reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CD/DVD mech. Samsung nenačte vyměněné médium pod Vistou

MIZ (97)|10.11.2008 23:55
Samsung SH-S223F jsem si bohužel vybral do nového PC v podpisu. První kus šel rychle na reklamaci, protože brzy přestal číst média, a to i už při bootu, kdy se BIOS snažil zjistit, zda je médium bootovací. Teď mám nový kus a čte pouze to médium, které tam bylo už při startu PC [Vista 64b SP1]. Jakmile CD nebo DVD vyndám a vložím jiné [nebo i znovu to samé], už ho nenačte. Jakýkoli pokus o zjištění obsahu v mechanice končí zatuhnutím příslušného programu [default explorer, správce souborů Altap Salamander], vytuhne i Správce zařízení při pokusu o zjištění informací o mechanice.
Myslel jsem, že to je zase mechanikou, ale když nabootuji do Linuxu [Kubuntu 64b], můžu měnit disky jak chci a vždy se mi obsah načte!
Bohužel nikde není k nalezení ovladač, pouze firmware, a to verze, kterou už mám. Vista používá svůj default ovladač CDROM.SYS z 21.6.2006, typ mechaniky vidí správně.
Půjčená mechanika z PC HP-Compaq [typ teď nevím] fungovala normálně.
Nemáte někdo nějaký nápad? Já už ne... :cry
Kdo máte tuto mech., jaký máte ovladač pod Vistou? Na jiném PC s 64b Vistou je sice jiná mechanika, ale v souborech ovladače je kromě výše uvedeného ještě jeden další.

Zatím jsem dostal rady: Reklamovat mechaniku - ale pod Linuxem funguje; vir nebo antivir - používám Comodo firewall s modulem Defense+, který se při zjištění podezřelé akce zeptá, navíc s tou vypůjčenou mechanikou nebyl problém
kevin00 (10238)|11.11.2008 08:53
Mám tu samou mechaniku, ale OS je Win XP Pro. Zkoušel jsi Správce zařízení - vlastnosti mechaniky - Aktualizovat ovladač. Mechanika je zapojena jako SATA nebo Native IDE ? Není nastavena v PIO modu ? Nepoužíváš nějaký soft pro emulaci CD/DVD, který by to mohl dělat ?
Millisx (131)|11.11.2008 09:17
Zkontrolovat výše zmíněný režim, SATA, IDE nebo jiný. Píchnout mechaniku na jiný port, vyměnit kabel (i když je to nepravděpodobné, ale viděl jsem už opravdu leccos. Nebo to může být i jakási nekompatibilita, takže zkusit flash BIOSu a nebo jiný model/značku mechaniky.

Jinak moje zkušenosti se Samsung mechanikama jen ty nejlepší, pravděpodobně jsi jenom smolař:notsure.
MIZ (97)|12.11.2008 01:35
Díky za reakce, pokusím se zodpovědět vše. Mechanika je v SATA režimu. Na IDE ani nic nemám a IDE řadič mám vypnutý v BIOSu. Aktualizovat ovladač jsem zkoušel - už mám prý nejnovější. Nepomohla ani reinstalace poslední verze driverů k chipsetu. BIOS pro mechaniku novější není. Kabel zkusím vyměnit, připojená je každou chvíli na jiném SATA konektoru. Žádný emulační soft nepoužívám.
Jiná, půjčená mechanika chodila normálně. Tato chodí normálně když nabootuji Linux místo Visty.
Když si dám ve Správci zařízení zobrazit podle připojení, vidím ji zde:
Počítač s rozhraním ACPI x64 - Systém vyhovující Standardu ACPI (Microsoft) - ATI PCI Express (3GIO) Filter Driver - AMD AHCI Compatible RAID Controller - TSSTcorp CDDVDW SH-S223F SCSI CdRom Device, hned vedle je HDD a "AMD RAID Console".

Ve vlastnostech toho "ATI PCI Express (3GIO) Filter Driver" je ovšem zajímavost: Seznam konfliktních zařízení: "Rozsah paměti 00000000D0000000 - 00000000FEBFFFFF není k dispozici." Další dva rozsahy paměti v Nastavení prostředků jsou ok. Tohle tedy moc nechápu. :confused:
kevin00 (10238)|12.11.2008 07:55
Zkusil bych aktualizovat firmware mechaniky. Odpojil ji, odinstaloval ovladače a zkusil ji znovu připojit. Zkusil bych ještě, pokud to deska umožňuje, nastavit jeden SATA port na Native IDE a pak mechaniku připojit.
pas!k (3765)|12.11.2008 08:11
Chova se ta mechanika stejne i v jinem pc?
pkovak (93)|12.11.2008 10:51
Změna na native IDE mi příjde jako dobrý tip, to co říkáš hodně vypadá jako chyba ve Vistách, ať už konflikt s nějakým softwarem, nebo problém s ovladači. SATA mechaniky jsou bohužel novější zboží než PATA a někdy je to bolestivě poznat. Pokud je problém opravdu v software, tento krok může pomoct.
Padla tu otázka na emulátory CD/DVD mechanik, já bych ji rozšířil:
Víš o tom, že bys měl na počítači nějaké *anti*emulátory? Starforce, Securom, případně další? Z vlastní zkušenosti můžu říct že Starforce mi *zničili* dvě mechaniky - jednu naprosto brutálním způsobem, nejen, že přestala číst pod daným operačním systémem, přestala číst všechno a všude, i v jiném počítači. Ani změna firmwaru nepomohla. Druhá "jen" přestala rozeznávat některé druhy CD/DVD, samozřejmě opět i v jiném počítači.
Pokud hraješ nějaké originální (rozuměj necracknuté) hry, tak naprostá většina nějaký podobný software má a některé mohou být celkem agresivní. Pro mě osobně je to dost silná motivace takové hry nehrát dokud není k dispozici crack, který ochranu eliminuje, a nezáleží na tom že originální DVD leží hned vedle. Je to nezákonné, ale nemají používat ochranu, která mi ničí PC a navíc zabraňuje software, který jsem koupil, použít.
pkovak (93)|12.11.2008 10:51
Změna na native IDE mi příjde jako dobrý tip, to co říkáš hodně vypadá jako chyba ve Vistách, ať už konflikt s nějakým softwarem, nebo problém s ovladači. SATA mechaniky jsou bohužel novější zboží než PATA a někdy je to bolestivě poznat. Pokud je problém opravdu v software, tento krok může pomoct.
Padla tu otázka na emulátory CD/DVD mechanik, já bych ji rozšířil:
Víš o tom, že bys měl na počítači nějaké *anti*emulátory? Starforce, Securom, případně další? Z vlastní zkušenosti můžu říct že Starforce mi *zničili* dvě mechaniky - jednu naprosto brutálním způsobem, nejen, že přestala číst pod daným operačním systémem, přestala číst všechno a všude, i v jiném počítači. Ani změna firmwaru nepomohla. Druhá "jen" přestala rozeznávat některé druhy CD/DVD, samozřejmě opět i v jiném počítači.
Pokud hraješ nějaké originální (rozuměj necracknuté) hry, tak naprostá většina nějaký podobný software má a některé mohou být celkem agresivní. Pro mě osobně je to dost silná motivace takové hry nehrát dokud není k dispozici crack, který ochranu eliminuje, a nezáleží na tom že originální DVD leží hned vedle. Je to nezákonné, ale nemají používat ochranu, která mi ničí PC a navíc zabraňuje software, který jsem koupil, použít.
pkovak (93)|12.11.2008 10:53
OMG proč svůj příspěvek vidím dvakrát? Please nemáte někdo práva na mazání příspěvků?