reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Realtek Audio

yjen (13)|9.11.2008 09:08
Ahoj, zdravím všechny, mám problém, který zatím nikdo nedokázal vyřešit:

Už jsem preinstaloval celý Windows a všechny ovladače a pořá slyším z reproduktorů jen šum a když je dám na maximum tak mírně slyším hudbu, ale to je vše a děje se to ať připojím sluchátka nebo cokoliv jiného, opravdu moc prosím o radu, už jsem byl na různých forech a nikdo neví tak jsem doufal že tady na viry.cz mi poradí, moc prosím děkuji.

Mám integrovanou zvukovou kartu Intel High Definition Audio Azalia-realizovaná čipem Realtek ALC88, ktery zvlada 8-kanalovy vystup a podporuje S/PDIF vystup přimo na zadnim panelu.
mstejska (2912)|9.11.2008 09:25
Nemas nahodou grafickou kartu ktera ma v sobe take integrovanou zvukovku? Napr ATI HD48xx? Napis i zbytek sestavy.
yjen (13)|9.11.2008 09:34
Mam Pentium(D) CPU 3,00GHz, 2GB RAM, MW XP Profesional verze 2002 SP2, grafika:Nvidia Gainward 8800GT 512MB.

Mám integrovanou zvukovou kartu Intel High Definition Audio Azalia-realizovaná čipem Realtek ALC883, ktery zvlada 8-kanalovy vystup a podporuje S/PDIF vystup přimo na zadnim panelu.

Zakladni deska: GIGABYTE 945GZ GA-81945GZME-RH.
xmarek (1676)|9.11.2008 10:26
Pokud ta zvukovka zvládá 8 kanálový zvuk tak předpokládám, že má minimálně dva výstupy. Za prvé bych se podíval jestli jste sluchátka připojil do správného konektoru a dále bych se podíval jestli ta karta nepracuje v režimu S/PDIF http://cs.wikipedia.org/wiki/S/PDIF . Nepředpokládám, že máte repro nebo sluchátka připojeny digitálně.
yjen (13)|13.11.2008 20:24
no nic radeji jsem si pred koupí pujcil zvukovou kartu a dal ji do slotu PCI a zapojil do ni bedinky a nic nehraje, me se to nejak instalovat nebo mam odinstalovat reltek?
eR_Skaarj (10)|13.11.2008 22:01
Pokud máš na desce víc PCI slotů, vyzkoušej všechny. Po nastartování by ti windows měli detekovat nový hardware. Pokud nedetují, zkus stejně ovladače nainstalovat. Pokud nechtějí jít nainstalovat, popř. stále nefunguje tak stáhnou z netu výrobce nový. Jinak ještě můžeš zkusit zakázat integrovanou zvukovku v Biosu.
Logout (4018)|13.11.2008 22:45
Další věc je, žekdyž máš ve winech víc zvukovejch karet, tak musíš buď ostatní ve správci zařízení (popř. BIOSU) zakázat, nebo v ovladačích zvuku vybrat správnou zvukovku, která bude používaná k přehrávání zvuku.
Pokud se ti ozval jen šum a při max zesílení slabá hudba, bejvá to většinou konektorem zasunutym do špatnýho portu. Jakyms konektorem si ty repráky připojoval?
johny__g (6387)|13.11.2008 22:47
Postupuj podle návodu zde:

http://blog.czhannes.com/post/2160-problemy-s-ovladaci-realtek-high-definition-audio.html

Použij aktuální ovladače pro Realtek - 2.08. Mně to pomohlo.