reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Integrace SATA ovladače do instalačky WinXP

LP2475w (5)|7.11.2008 08:37
Chtěl bych do WinXP integrovat ovladače k SATA, ale podle návodů, co jsem našel bych musel mít "rozbalené ovladače" nikoliv jeden exe soubor, pomocí kterýho se ovladače nainstalují. Konkrétně jde o SATA_driver_Intel(R) Matrix Storage Manager (IATA85ENU).

Díky za radu.
Logout (4018)|7.11.2008 09:23
Většinou ten driver pro instalačku je dáván speciálně, tzn. nejedná se o ten samej co se instaluje do windows. Pokud máš exe, tak ho prostě spusť. Buď se ti rozbalí na ten požadovanej driver, nebo se spustí instalace: pak se můžeš podívat do adresáře
%Temp%
(musíš to napsat do adresního řádku)
jestli se tam nerozbalil, zkopírovat si to rozbalený a instalaci pak přerušit. Lepší je ale sehnat si ten správnej driver.
LP2475w (5)|7.11.2008 09:35
No kdyby mi to šlo nainstalovat, nepotřeboval bych přeinstalovávat OS.
Problém je v tom, že teď mám zapnutou emulaci IDE v BIOS (aby šli nainstalovat WinXP bez SATA ovladače) a tím pádem mi to nedovolí ani ovladač z exe nainstalovat (hlásí, že můj systém neodpovídá ovladači, kterej chci instalovat - což má pravdu - a instalace se ukončí). V dočasný složce se během instalace nic neobjeví.
michal.kolesa (357)|7.11.2008 14:27
Třeba já emulaci SATA IDE v Bios setup nemám
mpitman (206)|7.11.2008 14:46
Zalezi od jakeho vyrobce mas desku,ale vetsinou ma vyrobce na svych strankach a zaroven i na CD prilozenem k desce dve verze ovladace - jednu pro instalaci systemu (po stisknuti F6 na zacatku instalace nebo jde pridat primo do instalacky) a druhou pozdeji pro windows. Rozhodne bych nedeporucil tyto dva ovladace zamenovat nehlede na to, ze by je system pravdepodobne odmitl. Pokud driver ani na jednom z uvadenych mist nenajdes a potrebujes ovladace pro nejaky novejsi Intel chipset, tak ciste teoreticky by mohl byt na vyrobci desky nezavisly a tudiz jit stahnout i odjinud, ale tohle je jen ma domenka a nemam to overene. Kazdopadne u vyrobce by opravdu mel jit stahnout, napriklad u Gygabyte ho urcite maji.
LP2475w (5)|8.11.2008 01:18
Základní deska je Dell E6400, čip Intel Cantiga GM45, bohužel jsem našel jen ovladač v exe pro instalaci pod Win. Ale možná špatně hledám...
pavel_p (993)|8.11.2008 04:46
Dyť je to přímo v readme.txt viz. http://downloadmirror.intel.com/17059/eng/readme.txt kap. 7.2 (rozbalení) - 7.3 (slipstreaming)