reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nákup v e-shopu

michal.kolesa (357)|8.11.2008 19:30
U jakých e-shopů si můžu dovolit zapaltit předem ?
Jak se platba předem realizuje ?

Je lepší si poslat domů balík Poštou nebo přepravní služvou (PPL, DPD,DHL,EBS)?
Aigor (201)|8.11.2008 20:06
[QUOTE=michal.kolesa;180156]U jakých e-shopů si můžu dovolit zapaltit předem ?[/QUOTE]
U těch, kterým důvěřuješ. Malá rada - hledej reference v diskusích na netu, nebo se zeptej na konkrétní obchod...

[QUOTE=michal.kolesa;180156]Jak se platba předem realizuje ?[/QUOTE]
Záleží jaké možnosti ti obchod nabízí, obvykle normální převod na účet ;)

[QUOTE=michal.kolesa;180156]Je lepší si poslat domů balík Poštou nebo přepravní služvou (PPL, DPD,DHL,EBS)?[/QUOTE]
Podle toho jaká je cena. ČP obvykle zboží doručí pozdě, rozbije, nebo občas ztratí. Bývá taky dražší než ostatní služby. Komerční alternativy mají za podobné nebo nižší ceny, zpravidla i lepší služby - např. brnknou na mobil v kolik přijede kurýr, dovezou kamkoliv (do práce), pokud tě nezastihnou, zkusí to další den znovu,.. nejlíp podívat se na konkrétního dopravce..
fanynek (2048)|8.11.2008 20:08
[QUOTE=michal.kolesa;180156]U jakých e-shopů si můžu dovolit zapaltit předem ?
Jak se platba předem realizuje ?
Je lepší si poslat domů balík Poštou nebo přepravní služvou (PPL, DPD,DHL,EBS)?[/QUOTE]

@1. U všech, které tuto možnost nabízí.:D Ale něco bych si o konkrétním vybraném shopu zjistil, aby ses pak nedivil. Víceméně bych se nebál žádného renomovaného eshopu, které se zde probírají.

@2. Vytvoříš si na e-shopu objednávju a na základě té po jejím přijetí eshopem ti zašlou promofakturu......fakturu v elektronické podobě s údaji, kam máš konkrétní částku převést. Po připsání této částky na účet onoho eshopu ti odesílají tvé objednané zboží.

@3.V dnešní době to vyjde cenově skoro na stejno. U ČP je možná trochu větší riziko, že zásilka přijde k úrazu.

EDIT:Kua, jsem děsně pomalej.:turtle
michal.kolesa (357)|8.11.2008 20:17
[QUOTE=Aigor;180175]dovezou kamkoliv (do práce) [/QUOTE]

Pochybuji, že když někdo dělá u linky, že má čas si jít na vrátnici pro balík
nebo v supermarketu u kasy
fanynek (2048)|8.11.2008 20:20
[QUOTE=michal.kolesa;180186]Pochybuji, že když někdo dělá u linky, že má čas si jít na vrátnici pro balík
nebo v supermarketu u kasy[/QUOTE]

No, tak pokud dotyčný ví, že nemá šenci si tohle nějak ošéfovat a tu zásilku si od přepravní služby vyzvednout, tak na poště ten balík nožičky určitě nedostane :turtle a dotyčný si ho může vyzvednout kdykoli. To je snad jediná výhoda ČP.
michal.kolesa (357)|8.11.2008 20:23
[QUOTE=fanynek;180178] fakturu v elektronické podobě s údaji, kam máš konkrétní částku převést.[/QUOTE]

Jak peníze převedu ?

[QUOTE=fanynek;180178] @3.V dnešní době to vyjde cenově skoro na stejno. U ČP je možná trochu větší riziko, že zásilka přijde k úrazu.[/QUOTE]

Pošta většinou vychází levněji jak koukám na ceny. Přepravky většinou uvádějí cenu bez DPH, proto vypadá nižší

[QUOTE=fanynek;180178] ČP je možná trochu větší riziko, že zásilka přijde k úrazu.[/QUOTE]

Už jsem si nechal poslat LCD monitor, paměti, grafickou kartu, knížky, elektrostavebnice a vše došlo v pořádku
Aigor (201)|8.11.2008 20:40
[QUOTE=fanynek;180189]No, tak pokud dotyčný ví, že nemá šenci si tohle nějak ošéfovat a tu zásilku si od přepravní služby vyzvednout, tak na poště ten balík nožičky určitě nedostane :turtle a dotyčný si ho může vyzvednout kdykoli. To je snad jediná výhoda ČP.[/QUOTE]

