Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Kontrolujete pravidelně stav vašeho disku?

Hlasujících
41. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Ano, prakticky denně

2 4.88%
  • Ano, alespoň jednou týdně

8 19.51%
  • Ano, ale zcela nepravidelně

24 58.54%
  • Ne, nikdy mě to ani nenapadlo

7 17.07%
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 43 z 43

Téma: Kontrolujete zdraví svého disku?

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od mech13
    treba smart vyple v biosu?
    V biosu jsem to zapnul, i při vypnutém nastavení mi speedfan zobrazil info o níže uvedeném Seagatu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    zřejmě řadič není SpeedFanem podporován. Tipuju, že máš desku s Intel chipsetem (i965/i945) a PATA diskem, viď? Bohužel, zřejmě asi nebudeš moct SpeedFan použít
    Jsem psal v níže uvedené sestavě.

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od O_t_i_k
    Jsem psal v níže uvedené sestavě.
    Omlouvám se, to jsem přehlédl. Takže je to tak jak jsem si myslel, je mi líto, ale myslím, že info o tom Maxtoru na této desce (s tímto IDE řadičem na desce) nezjistíš.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

kontroluju pravidelne jedno tydne.

jinak
    Já osobně kontroluji disk velmi často - případná ztracená data mi nikdo nenahradí. Mám nový Seagate ST3320620AS a překvapuje mě velké množtsví chyb které jako nový disk při práci dělá (Seek Error Rate a chyby v rámci ECC korekce chyb).
    to delaji vsechny seagaty. proste tyhle hodnoty metri jinak.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od ICEBOSS
    kontroluju pravidelne jedno tydne. jinak
    to delaji vsechny seagaty. proste tyhle hodnoty metri jinak.
    No jo, Seagata mám prostě prvně, dost mě to zpočátku vystrašilo
    Díky.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2006

Tak teďka jsem nainstalovat SpeedFan a dal ten test co jsi o nem mluvil na zacatku.

WDC WD800JB 80 GB:
    The overall fitness for this drive is 97%.
    The overall performance for this drive is 99%.

ST340014A 40 GB:
    The overall fitness for this drive is 96%.
    The overall performance for this drive is 98%.

Vypadá to dobře, tomu ST jsou 4 měsíce a WD 1 a půl roku.

Díky boboco že jsi o tom napsal, nikdy jsem po tom nepátral.

Nováček Avatar uživatele HAVLIK
    Registrace
    May 2006

Disk kontroluji docela často. Jako kdyby mi kleknul tak si muzu jit hodit masli. Posledni dobou mi blbne Seagate ST3320620AS... chyb jak svina a v Hdtachu z toho mam kardiograf. Jinak zlatej Samsung SP1614N, mam ho pres 3 roky a naprosto v pohode, malo hreje a je i mene hlucny.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

nemas vadnej zdroj? seagaty jsou na zdroje trosku uchylny. hod sem ten smart.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Petr S.
    Registrace
    Nov 2006

Kolik že má Tvůj disk stupňů? Vím, píšeš, že málo hřeje, ale Seagaty tím docela doost trpěli...

I když tenhle problém vidím, taky spíše ve zdroji, kdyby se jednalo o teplotu, tak by ta chyba byla stálá a neprojevovala by se tou sinusovkou...

Registrace
    May 2006

Já začínám být ze svého Seagate neklidnej, za prvé mi přijde pomalejší a pomalejší (občas se jako by zasekne a jen chroupe a chroupe, tak po deseti vteřinách se zas uklidní a normálně pracuje... -myslím, že v takovýchto chvílích po sobě opravuje chyby...) Mám tady výtah ze SMART analýzy a i když není vždy 100% směrodatná, tak mi jen potvrdila to, co jsem si myslel... -prostě ho v nejbližší době vymněním, pro jistotu...

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jul 2006

Mám tady výtah ze SMART analýzy a i když není vždy 100% směrodatná, tak mi jen potvrdila to, co jsem si myslel... -prostě ho v nejbližší době vymněním, pro jistotu...
    V nejbližší době, pro jistotu?! Hned dnes bych velmi důležitá data zálohoval a hned zítra bych překopíroval obsah starého disku na disk nový. Seek a Read Error Rate jsou na tom hrozivě.

Ve SMART jsem měl podobné chyby (také Seek a Read a také Seagate), počítač mně tuhnul s DMA timeouty a nakonec se zbořil souborový systém kvůli špatným sektorům (ty SMART neukazoval). Naštěstí se to týkalo systémového oddílu, nikoliv oddílu s daty. Disk jsem vzápětí úspěšně reklamoval. Jakou zkušenost jsem si z toho zážitku odnesl? Data pravidelně zálohuji a důležitá data mám na RAID 1 poli.

Pokud SMART ukazuje chyby, tak je na tom disk skutečně špatně. Opačná implikace neplatí -- SMART v pořádku nutně neznamená bezproblémový disk.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Ritchie83
    V nejbližší době, pro jistotu?! Hned dnes bych velmi důležitá data zálohoval a hned zítra bych překopíroval obsah starého disku na disk nový. Seek a Read Error Rate jsou na tom hrozivě.

Ve SMART jsem měl podobné chyby (také Seek a Read a také Seagate), počítač mně tuhnul s DMA timeouty a nakonec se zbořil souborový systém kvůli špatným sektorům (ty SMART neukazoval). Naštěstí se to týkalo systémového oddílu, nikoliv oddílu s daty. Disk jsem vzápětí úspěšně reklamoval. Jakou zkušenost jsem si z toho zážitku odnesl? Data pravidelně zálohuji a důležitá data mám na RAID 1 poli.

Pokud SMART ukazuje chyby, tak je na tom disk skutečně špatně. Opačná implikace neplatí -- SMART v pořádku nutně neznamená bezproblémový disk.
    Všechna data jsou důležitá, pomooooooc, že já blb nezůstal u mého osvědčeného WD... Kadopádně díky za reakci...

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Se Samsunga vetsi kapacity jsem mel problemy a i ve firmne je na ne dost reklamaci. tedka mam seagate... SMART je tady http://www.hddstatus.com/hdrepshowre...ation=EBFF95B0 myslim ze zatim docela dobry ne?

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Ukaž svého vodníka
    Od ales-van-prag v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 16-06-2014, 13:58
  2. Jak zjistit stav (zdraví) Hardwaru
    Od matata v sekci Benchmarky a diagnostika
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 22-07-2013, 16:25
  3. Jak často obměňujete HW svého PC?