reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WiFi

HolyMord (92)|11.11.2008 20:39
Ahoj lidi,měl bych na vás jeden opravdu jednoduchý dotaz.Jde o WiFi příjimač.V compu mám toto:

Realtek RTL8168C/8111C Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)
USB Wireless 802.11 b/g Adaptor

Signál z WiFi příjimám rovnou do počítače,takže při hrách (např.CoD4) se mi hra neuvěřitelně seká-není to serverem ani hrou,je tototiž špatně příjimaným signálem.Proto se ptám jaký přijimač si mám pořídit (vzadu na síťovce mám vstup S-ViD a TV a ještě dva vstupy (jeden červený a druhý žlutý). Stačilo by toto http://www.alza.cz/vnitrni-vsesmerova-antena-d-link-dwl-m60at-d66423.htm??Děkuji za odpověd.
eraser (0)|11.11.2008 21:03
Ak chceš signál prijímať, tak je vhodnejšia smerová anténa. Popíš to detailnejšie, nejako si to neviem predstaviť. Čo, a kde je umiestnený wifi vysielač? Aké používaš pripojenie na Internet? To hráš po LAN, či na nejakých public serveroch? Máš skutočne istotu, že je problém v signále wifi?
HolyMord (92)|11.11.2008 21:13
[QUOTE=eraser;181638]Ak chceš signál prijímať, tak je vhodnejšia smerová anténa. Popíš to detailnejšie, nejako si to neviem predstaviť. Čo, a kde je umiestnený wifi vysielač? Aké používaš pripojenie na Internet? To hráš po LAN, či na nejakých public serveroch? Máš skutočne istotu, že je problém v signále wifi?[/QUOTE]

Poskytovatel je O2,mám wifi router HUAWEI EchoLife HG520i - mám ho asi 20metrů v dosahu pc,takže bych chtěl něčím signál příjimat a ne jenom kartou v pc.Věř mi je to tím,WiFi mám cca měsíc,předtím jsem měl klasický modem propojený ještě kabelem,poté co jsem přešel na bezdrát tak mi to pořád ve hře píše connection interputted.
eraser (0)|11.11.2008 21:32
Tak 20 metrov je na wifi bezproblémová záležitosť v prípade, že je to voľné a nerušené priestranstvo. Máš tam prechod cez stenu, či nebodaj niekoľko susedov, ktorí okupujú rovnaké pásmo?

Inak nebolo by pre teba vhodnejšie, ak by si natiahol kábel od toho routera? Predsa máš workstation, no a wifi je určené pre mobilitu... k bežnému PC sa mi osobne nehodí.

Ak nemáš inú možnosť, tak pokiaľ sa ti dá, tak presuň modem, prípadne PC, aby si vyskúšal, že je to skutočne lepšie, ak sú wifiny bližšie k sebe, čiže je pravdepodobné, že ti pomôže silnejšia anténa. Avšak najskôr si sprav sken prostredia a skontroluj si obsadenosť pásma. Pre 802.11b/g existuje totiž len kanál 1, 6 a 11, ktoré sa navzájom nerušia, ak má teda niekto obsadený kanál 2, 4, 7, tak máš jedinú možnosť a to je 11 a vyššie.
HolyMord (92)|11.11.2008 22:31
[QUOTE=eraser;181661]Tak 20 metrov je na wifi bezproblémová záležitosť v prípade, že je to voľné a nerušené priestranstvo. Máš tam prechod cez stenu, či nebodaj niekoľko susedov, ktorí okupujú rovnaké pásmo?

Inak nebolo by pre teba vhodnejšie, ak by si natiahol kábel od toho routera? Predsa máš workstation, no a wifi je určené pre mobilitu... k bežnému PC sa mi osobne nehodí.

Ak nemáš inú možnosť, tak pokiaľ sa ti dá, tak presuň modem, prípadne PC, aby si vyskúšal, že je to skutočne lepšie, ak sú wifiny bližšie k sebe, čiže je pravdepodobné, že ti pomôže silnejšia anténa. Avšak najskôr si sprav sken prostredia a skontroluj si obsadenosť pásma. Pre 802.11b/g existuje totiž len kanál 1, 6 a 11, ktoré sa navzájom nerušia, ak má teda niekto obsadený kanál 2, 4, 7, tak máš jedinú možnosť a to je 11 a vyššie.[/QUOTE]

Kdybych mohl natáhnout kabel,tak už bych to udělal,ale mám tam všude korek a to hrůza tam tahat kabel.Proto si chci koupit ten příjimač,ted už vím že směrový,to asi stačí díky..