reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LCD 20", WIDE - 3 kandidati. pomoc s vyberem

Olihen (15)|11.11.2006 01:46
Zdravim

Vybiram LCD monitor.

Pouziti: Video, bezna prace na pocitaci.
Pozadavky na kterych trvam: 20", Wide, jednoduchy desing aby pri sledovani filmu nijak nerusil takze zadny las vegas ;).
Pozadavky ktere ozelim: PIVOT, vyskove stavitelny a otocny
Cena: do 10k. 12k je maximum co jsem ochoten dat

Vybiram mezi tremi LCD a nevim pro kterej se rozhodnout
Belinea 20" 102035W
ViewSonic 20" VX2025wm
Philips 20" 200WP7ES.

Vsechny tri LCD maji display od stejneho vyrobce a to AUO a i stejne typy (i kdyz philips ma nejnovejsi revizi) tudiz maji i stejne parametry a stejnou technologii Prem.MVA takze mi jde hlavne o to ktery vyrobce ma nejlepsi elektroniku ;)


muj dosavadni zebricek a moje poznatky

1. Philips 20" 200WP7ES
+ vyskove stavitelny
+ Otáčení monitoru
+ PIVOT
+ 4-portový USB 2.0
- z tech tri je nejdrazsi
male - nema repro coz muze obcas hodit
- neni na nej recenze na SV ale jeho mladsi bratricek dopadl relativne dobre. Z toho usuzuji ze tenhle by na tom mohl byt podobne

2. Belinea 20" 102035W
+ ma repro
+ 4-portový USB 2.0
+ z tech tri nejlevnejsi
- neni vyskove stavitelny
- nema Otáčení monitoru
- nema PIVOT
- dle recenze na SV "Pozorovací úhly jsou vzhledem k technologii pouze průměrné" a "Jen průměrná odezva"

3. ViewSonic 20" VX2025wm
- nema repro
- 4-portový USB 2.0
- skoro stejne drahy jako phlips
- neni vyskove stavitelny
- nema Otáčení monitoru
- nema PIVOT
- dle recenze na SV Odezva s občasným překmitem a Stále lehounce viditelná odezva


tak tedy jak to vidite vy? :)
first.indian (683)|11.11.2006 01:59
Je to hodne vyrovnany souboj :) Ale kdybych opravdu musel tak bych to udelal nasledovne: pokud vyuzijes PIVOT tak bych sel do Philips 20" 200WP7ES pokud ne tak do ViewSonic 20" VX2025wm. ;)

PS: Mozna bych jeste pridal jednu moznost, posetrit nejakou tu korunku a koupit 21" LCD Samsung 215TW. Jsem presvedcen ze by jsi nelitoval ;)
FUNdamentalista (40)|11.11.2006 09:26
no neviem ci si cital na SH vseobecny clanok o LCD tehnologii a o jednotlivych vyrobcoch kde sa o AUO hovori ze si tu cinania a nie vzdy im vinde vsetko ako ma hlavne co sa tyka farieb.. Atakisto by som sa nepozeral ze maju rovnaky typ panelu lebo ako som sa docital na SH o podsvieteni panelu rozhoduje az konecny vyrobca to znamena ze rovnake typy mozu byt co do kvality podsvietenia uplne ine.. A este by som si zistil kolko bitove farby maju ci 6 ci 8 lebo na tych strankach je napisane ze maju 16.7mil farby ale nie je napisane ci to nie je nahodou len nejak dopocitavne... a co sa tyka philipsu tez som o nom uvazoval o tom to type a dopisoval som si z infocetrom philisu a maju tam dost bordel lebo mi tvrdili ze jeden z ich monitorov ma S-IPS technologiu pricom ja som nasledne zistil ze takmer polroka ten monitor ma len MVA technologiu takze som mal dojem ze obcas nevedia co vyrabaju... stastnu ruku pri vybere
boboco (1987)|11.11.2006 12:05
- z těchto tří bych určitě volil ViewSonica;)
- Ty opravdu bereš absenci repro jako mínus?:eek:
- Oproti Philipsu má zpravidla lepší podsvícení (dle diskuzí na zahraničních fórech)
- Odezva na 20" Wide monitor je plně dostačující a překmit není v reálu příliš patrný
- Hodnotím kladně proto, že jsem ho už dvoum lidem doporučil, ti si ho objednali a ani jeden si ho nemůže vynachválit. Navíc jeden zmámý ho má doma a obraz i provedení mě velmi mile překvapilo.
Olihen (15)|11.11.2006 12:57
first.indian: jj to vim sam ze bych koupe Samsungu 215TW nelitoval ale 16k je uz opravdu moc, navic ja s koupi docela specham protoze mam 19" CRT monitor od firmy AOC jehoz obrazove podani je silene neostre takze se na to ne moc hezky kouka :/

