reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výpadky S/PDIF

Bumpers (1)|7.11.2008 15:24
Mám zvukovku integrovanou na z. desce. Analogové výstupy fungují OK, ale mám problém s častými nepravidelnými výpadky digi koax signálu S/PDIF.Četnost výpadku by se pro představu dala znázornit nějak takto:


Digitální signál (jak jsem si zjistil) se ve vnitřních obvodech počítače přenáčí na úrovni TTL.
Potřebuji vědět, jestli uvažuji správně:
Zvuková karta dostává z desky zřejmě signál TTL, a převádí ho podle nastavení na signál analogový, nebo digitální - S/PDIF. Vzhledem k tomu, že analogový výstup je v pořádku, bude zřejmě chyba v převodu z TTL na S/PDIF. Vzhledem k tomu, že se jedná (jak už jsem uvedl) o zvukovku integrovanou na desce, odstranění tohoto problému by zřejmě znamenalo výměnu celé desky. To se mi ovšem pouze kvůli S/PDIF výstupu jeví jako nesmysl, protože jinak celý PC pracuje bezvadně. Pokud tedy budu chtít kvalitní digitální audio výstup, dalo by se to řešit přikoupením interní zvukové karty s S/PDIF výstupem (koax, nebo opto).

Byl bych rád, kdyby mi někdo zkušený mohl poradit, potvrdit, nebo vyvrátit můj názor. Nerad bych ukvapeně objednal zvukovku, abych nakonec zjistil, že jsem tam kde jsem byl.

Díky.
_____________________________________________________