Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 73 z 75 PrvníPrvní ... 23637172737475 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1,081 až 1,095 z 1116

Téma: Expertiáda a otázky v ní

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od H3w3R Zobrazit příspěvek
    Zdravím,
    stalo se mi to už minulou expertiádu, ale myslel jsem, že jsem spíš udělal chybu já. Nicméně u úterní otázky se mi to stalo opět. Jsem si naprosto jistý, že jsem zaškrtnul odpověď C. Strávil jsem na hledáním odpovědi několik minut a ještě jsem se několikrát ujišťoval, že mám opravdu zaškrtnutu odpověď C. Nicméně dnes se podívám na průběžné výsledky a má odpověď byla údajně A. Nechápu to. Dá se to vysvětlit nějakou chybnou komunikací formuláře, chromu, autorefreshe nebo jsem opravdu paranoidní?
    Nečekám, že mi změníte odpověď, jen bych rád věděl, jestli je možné, že se mi to bude opakovat, pak tedy nemá cenu se expertiád účastnit.
    Dívám se do údajů v databázi a na úterní odpověď (2. v pořadí) je u Vašeho profilu odpověď C.

Pošlete mi prosím screenshot stránky s průběžnými výsledky na e-mail uvedený zde: http://www.svethardware.cz/navstevnost-a-redakce/1

E-mailové potvrzení o odpovědi na úterní otázku obsahovalo jakou informaci?
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2008

AHA, už vím kde je chyba... na mé straně.
    Rozhodoval jsem se mezi A a C, které mi přišly obě správné, tak jsem vybral tu logičtější, ke které tak nějak navádí i výrobce na oficiálních stránkách (viz. věta "Ability to run up to 4-Way GPU (SLI / CrossFire) and Dual CPUs together without difficulty" a nadproudová ochrana je tam lehce zmíněna mezi dalšími 4mi ochranami) a ono nic . Uvědomil jsem si svojí chybu až když jsem si zpětně přečetl rozruch, co se kolem téhle otázky spustil
    Takže vše je očividně v pořádku, opět chyba v lidském faktoru

Pravidelný diskutér Avatar uživatele wthulmann
    Registrace
    May 2006

Jen když už jsme u toho, jak jste se dozvěděli správnou odpověď na první otázku? Dal jsem B a ono to byla špatně. A díval jsem se masochisticky i na produktová videa.
    Ventilátory LEPA Vortex mají speciální rámeček, který výrobce vyvinul pro:
    A - Chladiče procesorů a radiátory - správná odpověď
    B - Chlazení napájecích zdrojů
    C - Chlazení pevných disků

Chladiče disků vůbec nedělají, tak C můžu škrtnout. Chladičů cpu jsem v portfoliu taky nějak moc neviděl a radiátory taky ne. Nechápu, na co by byl zrovna dobrý ten vortex efekt, když by se proud vzduchu tříštil hned o žebra pasivu. Naopak u zdrojů bych ten vír chápal, je žádoucí, aby se ofoukly součástky na tišťáku zdroje, který je od fanu poměrně vzdálený. A Enermax/Lepa je navíc zdrojová firma.

Druhá otázka mi taky nesedla, ale odůvodnění správné odpovědi chápu. I když představit si 1600 Watt zdroj jen s jednou větví mi dělá problém a více větví beru jako cestu k tomu udělat tak silný zdroj.

PS
    Ta dnešní je opět vypečená. A jsem zvědavý na zítřejší rozuzlení

PSS
    Celkem by mě zajímalo srovnání Lepa vs Enermax. Lepa je levnější, ale to musí být na úkor něčeho. Nebo jen neplatíme za značku?

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Tady nejde o to, co značka vyrábí za produkty. Jde o to, pro co jsou dělané a právě na internetu se dala najít zmínka o tom, že jsou, myslím že to bylo psané "nejlepší na procesory a radiátory" nebo tak nějak.

U druhé otázky... ano, je pravda, že představit si takový zdroj je docela problém, ALE! jak už jsem psal, v otázce vůbec nešlo o porovnání 1600W zdroje s více větvemi a jednou větví. Otázka zněla "Jakou výhodu má takovýto zdroj s více větvemi v porovnání se zdrojem pouze s jednou 12V větví?", tudíž o tom, že musí jít o 1600W zdroj nepadla ani zmínka (v otázce).