FUNdamentalista: jj to vsechno jsem o AUO cetl jenze jsem nikde nenasel LCD s jinym panelem nez AUO (myslim za tu cenu do ktere jsem ochoten jit) a prem.MVA beru kompromis

boboco: mno jelikoz bydlim velkou cast roku na kolejich kde se musi vzhledem k ostatnim jet pres sluchatka tak i pres to se repro nekdy hodi ;) ale jak rikam je to jenom maly minus resp. zadny minus. Kdybych to u belinei napsal jako male + tak bych udelal lip :)

kazdopadne mi vsichni radite ViewSonica kterej byl az na poslednim miste diky cene a tomu ze nema zadne moznosti polohovani coz mi docela chybi protoze koukam casto z poslete takze otaceni by se hodilo (ale asi nebude problem o tech par stupnu otocit celym monitorem :) ), ale jak jsem psal jde mi hlavne o obrazove podani coz bude mit ViewSonic asi opravdu nejlepsi
boboco (1987)|11.11.2006 13:02
[quote=Olihen]first.indian: jj to vim sam ze bych koupe Samsungu 215TW nelitoval ale 16k je uz opravdu moc[/quote]

Samsunga mi přinese ježura, dlouho jsem vybíral, ale Samsung je Samsung:) Je ale pravda, že je dražší..
first.indian (683)|11.11.2006 13:27
[QUOTE=Olihen]first.indian: jj to vim sam ze bych koupe Samsungu 215TW nelitoval ale 16k je uz opravdu moc, navic ja s koupi docela specham protoze mam 19" CRT monitor od firmy AOC jehoz obrazove podani je silene neostre takze se na to ne moc hezky kouka :/
[/QUOTE]

Jsem na tom skoro stejne koukam do 19" CRT ale nastesti alespon do 1280x1024x100Hz :) a sem tam tu mam na stole 2x19"Wide LCD kdyz nekomu skladam PC a trochu mu to zajizdim :D jinak Samsung 215TW muzu sehnat pro sebe nebo pro zname za 12 604 +DPH (velkoobchodni cena v Levi) takze pod 16 000 v normalnim obchode asi moc kousku nebude :)

Jinak kup ViewSonic 20" VX2025wm je to za ty penize spravna volba ;)
wex (115)|11.11.2006 15:24
Taky uvažuji o koupi LCD a celkem se mi zamlouval Samsung SyncMaster 204B za 11 716Kč (dá se sehnat i levněji). Má pivot...
Jaký je váš názor na toto LCD?
boboco (1987)|11.11.2006 16:57
[quote=first.indian]Jinak Samsung 215TW muzu sehnat pro sebe nebo pro zname za 12 604 +DPH (velkoobchodni cena v Levi) takze pod 16 000 v normalnim obchode asi moc kousku nebude :)[/quote]

No, do Levi mám taky přístup, ale Samsung se bude nejspíš objednávat odtud: http://www.pixmania.cz/cz/cz/259402/art/samsung/tft-monitor-21-syncmaster.html?srcid=1704
Přiznávám, že když ho měli před asi měsícem za asi 14 500,-, myslel jsem, že tam mají chybu, ale teď stojí slabě přes 14 100,- s DPH:thumb

[quote=wex]Jaký je váš názor na toto LCD?[/quote]

Myslím si, že to bude jeden z nejlepších TN monitorů na trhu. Poslední týden jsem měl pod rukama sice jiný typ, ale také Samsung - 940BW a na TN monitor opravdu báječný a za ty peníze... 6 200 s DPH, no nekupte to:D
Olihen (15)|11.11.2006 17:10
musim rict ze jste mi udelali v hlave peknej gulas ;) Monitor kterej jsme mel na 3. miste se razem dostal na 1. a odsunul moji jednicku :)

