Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 24 z 75 PrvníPrvní ... 1422232425263474 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 346 až 360 z 1116

Téma: Expertiáda a otázky v ní

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Athalien Zobrazit příspěvek
    aha, uz na to koukam, takovej chytak....
    tak cist snad umi kazdej radnej spoluobcan . i kdyz ja to taky porovnaval po pismenkach
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

no a já jsem si to otevřel v dalším listu, pak se kvůli vedru stále dekoval dolů a všiml si té otázky až tak v 0:30 když už běžela další

Starousedlík SHW Avatar uživatele dzandra
    Registrace
    Dec 2006

Už od té doby co jsem dělal par scio,iq a podobných hovadinek vím, že zbrklost se nevyplácí a proto jsem si to přečetl 4x, a naštěstí 1280x1024 eště oko zvládá :-))

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Ceny budou celkem 3 (teď s MSI byla jen jedna). Pochybuji, že by byla účast 3x vyšší, aby byla šance na výhru nižší.
    trochu legrace být musí a bylo to bráno jako vývoj v delším časovém horizontu

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Dobrý den, nevím, možná mi to uteklo, ale kdy budou vyhlášení výherci z Expertiády s Airlive?

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Dobrý den,

neuteklo. Vyhodnocení bude následující v pondělí (1.10.2007).

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Dobrý den, mrzí mě, že včera večer nebyly stránky shw.cz k dispozici. Všichni jako já, kteří se na web mohli mrknout až večer totiž něměli možnost odpovědět na otázku v Expertiádě. Mám už sice dostatečné množství bodů, ale jistě se propadnu v žebříčku TOP 20. Chtěl bych se zeptat, jestli by pro příště nešel nějakým způsobem změnit systém pro případ déle trvajícího výpadku. Za odpověd předem děkuji.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele a8nr
    Registrace
    May 2006

Což mi připomíná, že malá informace o výpadku (důvod, omluva) by neškodila.

Registrace
    May 2006

Podobné případy bohužel nelze podchytit a ani zohlednit, je mi líto.

Nováček Avatar uživatele e-MP
    Registrace
    May 2006

Protestujem proti 10. otazke z Expertiáda se Samsungem

"10. Jakého největšího kontrastního poměru dosahuje monitor Samsung SyncMaster 226BW? * 3000:1 "

Monitor dosahuje iba 1000:1 (realna hodnota) a nie 3000:1 (reklamny trik).

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od e-MP Zobrazit příspěvek
    Protestujem proti 10. otazke z Expertiáda se Samsungem

"10. Jakého největšího kontrastního poměru dosahuje monitor Samsung SyncMaster 226BW? * 3000:1 "

Monitor dosahuje iba 1000:1 (realna hodnota) a nie 3000:1 (reklamny trik).
    Je sice reklamní trik jej udávat samostatně stojící, ovšem to ještě neznamená, že monitor není schopen tohoto kontrastu docílit. Otázka zněla: "Jakého největšího kontrastního poměru dosahuje monitor Samsung SyncMaster 226BW?"

Dále už jen použiji citaci z našeho článku o technologii LCD panelů:

"V poslední době se objevuje u některých monitorů extrémně vysoký kontrast, klidně i 3500:1. To v porovnání s kontrastem 800:1 zní až pohádkově. Je v tom ovšem jeden háček. Takto vysoký kontrast je pouze u filmů, her atd. A proč pouze u filmů a her? Dynamický kontrast totiž nevyjadřuje přímo kontrast, jaký dokáží zobrazit samotný tekuté krystaly, ale jde o kontrast, který v průběhu času dokáže LCD zobrazit. Čip vyhodnocuje aktuální obraz a pokud je hodně tmavý, tak ubere na intenzitě podsvětlovacích trubic. Tím Sníží i jas celého obrazu. Naopak pokud je v obraze hodně světlých míst, tak se podsvětlovací trubice zapnou na maximum.

U filmů to obvykle vypadá velice dobře a jsou zkrátka takové živější, ale při klasické práci v operačním systému a při práci s grafikou to může i vadit, a proto lze u některých panelů dynamický kontrast vypnout."

Registrace
    May 2006

Jinak vyhodnocení expertiády se Samsungem proběhne zítra - odpovědi na 3. otázka týkající se datumu otevření českého zastoupení Samsungu budou ale z hodnocení vyřazeny (jelikož na oficiálních stránkách Samsungu byly na různých místech k dispozici dva odlišné údaje).

Nováček Avatar uživatele e-MP
    Registrace
    May 2006

aha...záludné otázky...nie každý číta správy/články na vašom webe. Podla mojich informácií je 3000:1 iba maximálny teoretický kontrast (nedosahuje taký), ktorým výrobcovia zavádzajú potencionálneho zákaznika. Laik naletí, ale sčítaný človek vie, že ten nižší kontrast je skutočný.
    Mne už je to jedno, lebo aj tak tu zase nič nevyhrám. Ludia zo Slovenska väčšinou nevyhrávajú české súťaže (aj keď si pre výhru môžu prísť alebo majú rodinu v ČR kde by výhra mohla prísť).

Správny dátum je (http://www.samsung.com/cz/aboutsamsu...zech/index.htm) 1. červenec 2005 a nie 16. červenec 2005?

Ináč nič v zlom, ale mali by ste pred začatím súťaže lepšie pripraviť otázky a odpovede. Teraz ten kto mal 7 správnych odpovedí automaticky vypadne zo súťaže?

Registrace
    May 2006

Teraz ten kto mal 7 správnych odpovedí automaticky vypadne zo súťaže?
    Ne, počktejte si buď na vyhodnocení nebo si pročtěte toto téma a podívejte se, jak tomu bylo dříve v podobných případech.

Jinak k tomu dát dohromady lépe otázky - on je to poněkud problém, když sám výrobce často nemá ve svých faktech jasno (nehledě na to, že otázky jsou vždy buď přímo tvořeny nebo odsouhlaseny i ze strany výrobce), ale nebudu nosit dříví do lesa (historie tohoto tématu stačí :-)).

Registrace
    May 2006

aha...záludné otázky...nie každý číta správy/články na vašom webe.
    ? Svět hardware snad přece není jediný zdroj informací, kde by podobné vysvětlení bylo možné najít.

Strana 24 z 75 PrvníPrvní ... 1422232425263474 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Magazín: Expertiada - chaos s otazkami?
    Od Killerko v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 05-07-2012, 23:27
  2. Expertiáda
    Od lunak v sekci Volná témata
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-05-2010, 09:18
  3. Magazín: Expertiáda - nelze odeslat odpověď
    Od misakko v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 31-10-2008, 10:40
  4. Magazín: Expertiáda s MSI - chyba s PSČ...
    Od Mikacek v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 13-12-2007, 21:20