Nebo i naopak ;) Za sebe se mi nechce běhat 3km na druhý konec města na poštu. Když zavolá kurýr, že za hodinu mi přiveze balík, vím že mám sedět v kanceláři. Pokud se mi to nehodí, není problém se s ním domluvit na jiném čase, nebo místě (jedno mi to hodil i do protější hospůdky, kde jsem byl na obědě, protože nemohl čekat). O tomhle si u ČP můžu nechat jen zdát :angry

[QUOTE=michal.kolesa;180191]Jak peníze převedu ?[/QUOTE]
Teď nevím jestli se ptáš vážně...
inet-banking, složenka. První možnost za předpokladu, že máš účet u banky a přístup k internetu ;)

[QUOTE=michal.kolesa;180191]Pošta většinou vychází levněji jak koukám na ceny. Přepravky většinou uvádějí cenu bez DPH, proto vypadá nižší[/QUOTE]
Nevím kolik stojí ceny u přepravek, zajímají mě zpravidla cenu přepravy u e-shopu a tam jsou všechny uváděny stejně s/bez DPH. Nevylučuji ovšem možnost, že u ČP mají někdy záměrně zvýšenou cenu kvůli vyššímu riziku problémů

[QUOTE=michal.kolesa;180191]Už jsem si nechal poslat LCD monitor, paměti, grafickou kartu, knížky, elektrostavebnice a vše došlo v pořádku[/QUOTE]
Gratuluji, patříš mezi šťastných 5% zákazníků :D
michal.kolesa (357)|8.11.2008 20:47
No přes inet banking jsem nikdy neplatil

Jak se to dělá ?
Honza23 (490)|8.11.2008 21:02
Když jsem koukal na alfacomp tak pak stojí doprava 100,- místo 120,- ale zase člověk musí brát v potaz to,něž jim peníze naskočí na účet,a to někdy může bejt i dva dny a poté teprve zboži expeduji.
Mně osobně tedy raději vyhovuje dobírka.
mech13 (5526)|9.11.2008 09:43
hen k tomu posta x PPL/DPD... ve mestech maji casto lide lepsi zkusenisti s dopravnima sluzbama, u nas na vesnici mam zase mnohem lepsi zkusenosti s postou. zalezi jakyho zrovna mas ve tvem regionu ridice dopravky nebo jakou postacku.... nekdo preferuje to, jiny zase ono...
Aigor (201)|9.11.2008 09:56
[QUOTE=mech13;180381]hen k tomu posta x PPL/DPD... ve mestech maji casto lide lepsi zkusenisti s dopravnima sluzbama, u nas na vesnici mam zase mnohem lepsi zkusenosti s postou. zalezi jakyho zrovna mas ve tvem regionu ridice dopravky nebo jakou postacku.... nekdo preferuje to, jiny zase ono...[/QUOTE]

Pravda :thumb
Na vesnici se vetsinou lidi znaji, takze postacka vi kde to muze nechat a neni problem. Ve meste casto ani nedorucuji (hazi se automaticky listek "nezastizen", i kdyz je manzelka doma), v horsim pripade nechaji zasilku u cizich lidi bez oznameni (samo pokud to neni dobirka).
michal.kolesa (357)|9.11.2008 12:19
Jaký je rozdíl mezi jednotlivými přepravbáími službami PPL, DHD, PDP, Expresní balíková služba a ještě nějajké auto jsem viděl?
michal.kolesa (357)|9.11.2008 12:20
[QUOTE=Aigor;180384]Pravda :thumb
Ve meste casto ani nedorucuji (hazi se automaticky listek "nezastizen", i kdyz je manzelka doma)[/QUOTE]

Proč to dělají ?
Není top proti jejich obchodních podmínkách ?
michal.kolesa (357)|9.11.2008 12:21
[QUOTE=mech13;180381]hen k tomu posta x PPL/DPD... ve mestech maji casto lide lepsi zkusenisti s dopravnima sluzbama, u nas na vesnici mam zase mnohem lepsi zkusenosti s postou. [/QUOTE]

