Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 66 z 75 PrvníPrvní ... 16566465666768 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 976 až 990 z 1116

Téma: Expertiáda a otázky v ní

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od M@rcus Zobrazit příspěvek
    Je dnešná otázka v expertiáde správne položená? Lebo mne by sa zdala byť správnou skôr otázka: Které tvrzení ohledně Týdenní šance Světa hardware je pravdivé?
    Po sto osmdesáté:
    http://www.svethardware.cz/pravidla-soutezi

2. Jsou zakázány jakékoli diskuze (ať už kdekoli) o právě probíhající otázce.
    3. V případě podezření na chybu v otázce nebo v odpovědích informujte šéfredaktora na jeho e-mailu uvedeném v kontaktech - pokud bude opodstatněné, odpoví (jakmile to bude možné).
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

OK, vďaka za upozornenie. Pravidlá som si prečítal na začiatku a potom som ich pustil z hlavy. A tu boli vždy otázky k expertiáde (samozrejme tak, aby neposkytovali priamy návod). Preto som sa automaticky spýtal. Aby to neplietlo aj iných, navrhujem toto vlákno zrušiť alebo aspoň uzavrieť.

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Ale proč hned rušit/uzavírat? O včerejší otázce diskutovat můžeme, tedy dnes už je řešení toho, jestli byla včera položena správně, povoleno. Otázku nelze rozebírat pouze v den, kdy byla položena.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

A byla tedy otázka ze dne 16.2.2011 položena správně? Podle mně šli vybrat 2 odpovědi. Mimo první správné i druhá - "Je to soutěž, v které může každý návštěvník vyhrát hodnotnou cenu zodpovězením 1 otázky."
    Podle mne tato odpověď taky není pravdivá, jelikož vyhrát může jen registrovaný návštěvník. Ne "každý".

Nováček Avatar uživatele bobescl
    Registrace
    Jun 2007

Kdyby byly otázky položeny správně, toto vlákno by neexistovalo, to je jasné.
    dr.jakub má pravdu.Odpověď 1. i 2. jsou správně. Označil jsem číslo 2 , protože je jasné , že když někdo není zaregistrovaný , nemůže se účastnit žádné ze soutěží na tomto serveru. Dále jsem nelaboroval. Tak by mě zajímalo, jak to tedy bude.
    Ještě chci říct, že tato expertiáda je opravdu velmi zajímavá a na některé otázky jsem hledal odpověď mnoho minut. Mimo to jsem se dozvěděl některé věci , které jsem opravdu nevěděl, protože nejsem schopen pojmout veškeré rubriky z časových důvodů.

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od dr.jakub Zobrazit příspěvek
    A byla tedy otázka ze dne 16.2.2011 položena správně? Podle mně šli vybrat 2 odpovědi. Mimo první správné i druhá - "Je to soutěž, v které může každý návštěvník vyhrát hodnotnou cenu zodpovězením 1 otázky."
    Podle mne tato odpověď taky není pravdivá, jelikož vyhrát může jen registrovaný návštěvník. Ne "každý".
    Otázka zněla:
    Které tvrzení ohledně Týdenní šance Světa hardware není pravdivé?

Odpovědi:
    a) Je to pravidelné losování mezi všemi našimi registrovanými čtenáři - každý týden někdo vyhraje cenu.
    b) Je to soutěž, v které může každý návštěvník vyhrát hodnotnou cenu zodpovězením 1 otázky.
    c) Je to soutěž, v které se losuje mezi našimi registrovanými čtenáři, jež správně zodpoví soutěžní otázku.

Coby správná odpověď byla pouze ta první, jelikož soutěž neprobíhá pravidelně každý týden.

Druhá i třetí odpověď = pravda (tzn. v tomto případě špatná odpověď):

K druhé odpovědi -každý návštěvník může vyhrát cenu zodpovězením 1 otázky (to, že musí být na serveru zaregistrovaný, aby otázku mohl zodpovědět, není v rozporu se zněním odpovědi - registraci si lze obratem vytvořit).

Citace Původně odesláno od bobescl Zobrazit příspěvek
    Kdyby byly otázky položeny správně, toto vlákno by neexistovalo, to je jasné.
    dr.jakub má pravdu.Odpověď 1. i 2. jsou správně. Označil jsem číslo 2 , protože je jasné , že když někdo není zaregistrovaný , nemůže se účastnit žádné ze soutěží na tomto serveru. Dále jsem nelaboroval. Tak by mě zajímalo, jak to tedy bude.
    Viz výše - každý si může registraci vytvořit, pokud ji nemá (je to i uvedeno v návodu pro účast v soutěži), tzn. 2. odpověď na danou otázku není správná.

Ještě chci říct, že tato expertiáda je opravdu velmi zajímavá a na některé otázky jsem hledal odpověď mnoho minut. Mimo to jsem se dozvěděl některé věci , které jsem opravdu nevěděl, protože nejsem schopen pojmout veškeré rubriky z časových důvodů.
    Díky :-).

