Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: LCD a černá barva

z!p z!p je offline
    Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Ahoj, přešel jsem z CRT na LCD monitor a zdá se mi, že černá barva není tak úplně černá, ale spíše tmavě šedá. I stažení jasu na minimum nepomáhá. Je to jen nezvyk nebo je něco špatně ? Díky čau
    Naposledy upraveno uživatelem z!p: 10-11-2006 v 20:43
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

LCD sice nemám ale co sem četl články o LCD tak je to docela možný záleží jak kvalitní LCD to je...

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od z!p
    Ahoj, přešel jsem z CRT na LCD monitor a zdá se mi, že černá barva není tak úpln ě černá, ale spíše tmavě šedá. I stažení jasu na minimum nepomáhá. Je to jen nezvyk nebo je něco špatně ? Díky čau
    Tvé LCD bude nejspíš v pořádku. To, co se Ti nelíbí je světlo z podsvětlovacích trubic LCD displeje. Princip je to podobný jako třeba u digitálních hodinek. Nic na nich v noci nevidíš, dokud nestiskneš tlačítko a nerozsvítí se světlo, které ten malý displej v hodinkách podsvětluje. LCD monitor je v tomto ohledu stejný jako ten malý LCD displej v hodinách. Bez umělého podsvětlení, by jsi vůbec nic neviděl, protože LCD panel sám o sobě žádný zdroj světla nevydává. Proto se čím dál více diskutuje o OLED displejích, které toto negativum netrápí. Musíš si zkrátka zvyknout, ani na sebelepším LCD panelu nikdy nebude černá opravdu černá, bohužel. Výhodu mají monitory, které dokáží regulovat jas pomocí podsvětlovacích trubic, ale znovu opakuji, ani to není dokonalé

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeli
    Registrace
    Sep 2006

Ja si myslim ze jestli to neni uplne sediva tak je to normalni a casem si urcite zvyknes, jediny kde mi to vadi je pri filmech kdyz maj moc siroky cerny pruhy, ale jinak f poho.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

zalezi taky na technologii panelu, existuji technologie, kdy cerna je opravdu cerna diky tomu, ze se u teto barvy proste pixel nerozsviti...

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od paia
    zalezi taky na technologii panelu, existuji technologie, kdy cerna je opravdu cerna diky tomu, ze se u teto barvy proste pixel nerozsviti...
    Samozřejmě, ale to pak nemůžeme mluvit o LCD. Máš zřejmě na mysli OLED nebo nějakou jinou pokrokovou technologii

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od z!p
    Ahoj, přešel jsem z CRT na LCD monitor a zdá se mi, že černá barva není tak úplně černá, ale spíše tmavě šedá. I stažení jasu na minimum nepomáhá. Je to jen nezvyk nebo je něco špatně ? Díky čau
    Môžes prosím ťa napísať konkretny model, snad to niekomu pomože
    No podla mna to bude slabym kontrastnym pomerom, ci slabym podsvietenim, preto by ma zaujimalo ktory konkretny monitor to je a pozriet sa na jeho špecifikáciu, dik

vernosť farieb je slabou strankou lacnejsích LCD panelov, v tomto maju navrch akekolvek CRT monitory, zalezi to aj od povrchovej upravy, lepsie by ti vyhovovali technologie roznych vyrobcov CLearView a pod. (lesklé panely).

z!p z!p je offline
    Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Model monitoru je Samsung 17" SM 710N, monitor LCD, 700:1, 300cd, 8ms, 1280x1024/75Hz, hf 30-81kHz, vf 56-75Hz, 0.264mm

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

no jasny. to je celkem levny tnko, takze cerna u tebe nikdy uplne cerna nebude...

Podobná témata

1. Tiskárny: Barva do tiskárny
    Od Cleo v sekci Periferie
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 08-06-2011, 21:42
  2. zvláštní barva písma v Mozille.
    Od Honza23 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-01-2010, 20:26
  3. PS/2 port [barva kabelů]
    Od Figa v sekci Periferie