reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

neznámá hláška

Dave82 (16)|6.11.2008 23:36
Zdravím všechny, rád bych se s Vámi podělil o svůj problém s pc. Koupil jsem manželce novou pc bednu, vše jsem řádně ze staré bedny přendal a zapojil dle předchozího nastavení, ale při startu počítače mi to píše hlášku. Systém Windows nefunguje správně. Soubor system32/drivers/ntfs.sys je poškozen. Připojím jiný disk na kterém mám též winXP a ten dosavadní co byl(ve staré bedně odpojím) a stane se to samé.
A ještě jedna drobnost, vyměnil jsem starý a hlučný chladič na cpu za novější a mám dojem, že tam nesedl úplně jak měl, protože teď to ani nenaběhne, ozve se pípající tón a toď vše.

Díky moc za vaše rady.

David
Intri (3490)|7.11.2008 00:14
[QUOTE=Dave82;179602]Připojím jiný disk na kterém mám též winXP a ten dosavadní co byl(ve staré bedně odpojím) a stane se to samé.[/QUOTE]

Téhle větě až tak nerozumím. Jak že to zapojíš?
Logout (4018)|7.11.2008 01:05
Hmm, pípající tón bývá nejčastějc indikací nějaký HW chyby - v takovymdle případě nejčastějc nedocvaknutý paměti do slotu apod. Všechno zkontrolovat (grafickou kartu, paměti...), nejlíp vyndat a zase zandat. Teda zrovna CPU snad ani špatně bejt danej nemůže. Navíc kdyby špatně dosedal chladič, tak to (alespon při prvním startu po nějaký době) chvíli trvá než se to přehřeje a kiksne,

Neznamená náhodou nová bedna i další novej hardware? Pokud ano, tak se holt musí přeinstalovat windows, pomohlo by i při přeinstalaci zvolit takzvanou opravu systému (to sice neni tak důkladný,
ale často to stačí).
Dave82 (16)|7.11.2008 07:39
[QUOTE=Intri;179615]Téhle větě až tak nerozumím. Jak že to zapojíš?[/QUOTE]

Mám ještě jeden pc, kde jsem měl nainstalované xp, chtěl jsem jen zkusit, zda to bude psát stejnou hlášku.
Dave82 (16)|7.11.2008 07:43
[QUOTE=Logout;179618]Hmm, pípající tón bývá nejčastějc indikací nějaký HW chyby - v takovymdle případě nejčastějc nedocvaknutý paměti do slotu apod. Všechno zkontrolovat (grafickou kartu, paměti...), nejlíp vyndat a zase zandat. Teda zrovna CPU snad ani špatně bejt danej nemůže. Navíc kdyby špatně dosedal chladič, tak to (alespon při prvním startu po nějaký době) chvíli trvá než se to přehřeje a kiksne,

Neznamená náhodou nová bedna i další novej hardware? Pokud ano, tak se holt musí přeinstalovat windows, pomohlo by i při přeinstalaci zvolit takzvanou opravu systému (to sice neni tak důkladný,
ale často to stačí).[/QUOTE]

Vše projdu, to už se mi(mám dojem) jednou stalo. Možná jsem to špatně napsal, je mi jasný, že cpu nemůže být špatně zandaný, ale chladič na něm, protože před tím, to alespoň naběhlo. Nová bedna je pouze klasická case, nic jinýho, v té staré byl strašně hlučný zdroj. Žádný hardware jsem nepřidával, spíše jsem ubíral(disketovou mechaniku, a přídavné usb 2.0).

Díky za pomoc.

David
Dave82 (16)|7.11.2008 07:45
[QUOTE=Dave82;179633]Vše projdu, to už se mi(mám dojem) jednou stalo. Možná jsem to špatně napsal, je mi jasný, že cpu nemůže být špatně zandaný, ale chladič na něm, protože před tím, to alespoň naběhlo. Nová bedna je pouze klasická case, nic jinýho, v té staré byl strašně hlučný zdroj. Žádný hardware jsem nepřidával, spíše jsem ubíral(disketovou mechaniku, a přídavné usb 2.0).