Mě by spíš zajímalo, proč byly poslední 4 otázky takové, že vyhledání na internetu trvalo maximálně minutu, v případě dnešní otázky 10 vteřin, včerejší asi 20 a na předvčerejší fakt stačilo pouze otevřít stránky lepateku. Když se tam ztěží objeví dvě těžší otázky, tak je jasné, že všichni, kdo se každý den zůčastní otázky, se dostanou do slosování... To už je ale na bedrech pořadatele, jaké položí otázky.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 22-11-2012 v 09:47

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    ..
    U druhé otázky... ano, je pravda, že představit si takový zdroj je docela problém, ALE! jak už jsem psal, v otázce vůbec nešlo o porovnání 1600W zdroje s více větvemi a jednou větví. Otázka zněla "Jakou výhodu má takovýto zdroj s více větvemi v porovnání se zdrojem pouze s jednou 12V větví?", tudíž o tom, že musí jít o 1600W zdroj nepadla ani zmínka (v otázce)....
    A já hlupák se dle znění otázky - "Zdroj LEPA G1600 má šest 12V větví. Jakou výhodu má takovýto zdroj.." - domníval, že se ptají na ten svůj 1600 W zázrak...

Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    A já hlupák se dle znění otázky - "Zdroj LEPA G1600 má šest 12V větví. Jakou výhodu má takovýto zdroj.." - domníval, že se ptají na ten svůj 1600 W zázrak...
    Podle mě tedy to spojení "takovýto zdroj" souvisí se spojením "s vice větvemi". Tudíž otázka je na srovnání jedno a vícevětvého zdroje, nikoli srovnání konkrétního zdroje se zdrojem, který fyzicky asi ani neexistuje, kvůli složitosti návrhu.

EDIT: Otázka není položena "Jakou výhodu má přesně tenhle zdroj...", tudíž jsem si odvodil, že se jedná o otázku na vícevětvý zdroj obecně .
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 22-11-2012 v 11:31

Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Podle mě tedy to spojení "takovýto zdroj" souvisí se spojením "s vice větvemi". Tudíž otázka je na srovnání jedno a vícevětvého zdroje, nikoli srovnání konkrétního zdroje se zdrojem, který fyzicky asi ani neexistuje, kvůli složitosti návrhu.

EDIT: Otázka není položena "Jakou výhodu má přesně tenhle zdroj...", tudíž jsem si odvodil, že se jedná o otázku na vícevětvý zdroj obecně .
    Zajímavé, člověk by skoro čekal, že když expertiádu financuje LEPA, budou se otázky týkat výhradně jejich produktů. Ale budiž.
    Takže z té odpovědi mi potom vychází, že onen vícevětvý zdroj obecně má OCP pro každou větev zvlášť. To jako fakt? Každý zdroj s více větvemi má OCP pro každou větev zvlášť? Včetně EC odpadu apod?
    Tahle otázka byla prostě špatně formulována, resp. o všech třech odpovědích se dá polemizovat. To mi nikdo nevymluví.

Registrace
    Jun 2008

V tom případě ano... vztáhni si to na 1600W LEPA zdroj, ale porovnávej ho potom s "virtuálním" zdrojem, který dokáže na jednej větvi dodávat 130A . Podle mě na to byla ta otázka zaměřena. To bych potom mohl porovnávat takový zdroj s nějakým EC 300W, protože tam by byly možné všechny odpovědi. Takže ano, otázka měla být asi lépe položená.

EDIT:
    Zajímavé, člověk by skoro čekal, že když expertiádu financuje LEPA, budou se otázky týkat výhradně jejich produktů.
    Co tam potom dělala otázka na certifikaci 80 PLUS? Nebo na normu EU ErP Lot 6 2013?
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 22-11-2012 v 16:14

Registrace
    May 2006

A když už jsme u toho - včerejší otázka:

Řada LEPA B ... disponuje zdroji s jakými jmenovitými výkony?
    A 400 – 800 W
    B 650 – 800 W
    C 350 – 550 W

V nabídce jsou zdroje o výkonech 450, 550, 650, 700, 750, 800, 850 Watt
    Takže C je jednoznačně špatně, protože 350ka není. A teď to přijde, pokud znak "-" budeme chápat v jeho obvyklém významu, tedy jako "až" tak není správně ani A ani B, protože správně by bylo 450 - 850. Teoreticky by při tomto významu pomlčky byla správnější odpověď A, protože rozsah 400 až 800 je stejně široký jako 450 až 850. Odpověď B by v tomto významu ubírala polovinu portfolia. A nebo je opět blbě napsaná otázka, a odpovědi měly být formulovány jinak:
    A 400 a 800
    B 650 a 800
    C 350 a 550

Takže zase tipovačka, jak to zadavatel asi myslel. Stěžuji si, protože nad expertiádou strávím nějaký čas a těch deset otázek už pěknou půlhodinku dá. Když už tedy dobrovolně pod vidinou výhry konzumuji reklamu ve velkém, měl bych mít férovou šanci na výhru. Nevadí mi těžké otázky, klidně ať se ptají na to, jaké byly použité součástky u toho kterého zdroje, ale špatně zadané otázky mi fakt vadí. Takhle jsem akorát naštvaný a s přihlédnutím k faktu, že mi začal před pár dny nesnesitelně hučet větrák v 950ce revolution, tak má u mě ENERMAX/LEPA velkej černej puntík.

