Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 33 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 492

Téma: Přetaktování Core 2 Duo E8400 (výsledky/nastavení)

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Tak jsem se rozhodl vzhledem k velké rozšířenosti tohoto CPU vytvořit toto téma, kde by se všichni jeho majitelé podělili o své zkušenosti s přetaktováním tohodle kousku, teplotami při zátěži, voltáží, nastavením BIOSu a dalšími fičurkami, které by ostatním usnadnily tuto bohulibou činnost a dosáhli tak ještě lepších výsledků.

Musím upozornit (jak se to píše v odborných článcích), že veškeré takovéto počínání jde na vaše triko a v žádném případě k tomu nikoho nenabádám.

Toto téma bych viděl jako volné, kde by se o jednotlivých výsledcích a nastaveních dalo diskutovat.

Pro ty z vás, kteří se k tomu ještě neodhodlali je ZDE velice pěkný úvod do problematiky přetaktování.
    Stabilitu přetaktovaného systému je potom možné (ne-li nutné) otestovat nejlépe utilitou OCCT a výpočetní výkon porovnat programem Super PI Mod v1.5 a v něm dosažené výsledky (1M) můžete vkládat ZDE.

Ale k věci:

Příspěvek by měl obsahovat:
    •Název a výrobce základní desky, popř. další informace o ní (úpravy), verze BIOSu
    •Použité paměti, jejich frekvenci, časování, napětí při OC procesoru
    •Maximální dosažená frekvence CPU (+frekvence FSB pro přehlednost) a také revizi
    •Napětí Vcore
    •Teploty při uvedené max. frekvenci v zátěži (jádra)
    •Způsob chlazení
    •Operační systém, na kterém to všechno běží
    •Připojený screen s co největším množstvím hodnot, vypovídajících o nastavení systému (screeny BIOSu, množství a otáčky fanů a pod.) a také důkaz o tom, že je systém při dosažené frekvenci stabilní.
    [Legenda typu "Viz podpis" naprosto nestačí. Změní se HW-tím pádem podpis a příspěvek má v tu ránu nulovou hodnotu.]

Ještě doplním několik diagnostických utilit, pomocí kterých můžete monitorovat a hlídat si potřebné hodnoty:
    Procesor-veškeré info: CPU-Z
    Systém jako celek: Everest Ultimate Edition (v4.60.1550 Beta)
    Teplota CPU: Core Temp (v0.99.3)
    Naposledy upraveno uživatelem Smeli: 22-05-2009 v 20:37
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Oct 2006

Tak já z lehka začnu:

•MB:GigaByte EP35-DS4 rev.2.1 (bez úprav),BIOS F5
    •RAM:Corsair 4096MB DDR II 800MHz TWIN2X4096-6400C4DHX @956MHz / 5-5-5-18 / real 2,176V (v BIOSu +0,35V) ?dělička 1:2
    •max. frekvence: 4,3GHz (FSB 478MHz) revize:C0
    •1,45V BIOS/1,44V real
    •teplota jader v zátěži 55-60°C (okolní cca 24°C)
    •chlazení vzduch-Noctua NH-U12F
    •Windows VISTA Ultimate edition 64bit
    EIST a C1E disabled. Ale jelikož se mi zatím nepodařilo docílit toho, aby byl systém 100%-ně stabilní v OCCT, nebo ORTHOSu, kde vždy po několika minutách vyhodil Error i při Vcore 1,4625, berte toto jen jako pokus č.1. Jinak při běžné práci v OS to je naprosto stabilní.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: screen1.jpg 
Zobrazení: 1789 
Velikost: 200.4 KB 
ID: 8193  
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 10-11-2008 v 00:06

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Já, protože jsem tak trochu spoluzodpovědný za tenhle thread, budu ještě lehčeji pokračovat...