Díky za pomoc.

David[/QUOTE]

A co jsi psal, že by to chtělo opravit, to mě i vybízí, ale problém je v tom, že tam lupnu jakýkoliv instal cd winXP a po pár sekundách to vyhodí hlášku, že je něco špatně, budu se snažit jí opsat, večer to projdu a určitě napíšu.

D
Logout (4018)|7.11.2008 09:27
Jak je to s chladičem poznáš snadno v biosu: vlez do něj (klávesa del při startu), bejvá tam položka system health nebo tak něco a v tý jsou teploty. Tak se koukni na teplotu CPU, do 50° stupňů úplně vpohode, do 60° furt dobrý. A taky, když necháš PC odpočinout a máš opravdu špatně chladič, tak by při spuštění měli furt a poměrně rychle růst.
Dave82 (16)|7.11.2008 19:48
Dobrý večer všem, tak se mi již povedlo, počítač rozběhnout(již se dostanu, alespoň do biosu), ale problém je s načtením xp. Nabídne mi to nouzový režim a poté s tmavne obrazovka a nic se neděje. Když dám bootování z cd, tak mi to napíše chybu. Instalace nebyla dokončena. Soubor setupdd.sys se nepodařilo načíst. Kód chyby je 4. Jsem z toho totálně tumpachovej, ženská si neudělala zálohu a tak nevím, jak to rozchodit. Prosím vás zasvěcené o radu, děkuji David.
ICE_D (2754)|7.11.2008 21:27
[QUOTE=Dave82;179851]Dobrý večer všem, tak se mi již povedlo, počítač rozběhnout(již se dostanu, alespoň do biosu), ale problém je s načtením xp. Nabídne mi to nouzový režim a poté s tmavne obrazovka a nic se neděje. Když dám bootování z cd, tak mi to napíše chybu. Instalace nebyla dokončena. Soubor setupdd.sys se nepodařilo načíst. Kód chyby je 4. Jsem z toho totálně tumpachovej, ženská si neudělala zálohu a tak nevím, jak to rozchodit. Prosím vás zasvěcené o radu, děkuji David.[/QUOTE]

ahoj, tak to nechapu... A neslo by ten disk zapojit v jinym pocitaci nebootovat z nej a jen z nej stahnout manzelcina dulezita data? :notsure
pcmaker (354)|7.11.2008 22:04
Ten PC normalne fungoval, nez jsi jej dezintegroval? Proste jsi dal vypnout Windows a pak to prehodil? Zkus to vsechno hodit zase zpatky do puvodniho kejsu s puvodnim zdrojem, nebo jenom tak polozit MB na stul. Bacha na zkraty pod MB. Jinak ta hlaska vypada na pevny disk. Pipani pameti.
p.s. kvuli hlucnemu zdroji jej neni treba menit. Staci vymenit ventilator. Kazdy elektronik to zvladne levou zadni (pokud ji ma a je k dispozici).
Dave82 (16)|7.11.2008 22:15
[QUOTE=pcmaker;179898]Ten PC normalne fungoval, nez jsi jej dezintegroval? Proste jsi dal vypnout Windows a pak to prehodil? Zkus to vsechno hodit zase zpatky do puvodniho kejsu s puvodnim zdrojem, nebo jenom tak polozit MB na stul. Bacha na zkraty pod MB. Jinak ta hlaska vypada na pevny disk. Pipani pameti.
p.s. kvuli hlucnemu zdroji jej neni treba menit. Staci vymenit ventilator. Kazdy elektronik to zvladne levou zadni (pokud ji ma a je k dispozici).[/QUOTE]

Ano fungoval, paměť nepípá. Vím, dalo se to vyřešit jinak, ale kupoval jsem ještě nový lcd, tak jsem k tomu vzal i bednu v barvě. Je to zvláštní. Nikdy jsem se s tím nesetkal.
Dave82 (16)|7.11.2008 22:16
[QUOTE=ice_d;179879]ahoj, tak to nechapu... A neslo by ten disk zapojit v jinym pocitaci nebootovat z nej a jen z nej stahnout manzelcina dulezita data? :notsure[/QUOTE]

