reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

1U Rack Skrina + komponenty

Rnx (1)|10.11.2008 11:41
Ahoj, potrebujem rozbehnut co najjednoduchsi webovy server, jedina podmienka je, aby to bola 1U skrina do racku a aby sa tam vosli minimalne 2 disky.
1. nasiel som riesenia od Fujitsu, HP, Dellu... - tie sa mi ale pre moje potreby zdaju pridrahe a prilis "nadupane". Existuje nejaka konfiguracia, ktoru dostanem povedzme do 15.000Kc aj s danou?
2. Nebojim sa nakonfigurovat vlastny server - kupit skrinu + komponenty, otazka je, kde ich zohnat? Existuje specializovany predajca, ktory by mi vedel poradit? Ak zozeniem 1U case, vlezie tam ATX doska? Ktore CPU + Chladenie sa vlezie do 1U? Opat podmienka - chcem sa vliezt do 15k Kc.

Za kazde info vopred dakujem.
R.
Aigor (201)|10.11.2008 20:57
Podle mě do 15k není takový problém koupit 1U komplet i bez vlastního skládání. Mrkni třeba na nejlevnější INTEL Aspen Hill za 11k, nebo pak o trochu dražší HP ProLiant DL120R05 za 16,7k

Pokud by sis to chtěl skládat sám, tak v 1U racku budeš řešit hodně problémů s místem a myslím, že na extra komponentech skoro nic neušetříš.

EDIT: Ten první Intel je jak koukám jen základ, nutno doplnit RAM, CPU a HDD. Na druhou stranu máš vyřešený komplet základ s chlazením, zdrojem a skříní. Za ty peníze bych přihodil těch 1.700 a vzal hotovej komplet. Skládat 1U bych si sám netroufal.