Jsem naprostý lamaclocker a rozjíždím se opatrně za vydatné pomoci páně Fanynka, jemuž za to budiž sláva na výsostech božích až navěky...
    Zatím se snažím hlavně pochopit principy OCingu, na nový procesor nemám, takže pěkně opatrně...
    Níže prezentované výsledky jsou dosažené dnes v pár hodinách volného času, dál jsem jít nestihl...

MB: GIGABYTE EP35-DS3 (rev. 2.1) BIOS F3
    RAM: A-DATA VITESTA 800MHz DDRII EE @ 875MHz/5-5-5-18/1,9V(default)
    max frekvence (zatím) 2,450GHz (FSB350, násobič 7) revize:C0
    1,200V
    teplota jader v zátěži 50-51°C (okolní cca 23°C)
    chlazení: Noctua NH-C12P @cca 700RPM
    Windows XP Pro SP3
    EIST, C1E, DES disabled
    Orthos a OCCT stabilní. Jen došlo k tomu, že při pokusu o zobrazení Displaye F@H to zamrzlo na déle než normálně a následoval restart. Podotýkám, že F@H klient je nastavený na maximální vytížení CPU.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Screenshot 2008-11-21_20-43-15.png 
Zobrazení: 1479 
Velikost: 86.1 KB 
ID: 8398  

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    max frekvence (zatím) 2,450GHz (FSB350, násobič 7) revize:C0
    Sorry jestli je to OT, ale E8400 ma prece zakladni prekvenci 3GHz, a ty pises, ze mas freq 2.45GHz. To trochu nechapu.. Muzes to vysvetlit?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele lubayys
    Registrace
    May 2007

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    Sorry jestli je to OT, ale E8400 ma prece zakladni prekvenci 3GHz, a ty pises, ze mas freq 2.45GHz. To trochu nechapu.. Muzes to vysvetlit?
    Podle mě má zapnutý EIST a C1E, ale píše že to má vyplý

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Vidim ze ma fsb na 350MHz...

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    Níže prezentované výsledky jsou dosažené dnes v pár hodinách volného času, dál jsem jít nestihl...
    Dobrý, podtaktovat už ho umíš tak šup na to OC

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od mstejska Zobrazit příspěvek
    Opakuji, jsem lamaclocker a začínám postupně (ano, je to spíš UC, než OC). Začal jsem dneska a dál jsem se nedostal. Doufal jsem, že dostanu násobič na 9 (light OC@3,15GHz) a pak se své dojmy podělím. OCCT ale trvá hodinu a víc už jsem nestihl. Přesto jsem sem ty výsledky dal (i když nejsou nic moc), hlavně proto, aby se to téma trochu rozjelo. Uvítám všechny připomínky. Chci to pochopit, vědět proč, ne jen zkusmo měnit hodnoty.
    Citace Původně odesláno od lubayys Zobrazit příspěvek
    Podle mě má zapnutý EIST a C1E, ale píše že to má vyplý
    Je to vyplý...

EDIT @Husky: HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Jo má ať účelně nebo neúčelně sníženej násobič na 7...Takže násobnič 7 x 350 FSB=2.45GHz.E8400 má normálně násobič 9,takže mu to pojede na zatim max 3.15Ghz.Buď má zaplej eist a tu druhou fičuru nebo má asi nechtěně sníženej násobič manuálně.Nejspíš zkoušel maximum FSB desky tak snížil násobič..
    EDIT:Tak pozdě no
    Naposledy upraveno uživatelem SamecP: 21-11-2008 v 21:39

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od SamecP Zobrazit příspěvek
    Nejspíš zkoušel maximum FSB desky tak snížil násobič..
    M'kay!
    (Chystám se v nejbližší době pokračovat, tak si oprašte učebnice ze školy OC, ať můžete radit...)

Registrace
    Jul 2007

Neboj,tohle půjde i bez učebnice.Desku,chlazení i ramky máš na OC slušný tak to pojede jak po másle..

