Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: HP recovery disk

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

K notebooku HP EliteBook 8530p jsem obdrzel pouze Recovery disky pro Win XP (pro downgrade), ale uz ne pro Win Vista (ktere byly s NB zakoupeny). Je to v poradku? (krabice s NB byla pri prebirani v prodejne otevrena).

Disk je rozdelen na 3 oddily, jeden oddil ma jmeno HP_RECOVERY. Jakym zpusobem se da vytvorit bootovaci dvd z tohoto oddilu?

Diky za rady.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jiziii
    Registrace
    Feb 2008

pokud chceš obnovit system z recovery tak při zapínání NB zmáčkni f11 (myslim)
    Jinak nejjednodušší jak reinstlovat je někde si to DVD bud pučit nebo stáhnout a zadat svý licenční číslo z notebooku

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od Jiziii Zobrazit příspěvek
    pokud chceš obnovit system z recovery tak při zapínání NB zmáčkni f11 (myslim)
    Jinak nejjednodušší jak reinstlovat je někde si to DVD bud pučit nebo stáhnout a zadat svý licenční číslo z notebooku
    Diky za odpoved.
    Ja nejak ale nerozumim distribuci OS ktery clovek s NB zakoupi. Pokud by mi odesel disk, tak preci nebudu po znamych shanet instalacni CD na system, ktery jsem zaplatil. Mozna je to bezne a ja jsem mimo (je to prvni NB ktery jsem kupoval). Nelibi se mi, ze mi oddil HP_RECOVERY zabere na disku skoro 8GB.

Proste jsem nejak zmaten z toho, ze na downgrade na XP dostanu instalacni CD a na zakoupeny system nikoliv.

Registrace
    Feb 2008

nj to je v dnešní době běžná věc že se dávaj počítače jen se zálohou na HDD
    On si výrobce koupí licenci a pak to instaluje na disky a nevyplatí se mu to každýmu pálit DVD a ty XP už sou dneska možná jen zbitkov kusy
    A pokud vím tak ani microsoftu nevadí když si to nainstaluješ z jakýho koli DVD hlavně když máš koupenej Licenční klíč

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Citace Původně odesláno od Jiziii Zobrazit příspěvek
    nj to je v dnešní době běžná věc že se dávaj počítače jen se zálohou na HDD
    On si výrobce koupí licenci a pak to instaluje na disky a nevyplatí se mu to každýmu pálit DVD a ty XP už sou dneska možná jen zbitkov kusy
    A pokud vím tak ani microsoftu nevadí když si to nainstaluješ z jakýho koli DVD hlavně když máš koupenej Licenční klíč

netusis prosimte jak provest zalohu toho RECOVERY disku tak aby se z neho dal system nainstalovat? nejradeji bych ty jejich 3 logicke disky zrusil a udelal si to dle sveho. Nicmene instalacku Vist tu nemam a i kdyz tam ted dam XP, nerad bych o ni prisel..

Registrace
    Feb 2008

No možná by to šlo normálně vypáli ale tím si nejsem jistej (jako bootovací DVD)
    Nejjednodušší fakt by asi bylo to stáhnout z netu

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od pavel.lib Zobrazit příspěvek
    netusis prosimte jak provest zalohu toho RECOVERY disku tak aby se z neho dal system nainstalovat?
    Nastartuj to Recovery (stiskem klávesy po startu notebooku bude se to tam někde dole ukazovat - asi tou F11 nebo tak něco) a pokud vím, je tam několik položek (obnovení systému, obnovení počítače, atd.) a jedna z nich je vypálení na DVD, už jsem to na jednom NB dělal (potřebuje to asi 2 nebo 3 DVD) a je dobrý to udělat, kdyby sis třeba nechtěně smáznul tu partition apod. Z takto vytvořených DVD lze pak nabootovat a přeinstalovat systém.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kane.shw
    Registrace
    Feb 2008

netusis prosimte jak provest zalohu toho RECOVERY disku tak aby se z neho dal system nainstalovat? nejradeji bych ty jejich 3 logicke disky zrusil a udelal si to dle sveho. Nicmene instalacku Vist tu nemam a i kdyz tam ted dam XP, nerad bych o ni prisel..
    Prostě si sežeň obyčejnou kopii instalačky (nebo si kup rovnou od Microsoftu, za pár stovek tušim) Windows Vista Bussines (mám ten pocit, že je to fuck jestli 32bit or 64bit verze ). A pak to nainstaluješ stejně jako na klasickém počítači. Těch HPčkových oddílů se zbav (škoda místa), ovladače si stejně stáhneš z netu nejnovější a Windowsy si zaktivuješ podle Product Key, co máš nalepeno na spodu nouťasu. Funguje to v pohodě, sám jsem to před týdnem dělal.
    Dokonce jsem si čenžnul v nouťasu i disk za větší a "rychlejší" a aktivace proběhla přes automat po telefonu naprosto v pořádku.