To právě udělám v nejkrajnějším případě, nevím proč to nenačte. Nikdy s diskem problémy nebyly. Díky za info.
Logout (4018)|8.11.2008 01:38
No a co jsi vlastně udělal, že ses dostal dál?
Petr S. (1220)|8.11.2008 08:46
[QUOTE=pcmaker]p.s. kvuli hlucnemu zdroji jej neni treba menit. Staci vymenit ventilator. Kazdy elektronik to zvladne levou zadni (pokud ji ma a je k dispozici).[/QUOTE]

Jinak pokud to byl zdroj nějaký EC, tak je jedině dobře, žes ho vyměnil :thumb

[quote=Logout;179935]No a co jsi vlastně udělal, že ses dostal dál?[/quote]

Ano, jak jsi to rozjel?
MiBa (195)|8.11.2008 10:16
[QUOTE=Dave82;179851]Jsem z toho totálně tumpachovej ...[/QUOTE]

Tak vitaj teda v rodine, nevedel som, že mám ďalšieho príbuzného:)
62kokos (156)|8.11.2008 12:58
Podle mě je tento problém je zapříčiněn nekorektním přenosem dat. Příčina-paměť,špatně zasunutá nebo vadná.Další možností je zničení základní desky. Procesor se snaží načíst data prostřednicvím pamětí a základní desky z HD nebo CD-ROM,ale tato data nejsou korektně přenášena.Tato závada mohla vzniknout elektrostatickým nábojem.Dostali se mi do rukou zk. desky na kterých se nenačítaly HD, nebo nejela disketová mechanika a na jedné nešel nainstalovat windows.
V průběhu instalace hláška...blabalabla....00080542 atd. a ukončení instalace. Po různém laborování a ponechání pouze jedné paměti se WIN. nainstalovali. Ale při spuštění opět hláška, takže deska letěla do kontejneru. Jinak tvoje hláška je zde http://support.microsoft.com/kb/836338/cs
Dave82 (16)|8.11.2008 13:00
No, jen jsem přešel ty komponenty co by to mohly dělat(pípání), bylo to grafickou kartou. Teď řeším již "jen" ten problém s načtením xp. Nahlásí to tu hlášku, kterou jsem popisoval výše a šmitec. Díky za vaše rady, věřím, že se nám společně podaří to vyřešit. Ještě mě napadlo, že bych zkusil připojit úplně jiný disk a nabootovat xp z cd. Co vy na to?
Dave82 (16)|8.11.2008 13:11
[QUOTE=62kokos;180052]Podle mě je tento problém je zapříčiněn nekorektním přenosem dat. Příčina-paměť,špatně zasunutá nebo vadná.Další možností je zničení základní desky. Procesor se snaží načíst data prostřednicvím pamětí a základní desky z HD nebo CD-ROM,ale tato data nejsou korektně přenášena.Tato závada mohla vzniknout elektrostatickým nábojem.Dostali se mi do rukou zk. desky na kterých se nenačítaly HD, nebo nejela disketová mechanika a na jedné nešel nainstalovat windows.
V průběhu instalace hláška...blabalabla....00080542 atd. a ukončení instalace. Po různém laborování a ponechání pouze jedné paměti se WIN. nainstalovali. Ale při spuštění opět hláška, takže deska letěla do kontejneru. Jinak tvoje hláška je zde http://support.microsoft.com/kb/836338/cs[/QUOTE]