Přepravky nejezdí na vesnice ?
Intri (3490)|9.11.2008 12:39
Jezdí, já si nechal nedávno doručit pomocí DPD jedno AP na svou chatu do vesnice se zhruba 500 obyvateli.:-)
mech13 (5526)|9.11.2008 12:46
[QUOTE=michal.kolesa;180446]Přepravky nejezdí na vesnice ?[/QUOTE]

1) pouzivej edit nebo vicenasobne citace - https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=5666

2) jezdi, ale jejich chovani casto byva otresne. ignorace, lhani do oci... zavola ze to v 11 doveze a dojede ve tri, cely den je nekdo doma ridic lze ze se nemohl dozvonit...
u postacky vim, ze v 9 hodin je u nas a chova se slusne

abych ale jen nekrivdil, tak posledni tusim dva baliky od DPD dosly bez vetsich problemu, ale PPL byla katastrofa... proste to je jenom o tom jaci lide zrovna pracuji u te ktere firmy v msite tvojeho bydliste
michal.kolesa (357)|9.11.2008 12:50
[QUOTE=mech13;180457]
2) jezdi, ale jejich chovani casto byva otresne. [/QUOTE]

A ve městě si to nedovolí ?
mech13 (5526)|9.11.2008 13:06
[QUOTE=michal.kolesa;180460]A ve městě si to nedovolí ?[/QUOTE]

ve mestech zase byvaji horsi zkusenosti s postou:D osobne nemuzu posoudit, ale co tak kde ctu tak mam pocit ze ve vetsich mestech to byva o neco lepsi

je to prast jako uhod, vyzkousej si obe moznosti a uvidis jak budes sopkojen
Aigor (201)|9.11.2008 13:12
[QUOTE=mech13;180470]je to prast jako uhod, vyzkousej si obe moznosti a uvidis jak budes sopkojen[/QUOTE]

copy this :thumb
myslim, ze lepsi odpoved ti dat nejde :D
michal.kolesa (357)|9.11.2008 13:14
Mě se ty přepravky nelíbí hlavně kvůli tomu, že když nebudu doma tak mě balík nechají v Praze v depu (do Prahy to mám 60 km)
fanynek (2048)|9.11.2008 15:17
[QUOTE=michal.kolesa;180478]Mě se ty přepravky nelíbí hlavně kvůli tomu, že když nebudu doma tak mě balík nechají v Praze v depu (do Prahy to mám 60 km)[/QUOTE]

Je to jen na tobě, jak si to zařídíš.
wolf007 (653)|13.11.2008 21:49
[QUOTE=mech13;180381]hen k tomu posta x PPL/DPD... ve mestech maji casto lide lepsi zkusenisti s dopravnima sluzbama, u nas na vesnici mam zase mnohem lepsi zkusenosti s postou. zalezi jakyho zrovna mas ve tvem regionu ridice dopravky nebo jakou postacku.... nekdo preferuje to, jiny zase ono...[/QUOTE]prisla mi CM Elite 330 s natuknutym rohem a nefuncnim power tlacitkem doprava samozrejme od ceske posty,odesilatel byl czc ..takze ono je to relativni,kdybych disponoval svym vlastnim autem tak si pro to osobne dojedu,takto jsem odkazan na postu ....
Honza23 (490)|13.11.2008 22:21


Tohle mi přivezlo PPLko,monitor proraženej na dvou místech.PPLko mi nechtělo uznat reklamaci,že prý jsem si to mohl udělat sám.
Nakonec vše vyřešil Alfacomp který mi na svoje náklady zaslal nový a po PPLku bude vyžadovat náhradu.
Takové jednání jsem ze strany alfacompu nečekal,jen tak dál.U mě je to the best e-shop.
Intri (3490)|13.11.2008 22:53
No, Alfa je sice hodně dobrý obchod, ale taky bacha na ni, třeba chtít po nich, aby ti na místě předvedla zboží, než si jej koupíš ( na což máš zákonné právo ), může být taky na pár minut přesvědčování.:-) Prodavači rádi tvrdí, že tuhle službu neposkytují. Že ji poskytovat ze zákona musí, to jim člověk musí celkem rázně vysvětlit.