P.S.
    Jdu demonstrativně sundat všechny reklamní magnety enermax z lednice - a že jich tam je

Registrace
    Jun 2008

http://www.lepatek.eu/b-series/
    Ze stránek výrobce jde jasně vyčíst, že řada B má modely v rozmezí mezi 650 - 800W. Tady opravdu není o čem se hádat.

Pokud jde o nabídku, tak prodejci můžou mít naskladněné modely, které již výrobce neprodukuje.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 23-11-2012 v 02:56

Nováček
    Registrace
    May 2006

Já musím souhlasit s wthulmann, taky jsem mel tipovacku a nakonec jsem bohuzel odpovedel spatne. Nevim jak se k uvedenemu linku proklikal VencaX, ja se rozhodoval na zaklade tohoto: http://www.lepatek.com/eng/product_list/1/#produkte , kde je jednoznacne pod B-series uvedeno i B450/550/650. Je mi fuk, ze budu mit jednu odpoved spatne, ale kdyz uz zadavam soutezni otazku, nemuze se stat, lze ze stranek vyrobce dojit ke spatnemu zaveru.

Registrace
    Sep 2007

VencaX zjevně hledal na .eu stránkách, kde je sortiment poněkud jiný. Ovšem v otázce nebyl zmíněn žádný specifický trh, takže by se měla brát nabídka platící pro celý svět. Obzvlášť, kdy odkaz na stránky LEPA ze zadání soutěže vede taktéž na .com stránku. Uvidíme co KáPo. Už mu někdo psal?

Registrace
    Jun 2008

VencaX zjevně hledal na .eu stránkách, kde je sortiment poněkud jiný. Ovšem v otázce nebyl zmíněn žádný specifický trh, takže by se měla brát nabídka platící pro celý svět. Obzvlášť, kdy odkaz na stránky LEPA ze zadání soutěže vede taktéž na .com stránku. Uvidíme co KáPo. Už mu někdo psal?
    Aha, v tom případě se omlouvám, ale veškeré informace jsem hledal na těch stránkách, které jsem uvedl. Tedy je dost matoucí, že na stránkách .eu a celosvětových uváějí pro tuto soutěž neshodné vyvracející se informace. Takže tedy omlouvám se za tento učiněný závěr, který je sice správný, ale bohužel vám nebyl umožněn z absence zdroje, ze kterého jste měli hledat.

Nováček Avatar uživatele shasler
    Registrace
    Mar 2011

Také jsem na otázku č. 9 odpověděl dle informací na stránkách http://www.lepatek.com/eng/product_c...1/15/#produkte (B450/550/650W), http://www.lepatek.com/eng/product_c...1/21/#produkte (B700/800W) a http://www.lepatek.com/eng/product_c.../1/9/#produkte (B750/850W) ... Oproti otázce č. 2, kde se nechá polemizovat, tato je zcela jednoznačně nejednoznačná ;-) . Myslím, že i přesto se dostanu do slosování. Na podstatě věci se ovšem nic nemění. Snad tuto otázku přehodnotí...

Registrace
    May 2006

Á vida. EU stránky. Tím se celkem dost vyjasňuje. Včetně otázky týkající se votrex frame... "Best Choice for CPU Coolers and Radiators" Což je sice věta úsměvná a přímo se z ní nedá dovodit, že výrobce za tímto účelem vortex frame i vyvinul, ale pro vyřešení soutěže zcela dostačující. Na COM stránkách o tom samozřejmě není ani zmínka, ale zase tam jsou ta luxusní videa s párou.

Strana 73 z 75 PrvníPrvní ... 23637172737475 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Magazín: Expertiada - chaos s otazkami?
    Od Killerko v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 05-07-2012, 23:27
  2. Expertiáda
    Od lunak v sekci Volná témata
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-05-2010, 09:18
  3. Magazín: Expertiáda - nelze odeslat odpověď
    Od misakko v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 31-10-2008, 10:40
  4. Magazín: Expertiáda s MSI - chyba s PSČ...
    Od Mikacek v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 13-12-2007, 21:20