Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 75 1231151 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 1116

Téma: Expertiáda a otázky v ní

Obyvatel SHW Avatar uživatele SmartMole
    Registrace
    May 2006

Chtěl bych se poptat na Váš názor ohledně otázek v Expertiádě. Jako Expertiáda mi to v současné době moc nepřipadá. Otázky typu: "Kolik barev plexi má společnost Fox v nabídce?" podle mě nepatří do soutěže s názvem Expertiáda. Chápu, že je to dobrá možnost zviditelnit firmu a upozornit na její přednosti a u Foxu mi to ani nevadilo, vzhledem k tomu kolik hodnotných cen do soutěže nabídlo, ale pokud to bude podobné i s nastávající společností Nets nebo jako to bylo s JSC a Ridea, tak to člověka za chvilku přestane bavit. Uvědomí si, že tolik času věnovat reklamě, aby měl mizivou šanci vyhrát nějaký pochybný výrobek (viz zdroje LC), je úplná zbytečnost! Dělá tak ze sebe trochu blbouna!

Samozřejmě je nutné, aby něco motivovalo společnosti, které ceny do soutěže věnují a tak by to chtělo najít rozumný kompromis...

Co třeba omezit počet "reklamních" otázek, třeba na 1-2 z 10. Pak si myslím, že většina čtenářů by to bralo jako daň a určitě, pokud by daná firma měla co nabídnout, se podívala trochu podrobněji na jejich stránky. Zbytek otázek by mohl být volen tematicky nebo jakkoli jinak, ale hlavně, aby odpovídal názvu soutěže.

Co si o tom myslíte?
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    May 2006

Jedná se především o úroveň samotného "sponzorování", které je typu: " Nabídneme vám takvou odměnu, ale otázky si uděláme sami." "Ok." "Ok. Až budete něco potřebovat, stačí "
    Nebo mi to tak připadá, jojo, otázky by měl dávat někdo z redakce, rozhodně. Pokud si dobře pamatuji, tak tomu bylo před několika lety.
    Nebo rozhodně byly firmy v tomto ohledu střídmější a dávali záludné otázky ve srovnání s těmito, záludné.

Čestný člen
    Registrace
    May 2006

Bohužel ke zdrojům LC mohu říci že to je trošku lépe (někdy hůře) udělané Eurocase, dosti mě znepokojují použité součástky, které vedle svých originálů ani neležely, osobně bych si zdroj LC nekoupil a proto ho taky nikomu nemůžu doporučit. Je to prostě takový nedodělek.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

nad timhle jsem uz taky premyslel a mam prakticky stejny nazor jako GeniusV. je mi naprosto jasny, ze nikdo neda do souteze jen tak nejake ceny, ale chtelo by to trosku vyvazit. pozadovane odpovedi bylo v posledni expertiade mozny najit do 20 sekund na webu foxu - bez jakýchkoliv znalostí počítačové problematiky.

jenom jako priklad muzu uvest kdysi udelanou poznavaci "soutez" na PCT. podle kousku karty se musela poznat celá karta. to bylo docela fajn, vyzadovalo to trosku casu a "neexperti" moc sanci nemeli...

kdyby byla pristi expertiada vyvazena z jak hlediska reklamniho, tak i vedomostniho, byl by to urcite krok spravnym smerem.

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od ICEBOSS
    jenom jako priklad muzu uvest kdysi udelanou poznavaci "soutez" na PCT. podle kousku karty se musela poznat celá karta. to bylo docela fajn, vyzadovalo to trosku casu a "neexperti" moc sanci nemeli...
    V takovém případě by byla ale účast o poznání nížší a pak se obávám, že každý měsíc firmu, která by věnovala nějaké hodnotné a zajímavé ceny/cenu, prostě neseženu (navíc co si pamatuji, tak čtenáři psali názvy těch karet, jejichž identita se hádala, do diskuzí, což celou soutěž taktéž znehodnocovalo - když se zakáže diskuze u konkrétního článku/aktuality, tak si myslím, že to budou sabotéři psát jinam v rámci webu - u běžných soutěží s větším množstvím obecných otázek se toto neděje).