Krom toho, najít v krabici se zbožím vypálené CD nebo v batohu prázdný obal, z nějž byla vyříznuta paměťová karta, to asi taky není standardní obsah balení.:-)
Aigor (201)|14.11.2008 08:10
[QUOTE=Honza23;182523]Tohle mi přivezlo PPLko,monitor proraženej na dvou místech.PPLko mi nechtělo uznat reklamaci,že prý jsem si to mohl udělat sám.[/QUOTE]

Toto je ovšem tvoje chyba - PPL má výhodu v tom, že ti zboží doveze až do ruky, takže okamžitě zkontrolovat! Nejednou, když se mi zdála krabice jen trochu pomačkaná, jsem to hned před kurýrem rozbalil a vyzkoušel.
U pošty to nehrozí už z toho důvodu, že doručují v době, kdy je většina lidí v práci, nebo to nechávají u sousedů, reklamace jsou pak nevymahatelné a pojištění zásilky jen pro idealisty :thumbdown
Honza23 (490)|14.11.2008 10:14
[QUOTE=Aigor;182572]Toto je ovšem tvoje chyba - PPL má výhodu v tom, že ti zboží doveze až do ruky, takže okamžitě zkontrolovat! Nejednou, když se mi zdála krabice jen trochu pomačkaná, jsem to hned před kurýrem rozbalil a vyzkoušel.
U pošty to nehrozí už z toho důvodu, že doručují v době, kdy je většina lidí v práci, nebo to nechávají u sousedů, reklamace jsou pak nevymahatelné a pojištění zásilky jen pro idealisty :thumbdown[/QUOTE]

to máš sice pravdu,ale zboží přebírala mamka,jen tak to zkoukla a jelikoz ten balík byl docela těžkej,tak si ho nechala odnést až do baráku.Řidič schválně zakrýval ty díry nohou a poté to samozřejmě dal těmi dírami ke zdi.
No bylo to takový dva výrostci,kterým mohlo bejt tak kolem 25 let a ještě mamce říkal,že se o to staral jako kdyby to bylo jeho vlastní.
Všechny ty věci jsem nafotil a poslal Alfacompu a ten samotný balík mi nakonec přivezl nějaký mladý kluk v černý Octavce,no můžu vám říct,že jsem tedy opravdu čuměl.
losdoctoros (10)|16.11.2008 12:37
Podle mě je nejlepší platit zboží na dobírku ale ne přes Českou poštu jak už se tady kdosi zmiňoval. Mám stím špatné zkušenosti. Dost často si přes E-šopi něco obědnávám a Česká pošta není schopná zboží doručit domů, to raději hodí upozornění do schránky. Nejlepší je v tomto směru asi firma PPL.
Deee-aN (3834)|16.11.2008 12:52
[quote=Honza23;182617]to máš sice pravdu,ale zboží přebírala mamka,jen tak to zkoukla a jelikoz ten balík byl docela těžkej,tak si ho nechala odnést až do baráku.Řidič schválně zakrýval ty díry nohou a poté to samozřejmě dal těmi dírami ke zdi.
No bylo to takový dva výrostci,kterým mohlo bejt tak kolem 25 let a ještě mamce říkal,že se o to staral jako kdyby to bylo jeho vlastní.
Všechny ty věci jsem nafotil a poslal Alfacompu a ten samotný balík mi nakonec přivezl nějaký mladý kluk v černý Octavce,no můžu vám říct,že jsem tedy opravdu čuměl.[/quote]

[quote=losdoctoros;183487]Podle mě je nejlepší platit zboží na dobírku ale ne přes Českou poštu jak už se tady kdosi zmiňoval. Mám stím špatné zkušenosti. Dost často si přes E-šopi něco obědnávám a Česká pošta není schopná zboží doručit domů, to raději hodí upozornění do schránky. Nejlepší je v tomto směru asi firma PPL.[/quote]
Ono je to totiž nakonec o konkrétních lidech, ne organizacích. Blba najdeš všude. Já u nás nemám problém s poštou ani PPL a dalšíma.
petnek (115)|16.11.2008 16:12
[quote=losdoctoros;183487]Podle mě je nejlepší platit zboží na dobírku ale ne přes Českou poštu jak už se tady kdosi zmiňoval. Mám stím špatné zkušenosti. Dost často si přes E-šopi něco obědnávám a Česká pošta není schopná zboží doručit domů, to raději hodí upozornění do schránky. Nejlepší je v tomto směru asi firma PPL.[/quote]

Souhlasím, aspoň tady u mě je s Českou poštou problém. Než aby zazvonili, radši dají upozornění na balíček na poště. To jen když se poštěstí, chytneme pošťačku ještě v autě a balíček si vezmeme.
Když něco objednávám a nemůžu si pro to dojet sám, radši to posílám přes PPL. I když je to dražší než Česká pošta, je to bezpečnější a mnohdy i rychlejší. I domluvení doby a místa převzetí se mi už mnohdy hodilo.
michal.kolesa (357)|17.11.2008 09:20
Rozváží přepravky (PPL, a spol) i během víkendů, svátků ?