Jinak jak jsem si ted vsiml v recenzi tak ten ViewSonic repro ma.

u viewsonicu me desilo hlavne "Zde se objevuje první závažnější problém. U odezvy 0-175-0 je velice dobře zřetelný výrazný OverDrive (překmit je 23%) a to je pro sledování videa celkem nepříjemné.", ale asi to nebude tak hrozne.

skoda ze tu neni recenze i na ten philips i kdyz ja rikate ma problemy s podsvetlenim coz by mohl byt docela vetsi problem :/


to wex: To tady jsi spatne ;) tady se resi WIDE monitory ;) coz tenhle neni :)
boboco (1987)|11.11.2006 17:19
[quote=Olihen]
u viewsonicu me desilo hlavne "Zde se objevuje první závažnější problém. U odezvy 0-175-0 je velice dobře zřetelný výrazný OverDrive (překmit je 23%) a to je pro sledování videa celkem nepříjemné.", ale asi to nebude tak hrozne.
[/quote]

Víš, test je jedna věc, já si troufnu říct, že jsem docela náročnej, ale když jsem si na to ViewSonicu pouštěl HDTV Bikini Destination 1920x1080i 29,9fps - přes powerDVD 7 převedený na 1680x1050, s reálným zobrazováním 60fps, žádný překmit jsem opravdu nespozoroval;)

O tomhle Philips 200WP7ES jsem zatím nic moc neslyšel, takže si netroufnu hodnotit.
Olihen (15)|11.11.2006 17:23
to boboco: jj i v komentarich jsem cetl stejny nazor :) zda se ze zacinam byt pomalu rozhodnuty :))

jo a jeste jsem se chtel zeptat jak se v praxi projevuje to ze monitor neumi zachovat pomer stran. Bohuzel moje nvdia ma pouze analogovy vystup tak radeji pouziji atinu ktera ma i digital.

edit: tak uz jsem si asi nasel odpoved v komentarich "co se tyce te absence moznosti prepnout monitor do formatu 4:3, tak to je fakt a je to skoda. nastesti mam gk od nvidia a tam lze nastavit zachovani pomeru stran. funguje to na 100%.".

Kazdopadne nevim kde jinde nez u her bych to vyuzil takze to me tolik trapit nebude
boboco (1987)|11.11.2006 17:27
[quote=Olihen]to boboco: jj i v komentarich jsem cetl stejny nazor :) zda se ze zacinam byt pomalu rozhodnuty :))

jo a jeste jsem se chtel zeptat jak se v praxi projevuje to ze monitor neumi zachovat pomer stran. Bohuzel moje nvdia ma pouze analogovy vystup tak radeji pouziji atinu ktera ma i digital.[/quote]

Projeví se to jednoduše tak, že se ti obraz roztáhne. Např u filmu 4:3 to nemusí být moc příjemné, ale dá se to většinou ošetřit softwarově. A známý mi říkal, že snad nVidia umí zachovávat jakýmsi způsobem poměr stran díky driverům, ale ruku do ohně za to nedám, nikdy jsem to sám nezkoušel. Možná má někdo zde na fóru praktickou zkušenost...
Olihen (15)|11.11.2006 17:38
ou ja myslel ze u videa zustanou cerny pruhy po stranach :/. Teda si to myslim porad...nejak nevidim duvod proc by se to melo u video roztahnout

no primo v recenzi je napsano "Drobnou vadou na kráse je nemožnost zachovat poměr stran, a tak se musíte spoléhat na ovladače grafické karty (toto umějí nejlépe a bezchybně vlastně zatím jen ForceWare pro karty nVidia). a jak jsem napsal chtel bych pouzit ATInu diky digi vystupu, ale ta by to taky mohla mit nejak posefovany i kdyz ne tak dobre jako nvidia
boboco (1987)|11.11.2006 17:58
[quote=Olihen]ou ja myslel ze u videa zustanou cerny pruhy po stranach :/. Teda si to myslim porad...nejak nevidim duvod proc by se to melo u video roztahnout

no primo v recenzi je napsano "Drobnou vadou na kráse je nemožnost zachovat poměr stran, a tak se musíte spoléhat na ovladače grafické karty (toto umějí nejlépe a bezchybně vlastně zatím jen ForceWare pro karty nVidia). a jak jsem napsal chtel bych pouzit ATInu diky digi vystupu, ale ta by to taky mohla mit nejak posefovany i kdyz ne tak dobre jako nvidia[/quote]

