reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nenačte se správně OS (?)

Blackair (3)|9.11.2008 22:01
Ahoj,

mám takový problém. dva dny zpět, jsem si stáhnul z googlu jeden program a nechal ho instalovat. Bohužel jsem si nevšimnul že mi akorát vypršel anti-virovej program:( a při instalaci mi najednou naběhlo modré okno s vypsanou chybou windows. restartoval jsem tedy PC s tím že mi naběhne normálně OS a instalaci znovu zkoušet nebudu, ale při zapnutí PC mi znovu naběhla jen ta modrá tabulka.
Zkoušel jsem tedy PC zapnout v nouzovém režimu. vše naběhlo normálně, a tak jsem zkusil obnovu systému, ale ani po x hodinách se nic nestalo. Restartoval jsem tedy znovu pc a pustil ho v normálním režimu. Nyní už naběhl OS normáně,ale po minutě najednou na ploše zmizel panel nástrojů dole a všechny ikony. Zůstala zobrazená jen prázdná tapeta pozadí a jediné co jde udělat je zobrazit správce úloh přes alt+ctrl+del :(
Nyní už jen po příhlášení do systému naskočí tapeta, pak na sekundu i ikony a lišta, a po té sekundě ikony i lišta zmizí a zůstane jen prázdno. A to ve všech možných režimech.Někdy mě už ani po zapnutí PC a zmačnutí F8 nenabídne nabídku v jakém režimu to chci spustit. povede se to tak jednou z 5ti pokusů:(
Nevim jak znovu docílit toho aby mě to alespon pustilo normálně do win. potřebuji hlavně dostat všechna data která tam nyní mám, a pak klidně přeinstalovat OS. Btw. nyní tam mám OS Win XP Home. HDD mám nejspíš SATA II 300 GB. Ale tím HDD si nejsem jistý, co se týče výrobce.

předem děkuji za odpověď a doufám ,že to trochu alespon chápete z mého výkladu...
kevin00 (10238)|9.11.2008 23:15
Co bylo napsáno na BSOD (ona modrá obrazovka smrti) ? Jak se jmenuje onen program co jsi instaloval ? Spusť Process Explorer (Download Proces Explorer) a podívej se jaké procesy se Ti spouští při startu. Spouštěné procesy lze najít i na netu. Řekl bych, že se nevyhneš reinstalu OS.
Millisx (131)|10.11.2008 10:23
Každopádně pokud to nabíhá v nouzovém, k datům se dostaneš. Jinak klasika zkontrolovat "po spuštění" a v registrech "run" případně "runonce", ať víš, zda se to nepsouští takhle. Data z toho dostaneš i třeba pomocí nějakého Win PE nebo Linux distribuce, pokud by nouzák nešel.
Blackair (3)|10.11.2008 22:45
takže když tam nainstaluju řekněme ještě visty nebo linux,tak dokážu sdílet soubory z toho XP? S počítačema dělám od sedmičky (je mi 20) , a doteď sem už pár "nadstandartních" úkonů s pc dělal,ale s tímhle sem se ještě nesetkal,tak se ptám jako totální laik.

Napadlo mě,jestli by tam právě nešel dát další OS ,ale nevim jestli se pak dá dostat k těm samým datům co už na HDD jednou jsou ? a jestli jo,tak jestli někdo neví a nenapsal by mi tu podrobnějš jak na to?
Jsou tam fakt důležitý věci a nerad bych o ně reinstalem přišel:(
astec (1823)|10.11.2008 23:06
Nejjednodušší a nejméně destruktivní je vyšroubovat disk a dát jej do druhé mašiny a data stáhnout
kevin00 (10238)|11.11.2008 08:41
[QUOTE=astec]Nejjednodušší a nejméně destruktivní je vyšroubovat disk a dát jej do druhé mašiny a data stáhnout[/QUOTE]

Souhlasím :thumb

Pokud by jsi chtěl přesto instalovat nové XP, záleží jestli máš disk rozdělěný na dva (C: = OS, D: = data), pak by jsi o žádná data nepřišel. Můžeš ještě najet z instalačního cd Widlí a udělat opravnou istalaci XP, pak by jsi měl mít holá XP bez ovladačů a funkčního softwaru, ale data by to mělo zanechat nedotčená.
Millisx (131)|11.11.2008 09:09
Jj, těch variant je spousta. Záleží na tvých možnostech. Buď vytáhneš disk... pokud nelze a máš v plánu data třeba vypálit, pak nainstaluješ znovu Windows, ale NEFORMÁTOVAT!!!!, jinak to zrušíš. Nebo nabootovat z již zmíněných live distribucí Linux nebo i Win (win PE) a data přetáhnout po síti(live distribuce = jakýsi systém se načte pouze z CD a můžeš přistupovat třeba k diskům, na net a podobně).
Blackair (3)|12.11.2008 00:23
[QUOTE=Millisx;181311]Jj, těch variant je spousta. Záleží na tvých možnostech. Buď vytáhneš disk... pokud nelze a máš v plánu data třeba vypálit, pak nainstaluješ znovu Windows, ale NEFORMÁTOVAT!!!!, jinak to zrušíš. Nebo nabootovat z již zmíněných live distribucí Linux nebo i Win (win PE) a data přetáhnout po síti(live distribuce = jakýsi systém se načte pouze z CD a můžeš přistupovat třeba k diskům, na net a podobně).[/QUOTE]


super. A neměl bys ty (nebo někdo kdo to tu čte) odkaz nebo čas napsat mi hooooodně podpobnej návod jak na to kdybych chtěl provést např. to s tou live distribucí? jako kde to sehnat, jak použít atd. jak říkám nidky jsem to nedělal takže nevím jak. Představu bych měl,ale nechci riskovat že něco podělám a přijdu o data vlastní chybou. Budu rád za každou dobrou odpověď:)
kevin00 (10238)|12.11.2008 08:16
Zde je návod na Malware Removal Starter Kit, použití Windows PE 2.0.
Na CraftCom se tímto problémem zabívají, tak se tam dočteš jak na to.