Např. když si něco z e-shopu objednám v pátek ráno, ta jestli mi to přivezou v sobotu
Deee-aN (3834)|17.11.2008 09:38
[quote=michal.kolesa;183709]Rozváží přepravky (PPL, a spol) i během víkendů, svátků ?

Např. když si něco z e-shopu objednám v pátek ráno, ta jestli mi to přivezou v sobotu[/quote]
IMHO za příplatek. Dost mastný v poměru k ceně dopravy samotné:notsure
Honza23 (490)|17.11.2008 10:20
bohužel ne
Razi3L (612)|17.11.2008 10:44
[QUOTE=worldfighter;183569]Souhlasím, aspoň tady u mě je s Českou poštou problém. Než aby zazvonili, radši dají upozornění na balíček na poště. To jen když se poštěstí, chytneme pošťačku ještě v autě a balíček si vezmeme.
Když něco objednávám a nemůžu si pro to dojet sám, radši to posílám přes PPL. I když je to dražší než Česká pošta, je to bezpečnější a mnohdy i rychlejší. I domluvení doby a místa převzetí se mi už mnohdy hodilo.[/QUOTE]

S tim, že PPL je bezpečnější neni pravda. Rychlejší je. V PPL jsem makal a balíky padaj na zem pořád. Je to spíš o náhodě a o tom, kdo tam zrovna maká. Ale já osobně dávám přednost poště. U nás mi balík v 90% případů dovezou až domů. Dám příklad:
Byl jsem zrovna na kontrole se zlomenou nohou a dovezli mi balík, když jsem nebyl doma. (Měl sem dlahu a nohl sem ještě chodit) Tak sem jim zavolal, jestli by mi to mohli ještě jednou přivést domů a bylo to uplně bez problému.
U nás (v HK) je v PPL hroznej bordel a komunikace je hrozná.
petnek (115)|17.11.2008 11:10
[quote=Razi3L;183734]S tim, že PPL je bezpečnější neni pravda. Rychlejší je. V PPL jsem makal a balíky padaj na zem pořád. Je to spíš o náhodě a o tom, kdo tam zrovna maká. Ale já osobně dávám přednost poště. U nás mi balík v 90% případů dovezou až domů. Dám příklad:
Byl jsem zrovna na kontrole se zlomenou nohou a dovezli mi balík, když jsem nebyl doma. (Měl sem dlahu a nohl sem ještě chodit) Tak sem jim zavolal, jestli by mi to mohli ještě jednou přivést domů a bylo to uplně bez problému.
U nás (v HK) je v PPL hroznej bordel a komunikace je hrozná.[/quote]

Jak říkáš, je to tedy o náhodě. V každém místě to vypadá jinak, všude jsou jiní lidé. Někde je vše jak má být a k balíkům se staví správně, někde je nepřivezou, nebo ano ale v jakém stavu... Tady u nás je strašná ČP a PPL je jediný způsob jak si nechat dovézt zboží kamkoli a v pořádku.
Každopádně by se s těmito službami mělo něco dělat, ptže to není v takovém stavu, jak by mělo...:notsure
michal.kolesa (357)|17.11.2008 11:15
zajímalo by mě, jestli vedení pošty a přepravek čtou tyto diskuze, aby věděli co jejich ovečky provádí
mstejska (2912)|17.11.2008 13:10
[QUOTE=michal.kolesa;183755]zajímalo by mě, jestli vedení pošty a přepravek čtou tyto diskuze, aby věděli co jejich ovečky provádí[/QUOTE]

Myslis ze vedeni posty, je placeno podle spokojenosti zakazniku? Nebo ze je to zajima?
U prepravek bych tomu veril spise. Ze kdyz si budes stezovat, tak se ti asi budou snazit vyhovet vice.