reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

přehrávač k repro Sony DAV-S800

Brake (84)|8.11.2008 12:05
Dobrý den,
mám na váz pár otázek. Mám starší, ale celkem ještě stále kvaltiní reproduktory 5.1 od Sony z domácího kina (přehrávač mi odešel) no a chtěl bych si k tomu koupit nový DVD přehrávač, popřípadě rekordér.

Tady je moje první otázka: má cenu kupovat rekordér? Když má v sobě rekordér jen analogový tuner, tak může nahrávat jen z analogu? Mám ale set top box, takže šlo by to připojit k set top boxu a nahrávat pak i z něho? Příjde mi zase zbytečné kupovat rekordér i s digitálním tunerem, když už set top box mám. Konkrétně, kdybych si např koupil SONY RDRHX780 http://www.sony.cz/product/dvd-recorder/rdr-hx780, tak šlo by přes něj nahrávat ze set top boxu topfield tf6000ts?

Druhá otázka směřuje ke zvuku. Jak jsem zmínil mám starší sony 5.1 reproduktory z domácího kina Sony DAV-S800 http://www.stereomag.cz/read_clanek....ct=znamka&zn=3
no a tyhle reproduktory bych chtěl použít k DVD přehrávači(rekordéru) který bych si koupil. Nevím ale do jakých tipů budou sedět. A musím kupovat i AV přijímač(radši bych byl, dkyby to bylo vše v jednom)? Tady bych prosil nějaké tipy. Jediné co od toho požaduji je aby tam šly ty reproduktory a aby to mělo HDMI se zvýšení rozlišení a standardní podporované dvd formáty včetně divx. Díky všem za odpovědi
Brake (84)|9.11.2008 14:46
Tak poradíte mi prosím alespoň, k čemu mi vlastně ten av přijímač je? Vždyť dnešní dvd přehrávače už v sobě mají to dekódování Dolby digital atd. ne? co třeba tenhle přehrávač? k tomu by ty reproduktory připojit nešly? http://www.sony.cz/product/dvd-player/dvp-ns708h
Díky
grafnev (69)|10.11.2008 17:31
Dobrý den,

k části Vašeho dotazu ohledně koupě rekordéru bez Digitálního tuneru. Podle mého názoru je nepřítomnost digitálního tuneru důvodem proč to nekoupit. Jestli se nepletu tak někdy k polovině příštího roku končí digitální vysílání.
Signál lze určitě získat ze setupboxu, jen mi to připadá celkem nevýhodné: ovladač navíc, nutnost používat dva ovladače při práci s rekordérem, problémy s časovaným nahráváním (nastavit na setupboxu i na rekordéru) apod. Pokud neumí digitální příjem i televize, tak je nutný dvoukanálový setupbox nebo druhý (což znamená další ovladač navíc) - v nejhorším případě tedy 4 ovladače. Po osobních zkušenostech považuji komfort plné fukčnosti jednoho zařízení (rekordér s dvbt ) bez nutnosti paralelně ovládat ještě další (video + setupbox) za velmi výrazdný argument proč nekupovat něco co neumí digitální příjem.

Nejsem moc zběhlý v montáži domácího kina, ale předpokládám, že do domácího kina by měly jít zapojit jakékoliv reproduktory (pokud tedy nemají nějaké speciální konektory). 5+1 je myslím 2 přední 2 zadní 1 centrální + subwoofer a zapojení do zařízení, které podporuje 5+1 by mělo spočívat v připojení reproduktorů do správných výstupů. Zde si ale nejsem na 100% jist.

Jinak pokud se nepletu, tak ten první rekorder bez dvb-t neumí stejně prostorový zvuk a u toho druhého si nejsem jist. Jako audio výstup by měl rekorder mít udáno 5+1 nebo něco podobného.

S pozdravem,
VG
Dojigiri (1629)|11.11.2008 14:56
Na analogový rekordér půjde nahrávat samozřejmě z analogu, settop box to může řešit a nemusí - záleží co je to za settop box, tj. jaký má výstupy a jaký má rekordér vstupy (zdaleka ne všechny settop boxy mívají výstupní analogovej modulátor, pozor na rozdíl mezi analogovým výstupem a loop výstupem, kam se pouští nezměněnej vstupní signál, tj. stále digitální). Většinou je možnost i propojit to SCARTem, ale stále zůstává to, že nebude možný naprogramovat nahrávání z více různých kanálů (protože ladění by muselo probíhat na settopboxu, tj. analogový rekordér není schopen přelaďovat digitální kanály).

Zkráceně řečeno, pokud kupovat rekordér, radši digitální, člověk se vyhne problémům (navíc pak kvalita záznamu bude lepší, protže se bude zaznamenávat přímo digitálně bez ztráty kvality).


Co se týče připojení k repro, myslím, že ačkoliv DVD přehrávač může mít dekodéry DTS, většinou nebude mít v sobě zesilovač, kterej je potřeba při připojení k pasivním reproduktorům, tj. k tomu je právě AV receiver (je to hlavně zesilovací prvek, dekodéry DTS jsou v něm jako určitej bonus navíc, protože je lepší signál převést z digitálu na analog a rovnou zesílit v jednon specializovaným přístroji, než ho převést v DVD přehrávači, přenášet se ztrátou kvality analogově a pak ho jinde zesilovat). Ten přehrávač, co byl v tom systému Sony, má zesilovač v sobě, co jsem našel (5 x 50 watts (RMS) stereo, centre, rears and 100 watts for the subwoofer), taky je to trochu vyšší krabice než ty tenoučný DVD přehrávače a rekordéry, který v sobě zesilovač povětšinou nemají (tj. zrovna ten co jsi na něj dával odkaz http://www.sony.cz/product/dvd-player/dvp-ns708h v sobě zesilovač na 100% nemá). Výstup z takovýho přehrávače lze použít pro aktivní repro, tj. např. můžeš využít dekodéry a připojit to k audio vstupu v televizi a hrát zvuk z televize, ale ne z pasivních 5.1 reproduktorů (nemá ani požadovaný výstupy - na každej reproduktor potřebuješ mít zvlášť výstup).

Takže bys musel sehnat nějakej podobnej přehrávač/rekordér, kterej v sobě taky bude mít zesilovač, nebo koupit rekordér a AV receiver.

(já osobně bych se v podobným případě přikláněl k verzi rekordér s digitálním tunerem a AV receiver)
Brake (84)|12.11.2008 16:55
Díky moc za rady. Už jsem se rozhodl, že koupím přehrávač a k tomu av přijímač. Akorát musím koupit av přijímač, který podporuje 4 ohmy. Poradili byste mi nějaký takový? Bylo by to k DVD Sony DVP-NS708H http://www.sony.cz/product/dvd-player/dvp-ns708h#pageType=TechnicalSpecs takže aby to podporovalo HDMI atd.
Díky