reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Napájanie dosky

vevericak (23)|12.11.2008 20:02
Zdar. Malý problémik.
Mám dosku EP35-DS3. Tu je obrázok: http://www.baoan.vn/Public/image/sanpham02/Mainboard/ga-ep35-ds3_big.jpg

Ide mi o zapojenie napájania. Vpravo dole je 12x2-"pinový" biely konektor, do ktorého mám zapojený 10-pinový kábel zo zdroja. Vpravo hore mám zapojený 4-pinový kábel zo zdroja. A teraz som si všimol, že k tomu 10-pinovému káblu je pripojený ešte 4-pinový, ktorý sme s kolegami nezapojili. Pasoval by priamo do toho 12-pinového konektora a plne by ho obsadil. Ale zapojený nie je. Je to tak dobre?

Manuál to popisuje, ale nemôžem sa z toho vysomáriť (slabá angličtina).
mstejska (2912)|12.11.2008 21:50
Pokud by tam sel strcit bez nasili, tak ho tam dej. Pokud se podivas na ty dirky v konektoru a na piny u kabelu, tak budou odpovidat. Pokud se nepletu tak se 20pin konektor pouzival u starsich desek a novy je 24 pin. Ovsem i vetsina novych desek ti pojede s 20 pinovym starym zdrojem (vyzkouseno z vlastni zkusenosti)
didaktik (132)|12.11.2008 23:16
Na 90% tam onen nezapojeny 4pinovy konektor pujde bez nasili zapojit (kombinace ze by tam nesel by se mohla vyskytnou taky, nicmene takovy zdroj jsem uz par let nevidel), ale bude se patrne muset nejprve vytahnout ten 20 pinovy konentor a zapojit bude 20+4 pin zaraz a nebo 4 pin prvne (na vetsine zdroju se da ten 20 a 4 pinovy konektor "spojit").
Potreba zapojeni daneho konektoru zalezi hlavne na tom co je v PC za grafiku a jakou ma spotrebu (24 pinovy konektor byl stejne vytvoreny predevsim pro plne napajeni PCI Express 2.0 sbernice), ale kazdopadne rozlozeni zateze mezi vice kabelu se vetsinou hodi, zdroj ma pak o neco vyssi vykon/ucinnost.
Zouzel (16)|13.11.2008 19:21
Dovolím si přidat svoji zkušenost s deskou ASUS P5N32SLI Plus, která 24 pinové napájení přímo vyžadovala, určitě bych tedy tvoji desku zapojil komplet na 24 pin, pokud tam ty konektory máš. Já jsem musel dokoupit redukci 20 - 24 pin.
mech13 (5526)|14.11.2008 07:08
ten pridavny 4pin tam je tusim k dokrmovani desky pri napajeni zrave grafiky v PCI-E slotu... bez neho to jede, ale nesmis tam chtit rozejit CrossFire...

jinak co se delaly redukce 20->24, tak tusim mely v oblibe odpalovat zdroje