reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB hub vs WebCam

Medzikus (2)|9.11.2008 10:45
Dobrý den přátelé,
prosím o radu s následujícím problémem.
PC propojené s TV. Potřeba ovládat PC (klávesnice+myš) + webcameru od TV. Délka USB 2x5m, na konci USB hub s napájením Logitech premium, v něm bezd. klavesnice s myší Genius slimstar R610 ("aušus") a webcam A4tech PK 6358. Klavesnice funguje webcam nestíha (černá obr.).
Zkusil jsem dát Hub mezi prodlužováky (usb 5m + hub+2xusb5m) a fugovala buď kamera nebo klavesnice.
Připojím-li samostatně jen na USB kabel (2x5m) kameru, funguje bez problému.
Co s tím? Měl jsem za to, že aktivní USB hub mi umožní připojit i více náročných zař. najednou. Je problém v délce USB?
Předem díky za pomoc. Medzicus
xmarek (1676)|9.11.2008 11:02
Tyhle věci se chovají občas nevypočitatelně. Kamarád má jeden takový doma a občas jsem nechápal. Zkuste se podívat zda nejsou na internetu pro ten USB hub novější ovladače.
Medzikus (2)|9.11.2008 13:14
Tento Hub nema drivers ani na logitech.com, ufff.....jsem smutný :o(
Millisx (131)|9.11.2008 14:30
No viděl bych problém právě v délce kabelu, resp zároveň v jeho kvalitě. Jsou zařízení, která na 5m fungují a jiná, která ne a je třeba s tím trochu laborovat. V každém případě, kabel, který nemáš aktivní (jeden z těch 5m předpokládám) zkus použít kratší, či kvalitnější(viděl jsem i příliš tenké USB kde třeba laserová tiskárna nejela ani na 3m).
Jiziii (796)|9.11.2008 14:55
Skusil bych aktivní prodlužovací kabel např:
http://www.alza.cz/kabel-usb2-0-prodluzovaci-d62901.htm
tohle by mělo problém vyřešit :)