jede ok popripade kolik fps na jakem rozliseni mu to dava atd pak dojde pepa kterej ma o tridu horsi sestavu a napise ze se to neda hrat .. popripade pokud nekdo najde nejake doporucene options atd .. o tehle informacich se tady bavim ja protoze kdyz prolezes fora hromada dotazu je pojede mi tohle na me plecce?
    Souhlas, jsme na Světu Hardware. Kolikrát se člověk dočte v testech, že by to mělo dělat tolik a tolik FPS a pak v diskusi maník, který tvrdí, že má to samé železo, říká, že mu to jede 2x rychleji, eventuálně pomaleji.
    Možná dát do prvního postu minimální ověřenou sestavu pro plynulé hraní

Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    Možná dát do prvního postu minimální ověřenou sestavu pro plynulé hraní
    To bude pomerne tezke Byl bych pro aby clovek co post o hre udela napsal jak to jede na jeho sestave to znamena napsat masinu + nastaveni ve hre ktere pouziva (rozliseni aa a pod) .. otazka je cim to pak merit ? Zrejme fps .. nejake napady ?

Registrace
    Jan 2008

To bude pomerne tezke Byl bych pro aby clovek co post o hre udela napsal jak to jede na jeho sestave to znamena napsat masinu + nastaveni ve hre ktere pouziva (rozliseni aa a pod) .. otazka je cim to pak merit ? Zrejme fps .. nejake napady ?
    Určitě FRAPS.
    Jde mi o nějakou minimální sestavu, na které se to dá ještě nějak hrát. Nevím, jestli nějaké úplně minimální nastavení parametrů hry, to je těžko říct. Někdo je rád, že si vůbec zahraje, jinému připadá hra osekaná o efekty nanic. Rozumné minimum je v tomhle případě značně subjektivní. Spíš by to byla informace pro lidi, kteří si říkají, že tohle ta jejich šunka určitě nezvládne.

Registrace
    Jun 2007

Byl bych pro aby clovek co post o hre udela napsal jak to jede na jeho sestave to znamena napsat masinu + nastaveni ve hre ktere pouziva (rozliseni aa a pod) .. otazka je cim to pak merit ? Zrejme fps .. nejake napady ?
    No nevím, tohle už asi zbytečně komplikujete.... na běh hry (fps) maj vliv i takový maličkosti jako verze (všech) driverů, takty CPU a VGA, zaprasený winy, defragmentace HDD atd. Od měření fps jsou tu testeři, který maj vždycky čistý winy, všechny aktuální drivery, všechny takty na deault atd. prostě rovný podmínky. Navíc třeba AA se někdy musí vynutit v ovladačích atd.

Prostě rozebírat tu nastavení hry, sestavu a počty fps povede akorát ke zbytečným dohadům. Význam těhle postů by měl být informace a zkušenosti hráčů a diskuze o hře samotný, o patchích, o češtině ke stažení a ne nějaký dohadování o +- 2 fps na tvojí a mojí "mašině"

První post by měl imho obsahovat základní info, odkaz na recenze příp. svůj vlastní popis, pokud už bude hra vydaná a nějakej ten screen... prostě něco jako tu má cooluser svůj odkaz.

Registrace
    Jan 2008

.. na běh hry (fps) maj vliv i takový maličkosti jako verze (všech) driverů, takty CPU a VGA, zaprasený winy, defragmentace HDD atd.
    No, a o tom to přesně je. IMHO řadu lidí bude zajímat, proč jim to nejede, když jiným to na stejné sestavě jede. Samozřejmě nemám na mysli řešení +/-2 FPS, jde mi o zásadnější propady - rozdíl hratelné/nehratelné.

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    No, a o tom to přesně je. IMHO řadu lidí bude zajímat, proč jim to nejede, když jiným to na stejné sestavě jede. Samozřejmě nemám na mysli řešení +/-2 FPS, jde mi o zásadnější propady - rozdíl hratelné/nehratelné.
    A od toho by to ty temata mohly byt spise nez, jako vykriky typu "dohral jsem SUPER".

Registrace
    Jul 2006

No nevím, tohle už asi zbytečně komplikujete.... na běh hry (fps) maj vliv i takový maličkosti jako verze (všech) driverů, takty CPU a VGA, zaprasený winy, defragmentace HDD atd. Od měření fps jsou tu testeři, který maj vždycky čistý winy, všechny aktuální drivery, všechny takty na deault atd. prostě rovný podmínky. Navíc třeba AA se někdy musí vynutit v ovladačích atd.
    No slo mi hlavne o to aby bylo jasne zda je to na dane sestave hratelne ci ne ..

Registrace
    Jun 2007

No slo mi hlavne o to aby bylo jasne zda je to na dane sestave hratelne ci ne ..
    No jak chcete, osobně stejně moc nedám na posty typu "mám CPU XX a VGA YY a nejde mi to pod 40 fps".... je tam takových vlivů, že mě to může se stejným CPU XX a stejnou VGA YY jet na 30 fps

Pro posouzení hratelnosti má přece každá hra uvedenou minimální/doporučenou konfiguraci ne?
    Naposledy upraveno uživatelem husky14: 14-11-2008 v 15:01

Starousedlík SHW Avatar uživatele cool.user
    Registrace
    May 2006

Ja bych tu hardwerovou stranku veci taky vyskrt. Prijde mi to uz zbytecne komplikovane.

Registrace
    Jul 2006

Ja myslim ze se porad nechapeme .. jde o to aby v postech pod jednou hrou proste byla moznost napsat jak komu na cem to jede nic vic nic min.. Myslim si ze toto je infromace ktera ma hodnotu a nikde jinde ji nikdo neuvadi .. pokud neberu hw minimum coz mi prijd ejako nepodstatna informace protoze to sice na tom clovek rozjede ale je to vetsinou nehratelne .. Ja osobne tedy nevidim smysl v tom vkladat sem pouze screeny a nejake zbezne info o hre .. tohle vsechno nabizi kazdy herni portal a ze jich neni malo

Strana 3 z 6 PrvníPrvní 12345 ... PosledníPoslední