Nemožnost zachovat poměr stran = netýká se ani tak videa, o to se starají výhradně přehrávače, ale jedná se o hry. Pustíš hru, která nepodporuje WIDE monitory, obraz např. v rozlišení 1024x768 se roztáhne na celou obrazovku. U monitorů, které umí zachovat poměr stran, si člověk může vybrat, zda chce po stranách pruhy (zachování poměru) a nebo nechat obraz roztáhnout. ForceWare by to měly umět (nebyl jsem si zcela jist, ale tys to tou citací potvrdil). Takže kdybys měl i nadále nVidii, je to jedno, u ATI se Ti obraz roztáhne (dokud se ATI nepopere s ovladačema;))
Olihen (15)|11.11.2006 23:36
no hry me tak moc napali a kdyz si budu chtit nejakou zaparit tak budu mit v zaloze CRT monitor :)


kazdopadne musim rict ze ten philips mi tak nejak porad neda pokoj. Snazil jsem si o nem vygooglit nejaky preview ale nic coz jeste vice popudilo moji zvedavost :)
Olihen (15)|12.11.2006 16:12
Tak se mi podarilo najit recenzi na ten philips 200WP7 ;)
Bohuzel musime hadat pouze z obrazku :)
http://tech.tom.com/2006-07-10/0071/23335437.html


zde jsou fotky rozebraneho philipse 200WP7
http://lcdtech.no-ip.info/data/monitor.revealed/?tm=Philips&m=200WP7

porovnani podsviceni philipse a viewsonicu
viz prilohy
na 1. obrazku je viewsonic
na 2. obrazku je philips
IMG_0132.jpg 6fb18a2498c55c3e189245bd627a642ee837.jpg
boboco (1987)|12.11.2006 16:25
Tak výrazné "X" jako na to Philipsu jsem snad nikdy neviděl... možná záleží jak se zrovna povede fotka, ale vypadá to strašně:thumbdown
Yossik (33)|12.11.2006 17:02
Zalezi jakou expozici pouzili.... tohle porovnani se neda brat moc vazne, pokud nebyly fotografie porizene za stejnych podminek (expozicnich casu a osvetleni mistnosti). Uvazuji nad tim vx2025wm a filipem 190P7ES (bohuzel jsem nenarazil jeste na poradny test nebo recenzi).
paia (71)|13.11.2006 10:18
mam predchozi verzi toho wide Philipse a je pravda, ze to podsviceni muze byt u tmavsich filmu trosku rusive, nicmene otazkou je, jestli to maji jini vyrobci osefovany lepsim zpusobem, co tak koukam na ten Viewsonic, tak tam je to srovnatelny. urcite bych vybiral panel, ktery ma moznost volby pomeru stran, protoze delat to pres ovladace je strasnej opruz, takhle sahnu na tlacitka na monitoru (uz nacvicenej grif) a zmenim to v nekolika vterinach, navic bez ohledu na to, jestli uz v dane aplikaci (typicky hre) jsem nebo ne. taky bych urcite nesnesl monitor, kterej bych si nemohl natocit a vyskove nastavit dle svych potreb. nemam totiz rad, kdyz je monitor moc vysoko a ten muj Philips je mozny nastavit tak, ze je spodni hrana skoro na stole. navic u me rozhodovala i cena, toho Philipse jsem mel za nejakych 12t a byl k tomu zdarma MP3 prehravac, kterej dostane segra na vanoce...
Olihen (15)|15.11.2006 00:32
https://www.svethardware.cz/recenze-zdarila-dvacitka-od-philipsu-200p7es/15385

sakra ted babo rad...bude na tom wide monitor stejneho typu ale s jinou technologii stejne tak dobre nebo ho uplne zmrsili??

