reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Trvale nastaveni priority programu - Vista

Florent (13)|5.11.2008 09:37
Dobry den,

rad bych se zeptal zda jde nejak nastavit prioritu programu natrvalo. Kdyz totiz spustim program, nastavim prioritu na max tak je vse ok, ale kdyz ho vypnu a zase zapnu, priorita se vrati opet na normalni... Jde to nejak udelat, aby se ten program automaticky spoustel s maximalni prioritou?

Dekuji Florent
Dojigiri (1629)|5.11.2008 10:08
Nejjednodušší cesta je asi přes DOS příkaz Start (použít parametr /HIGH) - lze upravit přímo do linku, aby se aplikace místo "cesta\aplikace.exe parametry" spouštěla např. "start /b /high /d startovní_složka cesta\aplikace.exe parametry" apod. (pozor na cesty s mezerama, který je nutný uzavřít do uvozovek, pak je ovšem nutný nastavit titulek pro start, protože jinak cestu aplikace vezme jako titulek, aspoň na XP to tak je - nejlíp zkoušet nejdřív z příkazový řádky, aby člověk viděl případnej výstup chyby).
Florent (13)|5.11.2008 11:01
Me to nebere zadnou zavorku...:-( ale je nejspis pravda ze mam spatne celej ten zapis... Muze te prosim poprosit o priklad, jak ma ten zapis vypadat? Jak by treba vypadal zapis, kdyz bych chtel pustit ICQ s max. prioritou? start C:/program files/ICQ6/icq.exe /high?
Dojigiri (1629)|5.11.2008 11:21
Já bych napsal v takovým případě
[CODE]start "ICQ6" /b /high "C:\program files\ICQ6\icq.exe"[/CODE]

(jak jsem říkal, pokud se použijou uvozovky, musí se nastavit titulek okna, to je to "ICQ6" (lze tam dát cokoliv), protože jinak se použije jako titulek okna "C:\program files\ICQ6\icq.exe" a otevře se pouze DOS příkazová řádka s tímhle titulkem - aspoň na XP mi to takhle funguje)