Registrace
    Oct 2006

Jj. Práce NB je při 350MHz FSB stabilní (min do 400MHz FSB není třeba zvyšovat V chipsetu), RAMky to daj s Memory Multiplierem 2,5 a slušným V taky v poho, tak teď už jenom zvedni násobič CPU na plnotučných 9x a zkus Vcore 1,225V (pro jistotu) a zkus stabilitu.
    Dole máš pár screenů s nastavením FSB, tomu odpovídajícím frekvencím a voltáže RAM a CPU.
    Připojené soubory Připojené soubory

Registrace
    Jul 2007

Napětí bych jen tak nezvedal ani pro jistotu.Já když taktuju tak jedu na default napětí a až když je system nestabilní tak přidávám napětí.E8400 by mohle jet na default napětí klidně okolo 3.5GHz,tak bych tam zbytečně víc necpal..

Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od SamecP Zobrazit příspěvek
    Napětí bych jen tak nezvedal ani pro jistotu.Já když taktuju tak jedu na default napětí a až když je system nestabilní tak přidávám napětí.E8400 by mohle jet na default napětí klidně okolo 3.5GHz,tak bych tam zbytečně víc necpal..
    Tak za prvé: Tohle CPU mám a znám ho jak svý boty. Takže vím, co říkám.
    Za druhé: 1,225Vcore je nějakých 1,2V real (projeví se Vdroop) a je to naprosto bezpečné napětí, při kterém téměř nestoupá teplota oproti def.
    Za třetí: Vyhne se zbytečným samovolným restartům při POSTu a "zadisablování" sekce M.I.T. v BIOSu, kdyby mu fakt defaultní napětí nestačilo.
    Za čtvrté:Potom může zkoušet jít dolů, dokud to bude stabilní. Tím si tak nějak oťuká, jak je na tom ten jeho kousek s potřebou napájení a přizpůsobí se tomu později, kdy půjde s frekvencí výš a CPU začne být nenažraný.
    Howg, domluvil jsem.
    EDIT//Na 3,5GHz při defaultním Vcore podle mě může na 100% zapomenout.
    VID, nebo jak se to startovní (defaultní napětí nadává) je u těchhle procesorů právě někde kolem 1,225V. (viz screen) To, že třeba jede v loadu na 1,072V a v burnu na 1,136V při def fr. 3GHz je už věcí každýho kousku křemíku.
    [Nic ve zlým Samečku....jen jsem měl potřebu to uvést na pravou míru. ]
Název: Bez názvu.jpg 
Zobrazení: 646 
Velikost: 47.9 KB 
ID: 8400  
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 21-11-2008 v 23:52

Registrace
    Jan 2008

No vida, ještě tu někdo je...
    Takže, násobič 8x cajk Orthos i OCCT. Teploty kolem 53°, ale při těch cca 700RPM. Násobič 9x (3,15GHz) Orthos cajk, OCCT udělám buď ještě teď nebo až zítra (vlastně dneska, ale ráno ). Orthos jen 10 minut, ale je to posun proti těm mým nedávným pokusům, kdy se zřítil po 2-7 vteřinách. Rozdíl proti současnému nastavení byl RAM 840MHz, RAM overvoltage +0,2 (cca 2,02V), 4-4-4-12, PCI-E 110MHz, jinak snad všecko stejně...

EDIT: když to dopadne dobře, zvýším FSB a půjdu zase do násobiče 6 postupně nahoru. Je tak?
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 22-11-2008 v 00:35

Strana 1 z 33 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Přetaktování E8400
    Od kadett v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 31-01-2010, 18:18
  2. Socket 775: E8400 OC nastaveni v Biosu..MSI V7.3
    Od Ferror v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-03-2009, 19:17
  3. Socket 775: Pretaktovani E8400 na desce GIGABYTE GA-X48-DQ6 s DDR2 2x2GB a jeho napeti aj.
    Od Subtech v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 28-01-2009, 08:06
  4. Radeony: Výsledky přetaktování Asus 1950Pro
    Od Polsonside v sekci Grafické karty
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 12-10-2007, 07:03
  5. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 21-09-2007, 09:57