reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD a černá barva

z!p (2)|10.11.2006 19:12
Ahoj, přešel jsem z CRT na LCD monitor a zdá se mi, že černá barva není tak úplně černá, ale spíše tmavě šedá. I stažení jasu na minimum nepomáhá. Je to jen nezvyk nebo je něco špatně ? Díky čau
BlackFrog (563)|10.11.2006 19:21
LCD sice nemám ale co sem četl články o LCD tak je to docela možný záleží jak kvalitní LCD to je...
boboco (1987)|10.11.2006 19:32
[quote=z!p]Ahoj, přešel jsem z CRT na LCD monitor a zdá se mi, že černá barva není tak úpln ě černá, ale spíše tmavě šedá. I stažení jasu na minimum nepomáhá. Je to jen nezvyk nebo je něco špatně ? Díky čau[/quote]

Tvé LCD bude nejspíš v pořádku. To, co se Ti nelíbí je světlo z podsvětlovacích trubic LCD displeje. Princip je to podobný jako třeba u digitálních hodinek. Nic na nich v noci nevidíš, dokud nestiskneš tlačítko a nerozsvítí se světlo, které ten malý displej v hodinkách podsvětluje. LCD monitor je v tomto ohledu stejný jako ten malý LCD displej v hodinách. Bez umělého podsvětlení, by jsi vůbec nic neviděl, protože LCD panel sám o sobě žádný zdroj světla nevydává. Proto se čím dál více diskutuje o OLED displejích, které toto negativum netrápí. Musíš si zkrátka zvyknout, ani na sebelepším LCD panelu nikdy nebude černá opravdu černá, bohužel. Výhodu mají monitory, které dokáží regulovat jas pomocí podsvětlovacích trubic, ale znovu opakuji, ani to není dokonalé:)
Zeli (397)|10.11.2006 19:36
Ja si myslim ze jestli to neni uplne sediva tak je to normalni a casem si urcite zvyknes, jediny kde mi to vadi je pri filmech kdyz maj moc siroky cerny pruhy, ale jinak f poho.
paia (71)|13.11.2006 10:20
zalezi taky na technologii panelu, existuji technologie, kdy cerna je opravdu cerna diky tomu, ze se u teto barvy proste pixel nerozsviti...
boboco (1987)|13.11.2006 13:10
[QUOTE=paia]zalezi taky na technologii panelu, existuji technologie, kdy cerna je opravdu cerna diky tomu, ze se u teto barvy proste pixel nerozsviti...[/QUOTE]

Samozřejmě, ale to pak nemůžeme mluvit o LCD. Máš zřejmě na mysli OLED nebo nějakou jinou pokrokovou technologii;)
Frog (510)|13.11.2006 13:24
[QUOTE=z!p]Ahoj, přešel jsem z CRT na LCD monitor a zdá se mi, že černá barva není tak úplně černá, ale spíše tmavě šedá. I stažení jasu na minimum nepomáhá. Je to jen nezvyk nebo je něco špatně ? Díky čau[/QUOTE]

Môžes prosím ťa napísať konkretny model, snad to niekomu pomože :)
No podla mna to bude slabym kontrastnym pomerom, ci slabym podsvietenim, preto by ma zaujimalo ktory konkretny monitor to je a pozriet sa na jeho špecifikáciu, dik

vernosť farieb je slabou strankou lacnejsích LCD panelov, v tomto maju navrch akekolvek CRT monitory, zalezi to aj od povrchovej upravy, lepsie by ti vyhovovali technologie roznych vyrobcov CLearView a pod. (lesklé panely).
z!p (2)|15.11.2006 11:00
Model monitoru je Samsung 17" SM 710N, monitor LCD, 700:1, 300cd, 8ms, 1280x1024/75Hz, hf 30-81kHz, vf 56-75Hz, 0.264mm
ICEBOSS (3435)|18.11.2006 18:19
no jasny. to je celkem levny tnko, takze cerna u tebe nikdy uplne cerna nebude...