jako u viewsonicu vim do ceho jdu ale zase mu chybi jakekoli polohovani a u philipse mam vsemozne polohovani ale zase nevim do ceho jdu :/
Olihen (15)|19.11.2006 22:20
zatim stale vybiram tak vam se aspon poslu co jsem 200WP7 nasel ;)

http://product.pcpop.com/000026162/Picture.html tady je docela dost fotek a jsou tam i dokonce viewsonic a philips focenej vedle sebe :)

http://product.pcpop.com/000026162/Picture/000179807.html jinak na tehle fotce je videt ze philips je na tom se zobrazenim cerne a s podsvicenim daleko lip nez viewsonic

http://hardware.hilon.com.cn/content/a88100058061.htm dalsi foto 200WP7
http://www.hilon.com.cn/autobak/a88100057536.htm + k porovnani s viewsonicem s fotkama ze stejneho serveru ))
boboco (1987)|19.11.2006 23:05
[quote=Olihen]
http://product.pcpop.com/000026162/Picture/000179807.html jinak na tehle fotce je videt ze philips je na tom se zobrazenim cerne a s podsvicenim daleko lip nez viewsonic[/quote]
Na téhle fotce je pouze vidět, že viewsonic měl nastaven vyšší jas nedá se tím porovnat kvalita podsvícení.

Edit: Podle této fotografie to ale opravdu vypadá, že zde měl Philips mírně navrch, ač se mi tomu nechce věřit;): http://product.pcpop.com/000026162/Picture/000179784.html
Olihen (15)|19.11.2006 23:17
hehe zrovna jsem sem ten link chtel hodit ;)))

btw ty tady drzis 24 hodinovou smenu? :)))
Satiriasis (6)|1.12.2006 22:24
Mám úplně stejné dilema... Jen se priklanim k Belinei kuli cene... 1500kc navic za ViewSonic se mi davat nechce. Jinak jaky je rozdil mezi Belinea 102035W a 102030W? Podle specifikaci jsem zadny nenasel s tim,ze je 102030W mnohem levnejsi.Jinak jeste kde sidli ta firma Pixmania? Nikde jsem si toho na tech jejich strankach nevsimnul a maji zajimave ceny tech monitoru(tedy az na vysoky postovny).DIk
first.indian (683)|1.12.2006 22:33
Pokud mas moznost/finance porid si Samsung 215TW a nemas co resit ;)
Satiriasis (6)|1.12.2006 23:40
Rad bych... Ale dam maximalne na vanoce dohromady 11000Kč vic v žádnym případě a i to nebude lehký,takže se budu muset spokojit s Belineou. Až do ty doby než jsem se ted koukl na tu pixmanii,kde maj toho ViewSonica za 11300Kč což by nemuselo být pro mě nereálný. Proto se ptam jestli nekdo nemáte zkušenosti s pixmanii,případně kde mají sídlo? A jestli to má cenu dát +1000kč oproti Belinee? Abych rekl pravdu,tak se mi Belinea ani moc nelibí-zvlášt kůli těm reproduktorům a k tomu fakt,že podle testů vychází na tom lip ten ViewSonic
Olihen (15)|2.12.2006 00:59
btw aby jste aspon vedeli jak jsem se rozhodnul ;). Takze jsem objednal toho philipa ;). Jeste 19. listopadu jsem zadal objednavku a tesil se na monitor, ale bohuzel asi za tri dny prisel telefonat ze jim volal dodatavatel ze zasilka pro CR nedorazila a ze by mela prijit az v 1. polovine prosince :((. Dali mi na vyber ze tri moznosti. Pockat, nechat si poslat penize zpet na ucet a nebo si vzit jinej monitor. Vybral jsem ze pockam a kdybych se rozhodnul jinak tak ze zavolam. Trochu jsem se obaval aby LCD neprislo az po novem roce, ale dnes mi prisel mail o tom ze uz je 11kg balik na ceste k me malickosti :).