To je zvláštní, stále jsem se vybíjel na topení a měl jsem krátký triko. Jestli tě ještě můžu požádat, mrkni na tu mojí hlášku co mi to hlásí teď. A ta je setupdd.sys se nepodařilo načíst, kód chyby je 4. Díky
Dave82 (16)|8.11.2008 13:15
Jen ještě doplňuji, hlásí to při bootování z cdxp, protože když to dám spustit normálním způsobem, tak se ukáže loho windowsů a pak to stmavne. David
62kokos (156)|8.11.2008 13:43
Zde je odkaz na tvou hlášku http://support.microsoft.com/kb/330181/cs
Dave82 (16)|8.11.2008 14:15
[QUOTE=62kokos;180068]Zde je odkaz na tvou hlášku http://support.microsoft.com/kb/330181/cs[/QUOTE]

Díky moc. Zkusím to, doufám, že to nebude tou deskou a jen došlo ke špatnému načtení např. pamětí. David
Dave82 (16)|8.11.2008 14:51
Díky všem za pomoc, tak byla chyba v pamětech. 62kokos díky za odkaz. Jsem rád, že to nebyla deska. David
Hezký víkend
Logout (4018)|8.11.2008 14:56
No, bejt tebou projedu paměti memtestem, možná i harddisk pomocí hdtune nebo tak nečim.
Petr S. (1220)|9.11.2008 09:58
Tak nějak, už jsem třeba řešil i problém, kdy dotyčný odpojil disk ze svého počítače, vložil jej do antistatického sáčku a přenesl k jinému člověku, kterému chtěl nakopírovat svoji hudbu a filmy. Když jej ale do PC vložili, disk se nenačetl. Doteď nevím proč, ale během toho odmontování disku se poškodila tabulka alokačních souborů. Opravil jsem to nakonec pomocí nástroje TestDisk. Oprava zabrala cca půl minuty, ale vzhledem k tomu, že šlo o důležitá data, musel jsem nejprve zazálohovat vše potřebné, což jsem dělal hoodně dlouho. Tu zálohu jsem pak ale použít sice nemusel, ale jistota byla jistota.

Jinak k tvému problému, stáhni si například Hirens Boot CD, je to balíček nejdůležitějších systémových nástrojů (vč. memtestu na paměti, nebo již výše zmíněného TestDisku). Ten ISO pak vysmahni na prázdné CD, nabootuj z něj a spusť kontrolu paměti memtestem a disku třeba nástrojem Test Hard Disk Drive 1.0.Zkontrolovat ten disk můžeš i tak, že jej vložíš do jiného počítače, pokud by ti to nenabootovalo. Pak doporučuji nástroj HDDScan, mám s ním velmi dobré zkušenosti. Můžeš projet i analýzu tabulky souborů pomocí toho TestDisku.

BTW: Kdy přesně (v jakém okamžiku) ti vyskočí ta hláška při pokusu o bootování z CD Windows XP?

Pokud by ani to nezabralo, nezbude ti než vše rozmontovat (vč. základní desky) a potom opětovně složit někde na pracovním stole (hlavně ne na kovovém :) ) a spustit. Tím bychom vyloučili, že je někde zkrat nebo něco někde nedoléhá apod. To ale až pak, nepředbíhejme.

Jinak k tomu uzemňování, nejlepší je se během všech operací vevnitř case opírat se jednou rukou (samozřejmě bez trička) o hranu PC skříně. Tím se efektivně vyrovná náboj mezi tebou a skříní. Je to podobné jako použití antistatického náramku. Pokud se ale budeš uzemňovat jen po čase jak píšeš, tak pak to může dopadnout i tak, že se dejme tomu u radiátoru uzemníš, popojdeš po koberci dva metry vedle k pracovnímu stolu, ale během této krátké procházky elektrostatický náboj opětovně získáš. Samotné uzemňování ti pak může být úplně k ničemu.
Dave82 (16)|9.11.2008 12:12
Díky za vyčerpávající rady a odpovědi. Určitě využiju některé programy, které zde popisujete. Ještě jednou děkuju moc. A zase někdy při řešení nějakého problému. David
Petr S. (1220)|9.11.2008 15:26
Nemáš zač, od toho jsme tu, abychom si pomáhali :-) Klidně se můžeš během laborování tady průběžně radit a psát nám výsledky, vždycky se z toho původního problému může stát něco jiného, co jsme předtím neviděli :notsure