reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: Připojení WIFI a domácí bezdrátová síť

Neregistrovaný (0)|9.11.2008 12:11
Jméno tazatele: František

Znění dotazu:
Mám stolní PC připojený k netu přes WIFI (Air live 802,11G Wireless AP model WL-5460AP v2).
Nedaří se mi pomocí Routeru D-Link (DI-524)vytvořit domácí bezdrátovou síť a připojit notebook. Prosím o radu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
mech13 (5526)|9.11.2008 12:42
??? mam v tom trochu zmatek

neslo by to lip popsat? jak vypada struktura te site? odkud kam vedou draty?

jaky je ucel toho d-linku?

bylo by mozne vypsat u jednotlivych zarizeni i IP adresy?
Neregistrovaný (0)|9.11.2008 14:28
Musím upozornit, že problematice příliš nerozumím. Pracuji obecně na PC metodou pokus - omyl.
D-link by měl sloužit pouze pro domácí síť - připojení dalšího PC (notebook) kdekoli v domě. Je připojen z prvního Routeru LAN 2 do připojení 1 ( má 4 zásuvky). Zásuvka WAN je volná. Nedaří se mi dostat do konfigurace D-link přes adresu http://192.168.0.1/,
která je naštítku uvedena.
Millisx (131)|9.11.2008 14:36
Pokud tam máš ten airlive, proč se nepřipojíš notebookem přímo do něj?

Jinak pokud se nemůžeš připojit na d-link, je možné, že je nějak nakonfigurován(třeba vypnuto DHCP). Nejlepší je d-link resetovat (tlačítko někde vzadu) a provést konfiguraci připojením přes kabel.

Pořád mi uniká smysl toho d-linku. Pokud chceš vytvořit oddělenou síť, potom ten airlive musíš připojit právě na WAN toho d-linku.
kane.shw (1231)|9.11.2008 15:54
:D:D mám v tom sice také těžce zmatek, ale zřejmě to bude tak nějak, jak popisuje Millisx. Příchozí signál musíš u toho DLinku připojit na WAN a pak můžeš vesele konfigurovat. Ale i mě silně uniká vůbec podstata tohoto druhého wifi routeru :notsure

Btw už asi týden jsem majitelem právě wifi routeru D-Link DI-524 a zatím jsem spokojen :thumb
Neregistrovaný (0)|9.11.2008 16:27
[QUOTE=Millisx;180505]Pokud tam máš ten airlive, proč se nepřipojíš notebookem přímo do něj?

Jinak pokud se nemůžeš připojit na d-link, je možné, že je nějak nakonfigurován(třeba vypnuto DHCP). Nejlepší je d-link resetovat (tlačítko někde vzadu) a provést konfiguraci připojením přes kabel.

Pořád mi uniká smysl toho d-linku. Pokud chceš vytvořit oddělenou síť, potom ten airlive musíš připojit právě na WAN toho d-linku.[/QUOTE]

Airlive je spojen kabelem s venkovní anténou WIFI a propojen kabelem na stolní PC. Připojit se druhým kabelem v Airlive notebookem by samozřejmě šlo, chci se ale připojit bezdrátově kdekoli v domě. Reset i konfiguraci přes kabel jsem už dříve zkoušel ale bez úspěchu. Připojení do WAN je mi jasné ale konfigurace by se snad měla dělat přes jedenu z těch čtyřech ostatních zdířek. Díky za trpělivost!
kane.shw (1231)|9.11.2008 18:57
Ehm, a teď mě i ostatní musí napadnout logická otázka - Proč NB nepřipojuješ bezdrátově rovnou už přes tvůj nynější Wifi router WL-5460AP v2? Na co myslíš, že má ten černej ocásek?

Zkus si přečíst tohle, třeba ti to pomůže.

O naši trpělivost vůbec nejde... pokud můžem, pomůžem, ale ty se zdržuješ ;)

Dej vědět, jak to dopadlo :thumb
Neregistrovaný (0)|9.11.2008 19:48
[QUOTE=kane.shw;180576]Ehm, a teď mě i ostatní musí napadnout logická otázka - Proč NB nepřipojuješ bezdrátově rovnou už přes tvůj nynější Wifi router WL-5460AP v2? Na co myslíš, že má ten černej ocásek?

Zkus si přečíst tohle, třeba ti to pomůže.

O naši trpělivost vůbec nejde... pokud můžem, pomůžem, ale ty se zdržuješ ;)

Dej vědět, jak to dopadlo :thumb[/QUOTE]

Teď budu asi za naprostýho debila, ale ten první Router(Air Live) ten černý ocásek(anténu) nemá. Je připojen, jak již jsem psal výše, kabelem k venkovní anténě. Provozovatel WIFI to tímto spůsobem nainstaloval, nic dalšího k tomu nemám. Navíc se na net musím přihlašovat přes portál provozovatele, tím pádem bych musel mít zaregistrované dvě IP adresy. Ani nevím jestli to jde. Asi ano, ale musel bych asi platit dva účty. Proto jsem to chtěl vyřešit tímto spůsobem.
kane.shw (1231)|9.11.2008 20:06
Tak to má provozovatel nějakou šílenou OEM verzi :mistake (což je sice možné, ale nepravděpodovné) a nebo to nějak amatérsky zbastlil - typicky tím, že prostě odmontoval tu anténku, aby to někoho nelákalo, k čemu, že to tam vlastně je ;)

Spoj se se svým provozovatelem a domluv se přímo s ním. Kamarád měl na výběr, že buď chce klasický linkový "drátový" router a nebo si pár stovek připlatí rovnou za Wifi...
Druhým routerem to imho zbytečně komplikuješ.

Ale pokud se ti do toho takhle nechce, tak s v první řadě nastuduj návod, co najdeš na CD k DLinku. Pak prostě z toho AirLive vraž kabel do WAN na tom DLinku a hned vedle na tom DLinku připoj kabel třeba do připojení č. 1 kabel RJ45 a ten připoj do síťovky na PC. Pak bys teoreticky přes http://192.168.0.1/ nastavit IP, masku atd. a snad by to mělo i chodit.
Neregistrovaný (0)|9.11.2008 20:31
[QUOTE=kane.shw;180633]Tak to má provozovatel nějakou šílenou OEM verzi :mistake (což je sice možné, ale nepravděpodovné) a nebo to nějak amatérsky zbastlil - typicky tím, že prostě odmontoval tu anténku, aby to někoho nelákalo, k čemu, že to tam vlastně je ;)

Spoj se se svým provozovatelem a domluv se přímo s ním. Kamarád měl na výběr, že buď chce klasický linkový "drátový" router a nebo si pár stovek připlatí rovnou za Wifi...
Druhým routerem to imho zbytečně komplikuješ.

Ale pokud se ti do toho takhle nechce, tak s v první řadě nastuduj návod, co najdeš na CD k DLinku. Pak prostě z toho AirLive vraž kabel do WAN na tom DLinku a hned vedle na tom DLinku připoj kabel třeba do připojení č. 1 kabel RJ45 a ten připoj do síťovky na PC. Pak bys teoreticky přes http://192.168.0.1/ nastavit IP, masku atd. a snad by to mělo i chodit.[/QUOTE]

No jasně. Celý problém byl v tom, že jsem D-link neměl spojený se síťovkou PC. Božínku. Už to chodí. Díky moc. To je tak, když člověku chybí naprosté základy. Ještě jednou Díky!!
kane.shw (1231)|9.11.2008 20:33
V pohodě, od toho tu tohle fórum přece je ;)
Sice jsi to vyřešil kapku šalamounsky, ale hlavně že jsi to vyřešil a chodí ti to :thumb