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    to, že musí být na serveru zaregistrovaný, aby otázku mohl zodpovědět, není v rozporu se zněním odpovědi - registraci si lze obratem vytvořit
    Nic proti, ale pokud se zaregistruje, tak tim se stava registrovanym uzivatelem, nebo snad ne ?

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
    Nic proti, ale pokud se zaregistruje, tak tim se stava registrovanym uzivatelem, nebo snad ne ?
    A jak je to v rozporu s tvrzením, že každý návštěvník může vyhrát hodnotnou cenu zodpovězením 1 otázky?

Návštěvník s registrací nepatří mezi všechny návštěvníky serveru?
    Návštěvník bez registrace nepatří mezi všechny návštěvníky serveru?

Jsem návštěvník serveru, kliknu pro účast - chce to po mě přihlášení, a jelikož mám registraci, přihlásím se a otázku zodpovím.
    Jsem návštěvník serveru, kliknu pro účast - chce to po mě přihlášení, a jelikož nemám registraci, zaregistruji se, přihlásím se a otázku zodpovím.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Řekl bych, že problém je v chápání pojmu návštěvník.

Pro mě návštěvník ? registrovaný uživatel.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Řekl bych, že problém je v chápání pojmu návštěvník.

Pro mě návštěvník ? registrovaný uživatel.
    Své jsem k tomu napsal. Není více obecné označení návštěvníka serveru než "návštěvník".

Soutěže se zkrátka může zúčastnit každý, kdo server navštíví (pokud je návštěvník nepřihlášený a nemá registraci, může se zaregistrovat a rázem se stává registrovaným uživatelem).

Nováček Avatar uživatele bobescl
    Registrace
    Jun 2007

No tak myslím, že pravda může být na obou stranách. Nechci se ale dál pouštět do diskuse kdo má či nemá pravdu. Přivítal bych, aby příští otázky byly položeny zřetelně a jednoznačně. Tím chci říci, že čeština je jazyk různorodý a bohatý a položit otázku jednoznačně může být někdy těžší než bychom si mysleli

Registrace
    May 2006

No tak myslím, že pravda může být na obou stranách. Nechci se ale dál pouštět do diskuse kdo má či nemá pravdu. Přivítal bych, aby příští otázky byly položeny zřetelně a jednoznačně. Tím chci říci, že čeština je jazyk různorodý a bohatý a položit otázku jednoznačně může být někdy těžší než bychom si mysleli
    Je to Expertiáda, proto pokud budu zase nějakou sám dělat, budu se snažit, aby naopak odpovědi na otázky nebyly zřejmé na první pohled, ale aby bylo třeba nad tím trochu setrvat - hledat, přemýšlet nad formulacemi a použitou terminologií. I v tomto případě to bylo příliš snadné - ikdyby někdo považoval výraz "návštěvník" za synonymum slova "nepřihlášený" nebo "neregistrovaný" (a tedy si nebyl u té jedné odpovědi jistý), s ohledem na ostatní odpovědi by se dopracoval k té správné, jelikož tam byla jedna odpověď jasně pravdivá a jedna jasně nepravdivá (je třeba zohledňovat/zkoumat všechny odpovědi, ne pouze střelit tu, která bude na první pohled vypadat jako správná). Tolik k mému postoji a tvorbě otázek a odpovědí do Expertiád - co ode mě můžete čekat :-).

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Prosím tých, ktorý správne odpovedali na včerajšiu otázku (Co znamená u OKI termín Managed Print Services?) aby sem do fóra napísali link, kde túto odpoveď našli - lebo na http://czech.oki.com/total-managed-print/mps/index.aspx som ju nenašiel. Ale možno som len zle pozeral, preto by som si to rád skontroloval. Vďaka.

Občasný diskutér Avatar uživatele Valda
    Registrace
    May 2006

Na uvedených stránkách OKI jsem také nenašel že jde o pronájem, ale o optimalizaci nákladů, vč. softwaru Print optimizer

Odpověď šla vyčíst z dnešního článku: "Ptáme se za vás: Miroslava Tyburce z OKI", ale bohužel otázka byla uvedena už včera.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Jandaskunk
    Registrace
    Mar 2009

Až na to že Print Optimizer není software, ale program (nemyšleno jako počítačový program), který dělají pracovníci OKI, aby zjistili kapacitu tisku firmy a mohli tomu tak uzpůsobit rozmístění a počet tiskáren.

Strana 66 z 75 PrvníPrvní ... 16566465666768 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Magazín: Expertiada - chaos s otazkami?
    Od Killerko v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 05-07-2012, 23:27
  2. Expertiáda
    Od lunak v sekci Volná témata
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-05-2010, 09:18
  3. Magazín: Expertiáda - nelze odeslat odpověď
    Od misakko v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 31-10-2008, 10:40
  4. Magazín: Expertiáda s MSI - chyba s PSČ...
    Od Mikacek v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 13-12-2007, 21:20