Pro čím větší skupinu lidí je soutěž cílena, tak tím hodnotnější cenu je firma ochotná věnovat - dobře mířenými otázkami si udělá mezi lidmi reklamu a dostane se více do povědomí, což je jediné, o co jí jde. Typickým příkladem budiž například lednová expertiáda s LEVI International. Otázky této expertiády byly opravdu jednoduché - pro "masy". Nicméně do soutěže věnovala celou počítačovou sestavu (to, že to nebylo herní dělo a mnozí pokřikovali, proč dává do soutěže takový šrot, je už na jinou debatu a je to přinejmenším zcestné - nikdo nikoho nenutí se našich soutěží účastnit). Pokud by se mělo jednat o soutěž pro experty, které se zúčastní desetina čtenářů, tak by do toho třeba nešli (pravda, nezkoušel jsem to - ale například v tomto případě mám za to, že by to tak bylo). Můžu při projednávání soutěžních otázek trochu přitvrdit, ale z výše uvedených důvodů to prostě nechci nějak hrotit. Je možné to postupem času specialiozvat, ale pozvolna - nejdříve musí vejít v povědomí, že se na SHW takovéto expertiády pořádají a je to tedy něco, s čím lze počítat (teď mluvím z pohledu firem - sponzorů) - teprve pak je možné přitvrzovat. Nezapomínejme, že se s nimi opět začalo po poměrně dlouhé odmlce.

Citace Původně odesláno od ICEBOSS
    kdyby byla pristi expertiada vyvazena z jak hlediska reklamniho, tak i vedomostniho, byl by to urcite krok spravnym smerem.
    Bohužel soutěžní otázky expertiády s firmou NETS jsou již cca 3 týdny uzavřeny a nelze je tedy měnit. Zítra začne první otázkou.

Můžeme tady na fóru dát dohromady model, podle kterého by se mělo sestavováníb otázek každé expertiády řídit. Například poměr "reklamních" otázek vůči těm "hardwarovým/vědomostním". Nenapadá mě však obecná šablona, podle které definovat, nakolik je daná otázka náročná.
    Naposledy upraveno uživatelem Karel Polívka: 18-06-2006 v 22:13

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka
    Můžeme tady na fóru dát dohromady model, podle kterého by se mělo sestavováníb otázek každé expertiády řídit. Například poměr "reklamních" otázek vůči těm "hardwarovým/vědomostním". Nenapadá mě však obecná šablona, podle které definovat, nakolik je daná otázka náročná.
    A co právě tento poměr využít dohodnutí ceny? Pokud se chce firma zviditelnit a stačí jí třeba 2 otázky mířené na ni, tak samozřejmě může věnovat jednu, dvě ceny. A když bude chtít více otázek nebo i všechny, tak ať věnuje do soutěže nějakou opravdu hodnotnou nebo více hodnotných cen. Udělat prostě nějaká pravidla (třeba ne úplně nejpevnější, ale alespoň nějaká obecná), která by určovala tento poměr hodnota věnované ceny/počet otázek. Samozřejmě tento poměr je zcela na Vás.

Ještě mě napadlo jestli by nebylo fajn udělat třeba celoroční (nebo půl roční) opravdovou expertiádu. Prostě opravdovými otázkami, kterou by sponzorovala nějaká firma, která by věnovala opravdu hodnotné ceny. Měla by zajištěné zviditelňení po celou dobu, určitě kdyby se tam objevilo několik otázek na tu firmu, tak by se to v tom množštví ztratilo a navíc, lídé, pro které je PC koníčkem, určitě více utrácejí za hardware a budou pro ně lukrativní skupinou. Když si tak vezmu, za kolik blbostí do PC už jsem vyhodil peněz...
    Takhle by běžely vedle sebe dvě soutěže, jedna cílená na masy a samozřejmě s přiblblými otázkami a jedná pro fandy světahardware a pc vůbec. Navíc, člověk nemusí být ani expert, stačí když umí hledat v googlu a tak by se přidali i lidé, co tomu úplně nerozumí, a spoustě nového by se přiučili. Tak by se zvedla i úroveň znalostí čtenářů tohoto serveru.

