Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 70 z 75 PrvníPrvní ... 20606869707172 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,036 až 1,050 z 1116

Téma: Expertiáda a otázky v ní

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Takže i já se přidám se stížností k první otázce expertiády s CoolerMaster.
    Jestliže se někde na českým webu dočtu něco o tom, že CM vstoupil do IT světa před 10 lety a že mi google na oficiálních stránkách CM přeloží část textu jako "Cooler Master byla založena s posláním poskytovat v oboru nejlepší řešení odvodu tepla. Od svého vzniku před deseti lety, se firma zůstal věrný této mise, objevující se jako světový lídr v oblasti produktů a služeb pro firmy zabývající se zařízeními, u nichž je teplo problémy vyřešit." a navíc v patičce stránky mají "© 2011 Cooler Master Co., Ltd." (a jde o stránku http://www.coolermaster.com/contact.php?page_id=2), tak zcela logicky v takovým případě nemám jinou možnost, než odpovědět 2001, což se ale ukázalo jako špatná odpověď.
    A že další dvě otázky byly naopak až příliš snadné a navíc infantilní, to prestiži moc nepřidá...
    Z historie týto soutěže vím, jak je to na štíru s jednoznačností odpovědí...

Zkrátka a dobře, já si myslím, že expertiáda by měla mít nějakou úroveň. A to jak v kvalitě podávaných otázek a nabízených odpovědí na ně, tak i v serióznosti těch odpovědí a hlavně souladu s běžným způsobem nalezenýma odpověďma (google, weby firem a produktů z expertiády).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Uz je to tady zas. Proste kazdy kdo se trochu zajima o PC, ani nemusi pocitat a vi,ze CM uz je na trhu o dost dele nez 10let. To, ze maji na svych strankach spatny datum,je vec jina, nicmene je dobre hledat i jinde, nez na ofiko strankach......
    A infantilnost otazek si kazdy vysvetluje po svem.....

Nováček
    Registrace
    Jan 2009

Nechápu proč tolik povyku pro nic. Proč všichni očekávají, že se správné odpovědi mermomocí doberou na oficiálních stránkách výrobce? Proč se tady neustále diskutuje na téma těžká či lehká otázka? Odpovím si sám. Protože nejspíš mnoho tazatelů nehrálo soutěže např. s alfou, kde dohledat správnou otázku (mnohdy v časovém limitu) byl mnohdy pomalu nadlidský úkol.
    Rada na závěr: Přestaňte tady fňukat a smiřte se s tím, že ne vždycky se podaří na otázku správně odpovědět.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

Celkem povyk chápu, je jasné, že normální člověk nejvíce věří sobě (aneb, sám o sobě věděl, že 10 let je nesmysl) potom ,,officiálním stránkám,, (jestli si tedy v tomto případě toto označení zaslouží) a to v pořadí domovský jazyk firmy, světové jazyky, a jako poslední čeština. A potom teprve wiki a jako poslední fóra atd., kde se za informace nijak neručí. A mají k tomu samozřejmě reálné důvody, aneb budu-li zítra na wiki a podobných chtít mít 10 let, tak to tam vložím a bude to tam...) z toho důvodu nepovažuji wiki apod. za důvěryhodný zdroj stejně jako fóra, kde nevím nic o znalostech přispívajících...
    Já osobně za normální postup považuji:
    vím=? ne
    officiální stránky:
    -Jazyk
    - Aj (USA,Canada, global, UK,)=Cooler Master was founded with the mission of providing the industry's best thermal solutions. Since its establishment a decade ago, the company has remained faithful to this mission, emerging as a world leader in products and services for companies dealing with devices where heat issues must be resolved. =10 let + © 2011 Cooler Master Co., Ltd. All rights reserved
    -čeština není
    -wiki
    -Aj = 1992
    -Fr =Cooler Master, Co. Ltd. est un constructeur de matériel informatique. Depuis sa création il y a une quinzaine d’années, Cooler Master s’est illustré comme l’un des leaders mondiaux dans le domaine des syst?mes de refroidissement. en suivant une philosophie immuable : innovation, vitesse et satisfaction du client. les boîtiers sont les produits qui ont le plus contribué ? l'image de la marque. (před 15 lety=1996) + vpravo 1992
    - fóra = o tom se již psalo výše...

Tak a ted jde jen o to komu zrovna věříte víc jestli výrobci, aj wiki nebo fr wiki? a o tom je expertiáda...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

No tak on název "expertiáda" by měl implikovat že taky o tom člověk má něco vědět a ne že půjde najít každou odpověď bez jakýchkoliv znalostí do minuty.

Relativní časový údaje na internetových stránkách jsou vždycky problematický, když nevíte kdy dotyčný zápis vznikl ... na copyright lze těžko dát, ten může být generovanej z aktuálního data v PHP (aspoň já to tak na svých stránkách dělám ... na druhou stranu právě na svých stránkách se snažím vyhnout relativním časovým údajům, a pokud tam nezbytně musí být, generuju je taky dynamicky php kódem z aktuálního data. Ovšem to asi dělá málokdo, navíc ne vždy je to možný - např. povolení přímýho vkládání php kódu v redakčním systému je poměrně značný riziko jak co se týká bezpečnosti tak funkčnosti stránek ...)