Asi budu jeden z prvnich majitelu tohoto lcd v CR :D a doufam ze jako novinka nebude trpet nejakyma detskyma nemocema :/ a taky doufam ze se zde 14 dni po tom co mi ten monitor prijde neobjevi recenze kde se bude psat jakej ze je tenhle monitor krap :D

Jinak pak smz dam vedet jak se jevi :) i kdyz to bude moje 1. lcd tak asi nebudu moc objektivni...
karel304 (1)|4.12.2006 21:22
Tu čínskou recenzi (http://tech.tom.com/2006-07-10/0071/23335437.html) se mi podařilo přeložit přes Google, ale moc použitelného tam není, celkově však kladná.
Za kolik budeš mít ten Philips a od koho? Dík za info.
marek_K (12)|5.12.2006 12:58
mam toho philipsa prave pred sebou, je to moje prve LCD. So vsetkym som spokojny, farby su paradne, radost pozerat stranky ked sa minitor otoci na vysku. Celkom spokojny len niesom s ciernou farbou. Cisto cierna plocha je skor sediva a dost presvetlena. Doteraz som videl TNka, cakal som ze p-mva v tomto bude lepsie ale, ako tu kukam fotky aj inych p-mva 20tiek- napr FS - https://www.svethardware.cz/sh/media.nsf/0c97cd6cabb1398ec1256cc50082f4bf/f0ec037aaedf17bfc125711200486e52/Body/4.32A4?OpenElement&FieldElemFormat=jpg tak to asi neni problem len philipsu. Na tych zahranicnych fotkach ma vzadu take drzadlo na zdvyhanie-moj ho nema.
Olihen (15)|6.12.2006 00:21
jj taky tam nemam to drzadlo a ani mi tam nechybi :)

jinak kupoval jsem ho alfacompu za 12 029,- coz byla nejnizsi cena co jsem nasel
marek_K (12)|6.12.2006 09:45
musim este povedat ze naozaj nelutujem ze som zobral tento philips, uvazoval som aj o viacerych co nemaju pivot(FS, viewsonic, Belinea) ale to by bola chyba. Ak len sem tam surfujete na nete tak pivot je najpodstatnejsia funkcia a je podla mna blbost kupovat wide bez neho.

A moc sa mi tiez nezda ten sposob prichytenia stojanu k zakladni, zatial to drzia len 4 napruzene pliesky a ma sa to este prisrobovat malym srobkom , ktory samozrejme nedali. Monitor se cely trochu naklana dopredu a cela jeho vaha je drzana potom v podstate len 2 tymi pliesakmi.Tu to je vidiet http://img5.pcpop.com/ProductImages/Original/0/177/000177554.jpg

2Olihen - tiez mas tu ciernu taku dohromady ziadnu? Rozdiel medzi vypnutym a zapnutym je dost vyrazny u mna.
Olihen (15)|6.12.2006 11:13
jj taky nelitujem ze jsem vybral philipse (i kdyz jsem teda viewsonica v realu nevidel)

Ja mel sroubek prilepen na noze toho monitoru. Jinak jestli za to naklaneni nemuze to ze ti ty 4 plysky poradne nezacvakly k te zakladne. Mne zacvalky az kdyz jsem to pritahl sroubkem takze to kdyz tak zkus poradne pritlacit.

a to s tou cernou. Mam to taky...to uz u LCD lepsi nebude si myslim takze zadna krec...zatim mi to teda nijak nevadilo
fastred (2)|7.12.2006 18:23
Ahoj, uvuzaju taky o tomhle monitoru. Mohli by jste napsat jeste trochu vice zkusenosti s nim. Zejmena me zajima jaka je kvalita obrazu a ve hrach. V jedne recenzi me zarazilo popisovani obrazoveho zpozdeni. Pozorujete nece takoveho?
Diky
fastred (2)|7.12.2006 18:37
a jeste jeden dotaz jak je sirokej ramecek monitoru (v mm). Diky
M1St (5)|7.12.2006 22:57
ja docela uvazuji o koupi Samsung 205BW 20"
http://cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=99&Shortcut=SAM-208842252

ale docela jsem vydesen tim ze jste zde psali, ze laguje,ze pri pripojeni pres dvi problem pri nizkem kontrastu je rozmazane pismo apod.

je tomu opravdu tak??

chci jej na kancelarskou praci,filmy a hry (hlavne CSko).
marek_K (12)|7.12.2006 23:11
spodny 40mm, boky , vrch 23mm.