Samzřejmě by to chtělo pořádně promyslet, aby se ukazovaly průběžné výsledky, aby byla možnost odpovědět otázky třeba za týden v jednom dni, prostě do té doby než se ukážou průběžné výsledky a tak...

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od GeniusV
    Takhle by běžely vedle sebe dvě soutěže, jedna cílená na masy a samozřejmě s přiblblými otázkami a jedná pro fandy světahardware a pc vůbec.
    toto vypada dost rozumne. pod to bych se podepsal taky. chtelo by to neco jineho nez: ktera firma provozuje internetovy obchod....

nevim jak to je ted protoze me odrazuji otazky ale pokud by se jednalo o neco dlouhodobejsiho, nebylo by spatne mit moznost odpovidat trochu delsi dobu. at clovek nemusi celeho pul roku denne sedet u netu, treba tak tyden pozadu...

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Souhlasím. Tenhle nápad vypadá zajímavě.

Pokud by to mělo být ale něco dlouhodobého, tak je tu zase riziko, že by se o odpovědích na otázky vedly diskuze na fóru - to by se ale mohlo aspoň trochu ošetřit například tím, že by se v takovém případě dotyčný vystavoval riziku zamezení přístupu na fórum po nějakou dobu. Ale nějaká ta rizika tu budou ostatně vždy, ať už se jedná o cokoli :-)

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka
    Souhlasím. Tenhle nápad vypadá zajímavě.

Pokud by to mělo být ale něco dlouhodobého, tak je tu zase riziko, že by se o odpovědích na otázky vedly diskuze na fóru - to by se ale mohlo aspoň trochu ošetřit například tím, že by se v takovém případě dotyčný vystavoval riziku zamezení přístupu na fórum po nějakou dobu. Ale nějaká ta rizika tu budou ostatně vždy, ať už se jedná o cokoli :-)
    Myslím, že rozumnou dobou je ten týden. Něco jako "otázky pro tento týden" mohlo by jich být sedm nebo třeba i víc. Co se týče diskuze, mohla by se zavést přísná pravidla (myslím, že by většina čtenářu spolupracovala a ti co chtějí podvádět, ať si to užijí, mě to zas tak nebere). Jak jste sám řekl, rizika tu vždy jsou, byla a budou, s tím nic neuděláme...no a když se ti lidé budou po tom pídit, tak jedine dobře. Jediné hloupé by bylo, kdyby někdo na web umístil výsledky typu :1a, 2c, 3b atd...prostě bez otázky a odůvodnění proč to tak je. Já však doufám, že většina účastníku vědomostní soutěže si stejně bude chtít ověřit své znalosti a buď bude odpovídat podle toho co ví nebo když neví, dá si tu práci, aby odpověď zjistil (hlavně proč to tak je!)

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Mám dotaz ohledně dnešní expertiády, otázka č. 4:
    Co je součástí balení všech notebooků, kromě řady A9?
    Zámek na notebook
    Klávesnice USB
    Optická myš, originál taška Asus

i když jsem prolezl celý web, tak mi nevyšla ani jedna správná odpoveď, všechny notebooky ASUS mají tašku, i některé z řady A9 i optickou myš, klávesnici USB žádný a zámek na notebook jsem také nikde nenašel.