Dělat jsem to takhle jelikož jsem si chtěl disk rozdělit podle sebe a hlavně jsem tam nechtěl mít ten HPčkový bordel soft, který tam cpou hned po obnovení OS

Nováček
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od kane.shw Zobrazit příspěvek
    Prostě si sežeň obyčejnou kopii instalačky (nebo si kup rovnou od Microsoftu, za pár stovek tušim) Windows Vista Bussines (mám ten pocit, že je to fuck jestli 32bit or 64bit verze ). A pak to nainstaluješ stejně jako na klasickém počítači. Těch HPčkových oddílů se zbav (škoda místa), ovladače si stejně stáhneš z netu nejnovější a Windowsy si zaktivuješ podle Product Key, co máš nalepeno na spodu nouťasu. Funguje to v pohodě, sám jsem to před týdnem dělal.
    Dokonce jsem si čenžnul v nouťasu i disk za větší a "rychlejší" a aktivace proběhla přes automat po telefonu naprosto v pořádku.

Dělat jsem to takhle jelikož jsem si chtěl disk rozdělit podle sebe a hlavně jsem tam nechtěl mít ten HPčkový bordel soft, který tam cpou hned po obnovení OS
    Dobry den,
    nazazil jsem na vasi diskuzi a chtel bych se zeptat, jestli by mi mohl dat nekdo link, kde lze sehnat (i za nejaky poplatek) nahradni instalacku Win 7 Home Premium. Mam podobny problem jako kolega a pri patrani po webu microsoftu jsem na zadnou takovou moznost nenarazil.
    Predem diky.
    MB

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

K notebooku HP EliteBook 8530p jsem obdrzel pouze Recovery disky pro Win XP (pro downgrade), ale uz ne pro Win Vista (ktere byly s NB zakoupeny). Je to v poradku? (krabice s NB byla pri prebirani v prodejne otevrena).

Disk je rozdelen na 3 oddily, jeden oddil ma jmeno HP_RECOVERY. Jakym zpusobem se da vytvorit bootovaci dvd z tohoto oddilu?

Diky za rady.
    Je to v poriadku. Vyrobcovia notebookov dodavaju na CD len druhy OS, ktory nieje na notebooku nainstalovany. CD (DVD) k predinstalovanemu OS si máš vypalit cez utilitu, ktoru dodava vyrobca notebooku.
    Neviem ako tvoj notebook ale vsetky notebooky od HP a Lenovo, co som mal v ruke mali utilitu, cez ktoru sa dali vytvorit takzvane "recovery disc" , vdaka ktorym mozes vzdy vratit notebook do takeho stavu ako pri kupe (v podstate si vytvoris obraz disku - obrazne povedane su to instalacky OS, ktory bol pri kupe nainstalovany). Ak si dobre pametam je to aj v navode k notebooku (u Lenova urcite minuly tyzden som jeden predaval), ze si mas ten "recovery disc", co najskor urobit (ale to asi malokto cita a je to v anglictine).

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od murphy83 Zobrazit příspěvek
    Dobry den,
    nazazil jsem na vasi diskuzi a chtel bych se zeptat, jestli by mi mohl dat nekdo link, kde lze sehnat (i za nejaky poplatek) nahradni instalacku Win 7 Home Premium. Mam podobny problem jako kolega a pri patrani po webu microsoftu jsem na zadnou takovou moznost nenarazil.
    Predem diky.
    MB
    Nahradnu instalacku, pripadne recovery DVD nehladaj na strankach MS, ale na strankach vyrobcu notebooku. V pripade HP na stranke http://www.hpinfo.cz/objednavka_sw.php

Pre ine znacky si pozri tento thread http://www.svethardware.cz/forum/sho...649#post193649
    Naposledy upraveno uživatelem EditorPO: 21-11-2009 v 21:59

Podobná témata

1. Acer Aspire W7 - Recovery DVD
    Od ReMusiCZ v sekci OS Windows
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 05-03-2012, 20:12
  2. Windows Vista: Tvorba Recovery disku
    Od Dash v sekci OS Windows
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 25-12-2010, 11:57
  3. Recovery disc NH 92
    Od Nefro v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-08-2010, 14:22
  4. Recovery disk a jeho nastavení/úprava
    Od Mirraw v sekci OS Windows
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 01-10-2008, 09:27
  5. Recovery partition vs. recovery DVD
    Od edenboy v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 19-12-2007, 18:38