reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Laing DDC 12V PRO AGB + Alphacool TOP s expanzkou

uživatel (14)|7.11.2008 23:43
Zdravím,
píšu ohledně čerpadla Laing s TOPem od Alphacoolu s expanzkou. Ta má objem 110ml, zajímalo by mě, jestli u ní platí nějaké omezení pro velikost okruhu nebo nějaké jiné omezení? Nebo je to prostě jenom piplačka okruh plnit? A jak často bych asi musel hlídat a doplňovat tekutinu, předpokládám-li že budu mít dva radiátory a dva bloky a počítač poběží teoreticky nepřetržitě. Jinými slovy, bylo by řešení s touto expanzkou prakticky použitelné a nebo by vyžadovalo víc práce než užitku. Mám totiž ve skříni dost málo místa, takže bych uvítal prostorově nenáročnou expanzku.
Alphacool Support (1563)|9.11.2008 13:46
Dobrý den,

to omezení je de facto jen pro první plnění okruhu, protože Laing pumpy jsou velmi výkonné a musíte tam rychle dolévat kapalinu, aby to zbytečně nenasálo vzduch. Při doplňování kapaliny v průběhu provozu už žádné omezení není - jen tam prostě nějaké množství vody dodáte, aby se zvedla hladina. Nic jiného v tom není.
Pokud máte uvnitř case málo prostoru, uvažoval jste nad nějakými expanzkami do 5.25" pozice ?
uživatel (14)|15.11.2008 00:53
Zdravím,
tak jsem se nakonec rozhodl, že kvůli prostorové tísni, umístím expanzku mimo skříň, čemuž jsem uzpůsobil návrh. S expanzkami do 5,25" pozice jsem četl řadu odrazujících zkušeností. Udělám si buď vlastní expanzku z láhve od vodky, nebo pořídím Koolance expanzku, která umožňuje našroubování fitinek jak na dno, tak i na stěnu válcové expanzky. Nicméně díky za radu. Budiž vám satisfakcí, že ta Koolance expanzka vypadá reálněji, no a kde jinde než u Vás bych jí pořizoval. Dík