reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SAMSUNG T240 vs. 2493HM

raym0n (6)|11.11.2008 19:04
Zdravim, jsem rozhodnut si poridit 24 lcd, jsem smiren i s nedostatky TN panelu a chci ho! jen nevim, ktery z techto vyse dvou zminenych, cetl jsem si mistni recenze. LCD bude pouzivat v podstate jen na hry a filmy. Hra predevsim HL2! ktery byste doporucili a proc? je t240 stejne tak kvalitni jako jeho HD bratr? jsou hrany u SM 2493HM tak rozostrene v HL2?

Diky za rady a odpovedi.
dzandra (1368)|26.11.2008 20:59
No nevím jak u t240, ale já mám t220HD a u her je to celkem v klidu, jen jsem byl líný přitáhnout koaxiál, tak tv nemám odskoušený. Možná je bílá, příliš jasná,ale jakmile si to krapet donastavíš, je to velmi příjemný koukání u her
Deee-aN (3834)|26.11.2008 21:02
Tu 240 non-HD bych měl zítra vidět na vlastní oči, tak něco napíšu.
Pabler (425)|27.11.2008 19:38
Mam 2493HM, a musim vyjadrit celkovo spokojnost
co sa tyka filmov, tak su pekne, najme ak zalozis daky s FullHD rozlisením ... Avi ripy s res 516x384 sa podrobia hodnemu natiahnutiu co je vsak normalne pre kazdy monitor ... (kto by bol cakal pri takom mackovi :) )
-
hry ti zial nejak neobjasnim, momentalne nemam ziadnu nainstalovanu, a keby aj, tak hardware mi ziadnu hru do nativneho rozlisenia nevytiahne ... mozno casom, az bude konecne trochu viac casu na hranie tak upgradnem, zatial mi to v plnej miere postacuje ...
-
co sa tyka zobrazovania, zobrazovalo to celkom solidne aj bez kalibracie, kalibracia utilitou od vyrobcu to dokonca este kus vylepsila, takze +bod navyse ...
-
Subjektívny zaver: Menil som CRT za LCD, a dost som sa bal neduhov ktorymi LCD trpí, najme TN technologia, potreboval som vsak velky monitor (pohodlna praca), a tie sa v CRT prevedeniach nerobia alebo su uz strasne neprakticke, z coho mi ostalo len kupit LCD, kedze momentalne nemozem vyhadzovat peniaze do luftu tak som zvolil tento ako to najlepsie co mozem dostat za balik penazí urcenych na tento nakup (no priznam sa najprv som to stanovil o nieco nizsie, ale do pekla s tym, treba sa o seba starat ;) ), nakoniec som bol milo prekvapeny kedze som od toho ocakaval horsie vysledky, zobrazovacie uhly su tiez v pohode, + treba uvazovat aj tak ze vacsinu casu budes priamo pred tym, nie na to kukat z praveho uhla ...
myslim ze stare CRT co mam v skrini odlozene pre pripad nudze uz odtial nevytiahnem (s vynimkou zeby ta 2493jka vyhorela)



Edit: este ma napadlo, rozhodoval som sa tak ako ty medzi T240 a 2493
Podla recenzií tu na SHW som si vybral 2493 ktory obstal celkovo lepsie ...
Navyse dizajn 240-tky sa mi celkovo nepacil ... mam radsej hranatejsi monitor, aj ked toto nieje rozhodovacie kriterium

recenzie najdes tu (ak si este nekukal):
T240HD https://www.svethardware.cz/recenze-samsung-t240hd-monitor-nebo-televize/23953-7
2493HM https://www.svethardware.cz/recenze-samsung-2493hm-ctyriadvacet-palcu-s-tn-technologii/23465-7
CW (35)|3.12.2008 18:00
[QUOTE=raymangamer;181556]je t240 stejne tak kvalitni jako jeho HD bratr?[/QUOTE]
Ano; T240HD = T240 + TV (tuner, dálkové ovládání, vestavěné reproduktory a extra video vstupy).