Ak myslis to obrazove oneskorenie - zname pod pojmom input lag , hlavne zo samsungu 215tw, tak ten je vo vacsej ci mnesej miere zevraj pritomne na vsetkych urychlovanych paneloch. Na tomto philipse pri praci nieje pozorovatekny ziadny, zajtra pripojim este crt a skusim ci je aspon meratelny.

Obraz a farby je ako na kazdom lcd, vsetko krasne az na to ze v tme je cierna vyblednuta seda.
hardware_master (36)|12.12.2006 10:18
Pánové,již několik měsíců vlatním tenhle ViewSonic a nemůžu si ho vynahcválit iuž kvůli designu,co mi všichni ve firmě závidí tudíž nevím co řešíš ber ho hnedka!
Holda29 (61)|26.12.2006 10:36
taky ted uvazuju, tak mirne nad tech 10k, maximalne 15k, ale to bych uz do leta jedl jen suchy rohliky.
Vyuziti filmy, televize, net, uprava fotek, prace, hry stylu Transport Tycoon, Red Alert....
Rozhoduju se mezi temito
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=35783 tam mi moc nevyhovuji uhly
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39202 absence PIVOTu
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30400 horsi odezva, Pivot neni
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36180 asi opet neni PIVOT
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37777 asi bych bral, ale 4:3 je spise zalozni varianta

Poradite co a jak? Nebo klidne i vetsi za rozumny peniz pokud by byl :)
boboco (1987)|26.12.2006 10:53
Rozhodoval bych se pouze mezi posledními dvěma. HP LP2065 pivot má a myslím, že je to opravdu kvalitní monitor. Ale nejprve se rozhodni jestli chceš 4:3 (5:4) a nebo širokoúhlý monitor. Pokud chceš širokoúhlý, do 15 000,- máš z čeho vybírat, nejlevněji vyjde ViewSonic wx2025wm, jinak Samsung 215TW nebo NEC 20WGX2
Holda29 (61)|26.12.2006 11:52
urcite WS, kvuli filmum, ale zaroven po nem chci PIVOT, pokud by to bylo 5:4 tak pivota nepotrebuju
boboco (1987)|26.12.2006 11:57
Tak pak vezmi Samsunga 215TW, ten mám doma, 21", širokoúhlej, s PIVOTEM a perfektní kvalitou obrazu za cenu lehce přesahující 14 000,-
Holda29 (61)|26.12.2006 12:01
juknu na nej, ale uz mi teda bude penezenka silne krvacet :)
boboco (1987)|26.12.2006 12:08
Holda29 (61)|26.12.2006 12:27
mno podle recenze na SHW to zase takovy ulet neni, a neni to ani S-IPS, tak nevim
boboco (1987)|26.12.2006 12:35
V této cenové hladině monitor s lepšími parametry, rozlišením 1680x1050 a Pivotem - NEEXISTUJE;)
Holda29 (61)|26.12.2006 12:39
jeste uvidim, ted si ctu, ze HP ma lepsi ceny pro studenty, jdu to zkontrolovat :)
hruskin (44)|26.12.2006 20:54
Lidi vy mi dáváte,

po přečtení dnešní recenze jsem se rozhodl pro ViewSonic VX2245wm (resp. verzi bez docku pro iPod vx2235).
Pak jsem si pročetl tuhle diskusi a začínám uvažovat o Samsungu 215TW.
Ale ten je o něco dražší...

Co já chdák mám teď dělat?

Chci monitor na filmy , sem tam nějakou tu hru a net.
hruskin (44)|28.12.2006 23:40
Tak jsem nakonec sel do Samsunga 215TW a nelituju toho.
Naštěstí bez vadných bodů, jen me lehce zklamalo podsvícení (ale to jsem trochu čekal).
Celkový dojem je zatím perfektní.
boboco (1987)|30.12.2006 17:43
nepoužívej jas naplno, výrazně se to zlepší, kontrast a svítisvost je vynikající, standarně pro práci, ale i v noci na filmy používám jas kolem 20% a kontrast kolem 80%, ale chce to pak samozřejmě patřičně doladit barvy, mně se zatím nejlepší poměr pro práci při nízkém (nebo žádném) okolním osvětlení osvědčilo nastavení:
20% JAS
80% Contrast
19% RED
24% GREEN
47% BLUE

(ale každej má na tohle jiný nároky a požadavky:)