Našel někdo podobně ? Nebo jsem jenom já dneska po ránu takový nechápavý

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Wlcheck
    Mám dotaz ohledně dnešní expertiády, otázka č. 4:
    Co je součástí balení všech notebooků, kromě řady A9?
    Zámek na notebook
    Klávesnice USB
    Optická myš, originál taška Asus

i když jsem prolezl celý web, tak mi nevyšla ani jedna správná odpoveď, všechny notebooky ASUS mají tašku, i některé z řady A9 i optickou myš, klávesnici USB žádný a zámek na notebook jsem také nikde nenašel.

Našel někdo podobně ? Nebo jsem jenom já dneska po ránu takový nechápavý
    Ja som na tom rovnako.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Nu, jsem jelen z pátešní otázky, týkající se množství vadných bodů u řady W3. Odpověděl jsem tři, neboť oficiální záruční podmínky firmy Asus jsou takové:
    když světlé body nijak neovlivňují výkon notebooku, mohou být velmi nepříjemné, obzvláště pokud jsou v místech, kde jsou stále vidět. Záruka ASUS ZBD zaručuje displeje bez takovýchto jasných bodů po dobu třiceti dnů od nákupu vybraných modelových řad notebooků. Pokud se na displeji objeví byť jen jediný jasný body během těchto třiceti dnů, bude takovýto displej podle záručních podmínek ZBD vyměněn.

ale když čtu dále, je zde napsáno:

3. Na jaké modelové řady notebooků ASUS se vztahuje záruka ZBD?
    V současnosti se záruka ZBD vztahuje pouze na tyto čtyři modelové řady W1, W2, V6 a M6.

a pak ještě:

přes snahu udržet ty nejvyšší možné normy není možno, aby TFT displeje z tekutých krystalů neobsahovaly žádné vady a ty se také stále na některých displejích objevují. Vizuální závady způsobené vadnými body na displeji nijak neovlivňují výkonnost notebooku. Nicméně ASUS poskytne záruku na TFT LCD displej, pokud se na něm objeví nejméně: (a) 3 jasné body, nebo pět tmavých bodů, nebo dohromady osm jasných a/nebo tmavých bodů současně; nebo (b) dva spojené jasné body NEBO dva spojené tmavé body; nebo (c) tři jasné a/nebo tmavé body v oblasti o průměru 15mm. To jsou standardní záruční podmínky na TFT LCD displeje, které poskytují výrobci TFT LCD displejů. ASUSTeK tedy podle své úvahy displej opraví nebo vymění.

no, takže odpověď 3 byla špatná, asi tedy logicky měla být varianta s odpovědí 1, ale to odporuje záručním podmínkám AsusTeku... Babo raď!

Nováček
    Registrace
    May 2006

Od kolika vadných bodů mění společnost Asus LCD displeje u řady W3?
    1) 0 vadných bodů na LCD displeji
    Tato odpoved je sama o sebe nezmysel, pretoze ked nemam vadny LCD display (0 vadnych bodov) tak mozem poziadat o vymenu? Blbost.
    Ak totiz dava Asus zaruku na 0 vadnych bodov, tak mozem menit display ked sa objavi co i len jeden vadny bod. Cize spravna odpoved by mala byt "1 vadných bodů na LCD displeji".

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

někde jsem i četl (ruku do ohně za to nedám), že díky technologii LCD panelu u ASUS NB ani nemůže být světlý bod pokud si pamatuju, tak svítícím bodem trpí jenom TN panely, tak tam mají asi jiný... jsem z této otázky nějaký zmatený... ...

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Nějak mi to příjde než jako soutěž tak něco jako pokus o zvýšení návštěvnosti stránek se stupidními dotazy...

Strana 1 z 75 1231151 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Magazín: Expertiada - chaos s otazkami?
    Od Killerko v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 06-07-2012, 00:27
  2. Expertiáda
    Od lunak v sekci Volná témata
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-05-2010, 10:18
  3. Magazín: Expertiáda - nelze odeslat odpověď
    Od misakko v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 31-10-2008, 11:40
  4. Magazín: Expertiáda s MSI - chyba s PSČ...
    Od Mikacek v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 13-12-2007, 22:20