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Jelikož byla v našem rozhovoru s představením produktového manažera majícího na starosti produkty značky Cooler Master v jím dodaných informacích o této společnosti chybná zmínka, že byla založena před 10 lety (2011-10=2001; tedy jedna z možných odpovědí), provedl jsem anulaci této otázky - tzn. všem účastníkům bylo nastaveno, že odpověděli správně zodpovězením 2. odpovědi (rok 1992).

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Ahojte všetci. Stretol sa už niekto z vás s podobným problémom, ako ja dnes? Pri odpovedi na súťažnú otázku som vyznačil (podľa mňa) správnu odpoveď, ale kontrolná hláška po odoslaní mojej odpovede obsahovala inú možnosť, ako som pôvodne označil. Stalo sa mi to už druhý raz (predtým v inej expertiáde) a vždy to bolo pri výbere odpovede cez "Trvalý odkaz na průběh soutěže". A teraz neviem, či som omylom urobil nejaký preklik myšou, posun šípkami alebo či ide naozaj o možnú chybu systému. Vďaka za odpovede.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

M@rcus: v poslední době se mi to nestalo, ale teď, když o tom píšeš, jsem si vzpomněl, že něco podobného se mi stalo před delší dobou (2roky?). Tehdy jsem to ale přičítal tomu, že jsem se asi ukliknul, takže nevím.
    Asi jsem ti nepomohl, co?

Nováček
    Registrace
    May 2009

Expertiáda s UMAX: V šesté otázce "6.Jaké síťové připojení má monitorovací server QNAP VS-2008L?" je uvedena jako správná odpověď varianta 4. - 1Gbit LAN. V popisu zařízení na stránkách výrobce - http://www.qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=121 - jsou ovšem uvedeny dva gigabitové LAN porty, což jsem uvedl i v odpovědi. Cituji: "Two Gigabit LAN ports for load balancing, failover, or multi-IP setting" společně se značkovým logem Dual Gigabit Ethernet. Prosil bych o uvedení na pravou míru...

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od lunak Zobrazit příspěvek
    Expertiáda s UMAX: V šesté otázce "6.Jaké síťové připojení má monitorovací server QNAP VS-2008L?" je uvedena jako správná odpověď varianta 4. - 1Gbit LAN. V popisu zařízení na stránkách výrobce - http://www.qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=121 - jsou ovšem uvedeny dva gigabitové LAN porty, což jsem uvedl i v odpovědi. Cituji: "Two Gigabit LAN ports for load balancing, failover, or multi-IP setting" společně se značkovým logem Dual Gigabit Ethernet. Prosil bych o uvedení na pravou míru...
    Bude to asi tým, že si klikol na nesprávny model .... VS-2008L má iba jeden Gbit port

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od lunak Zobrazit příspěvek
    To je jednoduche, otazka se (jak sam uvadite) tykala modelu VS-2008L ne modelu VS-2008. Takze spravny odkaz je http://www.qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=195 a spravna odpoved 1x 1GBit LAN...

Edit: sakra jsem moc pomaly :-)

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od SmartMole Zobrazit příspěvek
    Chtěl bych se poptat na Váš názor ohledně otázek v Expertiádě. Jako Expertiáda mi to v současné době moc nepřipadá. ...tolik času věnovat reklamě, aby měl mizivou šanci vyhrát nějaký pochybný výrobek (viz zdroje LC), je úplná zbytečnost! Dělá tak ze sebe trochu blbouna!

Co třeba omezit počet "reklamních" otázek, třeba na 1-2 z 10. ... Zbytek otázek by mohl být volen tematicky nebo jakkoli jinak, ale hlavně, aby odpovídal názvu soutěže.
    To je dlouhodobý problém a z tohoto důvodu jsem s vykutálenými "Expertiádami" skončil už asi před 2 lety.
    Ale když to někomu stojí za to...

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od peters Zobrazit příspěvek
    To je dlouhodobý problém a z tohoto důvodu jsem s vykutálenými "Expertiádami" skončil už asi před 2 lety.
    Ale když to někomu stojí za to...
    1. Reagujete na 5 let starý příspěvek.

2. Komentář k aktuální Expertiádě byl založený na tom, že si dotyčný spletl modelové označení produktu, na který se otázka ptala.

Tzn. v čem je např. aktuální Expertiáda vykutálená?

Nováček Avatar uživatele bobescl
    Registrace
    Jun 2007

Zdravím, dnes nebude otázka do expertiády s Epsonem ? Nebo jsem lama a nemohu ji najít

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od bobescl Zobrazit příspěvek
    Zdravím, dnes nebude otázka do expertiády s Epsonem ? Nebo jsem lama a nemohu ji najít
    řekl bych že je u tebe něco špatně... je jako obvykle na titulní straně, tak jako každý den expertiády.

Strana 70 z 75 PrvníPrvní ... 20606869707172 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Magazín: Expertiada - chaos s otazkami?
    Od Killerko v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 05-07-2012, 23:27
  2. Expertiáda
    Od lunak v sekci Volná témata
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-05-2010, 09:18
  3. Magazín: Expertiáda - nelze odeslat odpověď
    Od misakko v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 31-10-2008, 10:40
  4. Magazín: Expertiáda s MSI - chyba s PSČ...
    Od Mikacek v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 13-12-2007, 21:20