Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 105

Téma: Obývákový PC

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Dobrý den,
    dal jsem si za úkol pořídit do obýváku po 6ti letech nějaký nový stroječek, ale ze záplavy možností jsem trochu zmatený.
    Účely používání budou z poloviny nenáročná práce (kancelářské záležitosti, programování), z druhé půli multimédia - přehrávání videa (BD, DVD, DIVX) - i na pro FullHD TV, hudby (MP3), hry (nemusí se jednat o poslední 3D výkonostní žrouty, přesto bych si cestu k pěkným hrám nerad nadobro odřízl), střih videa, foto.
    Parametry, které řeším, jsou:
    1. hlučnost + spotřeba (jdou ruku v ruce)
    2. výkon
    3. cena
    Prosím o nějaké návrhy, které komponenty byste použili, popř. jestli už se dá pořídit něco hotového.
    Díky předem!
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Jak tak procházím různé recenze a fóra, došel jsem k této neúplné sestavě:
    Deska Gigabyte GA-EP45-UD3P
    procesor INTEL Core 2 Duo E8400
    chladič ARCTIC Freezer 7 PRO
    paměti CORSAIR 4GB (KIT 2x2GB) DDR2 1066MHz PC8500 CL5-5-5-15
    mechanika LG GGW-H20L

Abych předešel diskuzi okolo pamětí: dle testů 1066 DDR2 ještě znamená určitý reálný nárůst výkonu oproti 800 (při CL5) a cena není zas o tolik strašnější
    Velkou otázku řeším u grafické karty. Bral jsem to ze všech možných stran a vyšli mi 3 kandidáti s velmi různým výkonem, ale i spotřebou a ztrátovým výkonem:
    ATI HD 4850, 4830, 3850. Uvažuji pouze ATI, protože se mi líbí integrovaný zvuk. čip.
    Přemýšlím o tom, že výkon 3850 je pro moje účely úplně stačí - máte na to nějaký názor? Rád si nechám poradit.
    Mě konkrétně oslovila její pasivní verze - SAPPHIRE HD 3850 Ultimate. Nevím ale, jestli nebudou problémy s chlazením, jestli nebude lepší vzít verzi s větrákem. Mě by se moooc líbil stav, kdy by v nějakém tichém case byl jen větrák zdroje a větrák na chladiči procesoru. Co si o tomto řešení myslíte?
    A jakou byste doporučili skříň a zdroj, popř. jaký jiný větrák procesoru?
    Díky za odpověď

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zdravim, taky si zrovna skládám komp a myslim že máme podobný nároky. Určitě se mrkni na můj thread http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=26069 dostal jsem tam spoustu užitečných rad. Jinak je to za cca 20tis.

PS: Na tu mojí původní sestavu nekoukej, nechal jsem si většinu z těch věcí rozmluvit

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od plch Zobrazit příspěvek
    Jak tak procházím různé recenze a fóra, došel jsem k této neúplné sestavě:
    .....
    Tak popořadě:
    Deska - špatná není, ale není moc drahá? Podle mě tu platíš zbytečně za pár vychytávek typu UD3 atd. Na použití co zamýšlíš by stačila i EP35-DS3R apod.
    Procesor je OK, pro HTPC výkonu až moc, e5200 by stačil také.
    Chladič je sice o dost lepší než box, ultra tichý ale také nebude. Poměr cena/výkon má výborný, pokud jsi velkým zastáncem ticha budeš muset asi investovat více, nebo aspoň dokoupit jiný větrák.
    Grafika - podíval bych se po HD4670 - výkonem se k HD3850 blíží nebo vyrovnává, ale spotřeba je výrazně nižší. V kombinaci s AC S2 by byla fajn.
    Nezmínil jsi zdroj - velice tiché jsou Enermaxy, 385 W by na tuhle sestavu stačilo.
    Disk buď WD6400AAKS, možná bych zvažoval i 2,5" disk. Záleží na prioritách.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Citace Původně odesláno od havranisko Zobrazit příspěvek
    Zdravim, taky si zrovna skládám komp a myslim že máme podobný nároky. Určitě se mrkni na můj thread http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=26069 dostal jsem tam spoustu užitečných rad. Jinak je to za cca 20tis.

PS: Na tu mojí původní sestavu nekoukej, nechal jsem si většinu z těch věcí rozmluvit
    Díky, na toto vlákno už jsem narazil a přečetl jsem si ho jen zběžně. Teď jsem si ho prostudoval důkladněji.

Třeba seznam sestav pro říjen mi přijde jako bomba pomoc : )
    Naposledy upraveno uživatelem plch: 14-11-2008 v 16:02 Důvod: Reput. body

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    Tak popořadě:
    Deska - špatná není, ale není moc drahá? Podle mě tu platíš zbytečně za pár vychytávek typu UD3 atd. Na použití co zamýšlíš by stačila i EP35-DS3R apod.
    ...
    Díky moc za reakci.
    To je přesně, co jsem potřeboval - nějakou zpětnou vazbu.
    Zatím jenom k desce: myslím, že zdroj a deska jsou stavební kameny a nemělo by se na nich moc šetřit. Mě právě UD3 s 2 oz mědi přijde jako zajímavej nápad - pokud to není marketingovej blábol, tak opravdu sníží odpor (=tep. ztráty, spotřebu) a zlepší vedení tepla (= lepší distribuce do chladnějších částí).
    Vylepšený 6ti stupňový DES - snad je lepší, nevím.
    PCI-E 2.0 x16 určitě chci, ale ani jsem si nevšiml, že je tam tohle 2x v CrossFire - to je opravdu asi zbytečný.
    TPM čip - mno... těžko říct... vypadá, že je to nějaký odpad z dodávek pro armádu (v nějakých podrobnějších popisech se prořekli)
    2 síťovky by se ale hodit mohly
    Dual BIOS - že by větší jistota?
    Lepší OC support - na to peču
    Ale dost se mi líbí chladiče na čipu a výkonových prvcích. Když se ale zamyslím, tak vlastně nevím, proč jsou spojené heatpipe - jako že když je jeden teplej, tak ať si užije i druhej ? :-)

Když to vezmu kolem a kolem, EP35-DS3R je pěkná (hodně pěkná), ale ta 45 je lepší. Chci ten PC na delší dobu, takže bych si chtěl zachovat možnosti rozšiřování.
    Zatím jsem se nerozhodl, ale mírně se zatím nakláním k původní variantě

Dávám reput. bod

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Tak popořadě:
    Procesor je OK, pro HTPC výkonu až moc, e5200 by stačil také.
    Chladič je sice o dost lepší než box, ultra tichý ale také nebude. Poměr cena/výkon má výborný, pokud jsi velkým zastáncem ticha budeš muset asi investovat více, nebo aspoň dokoupit jiný větrák.
    Grafika - podíval bych se po HD4670 - výkonem se k HD3850 blíží nebo vyrovnává, ale spotřeba je výrazně nižší. V kombinaci s AC S2 by byla fajn.
    Nezmínil jsi zdroj - velice tiché jsou Enermaxy, 385 W by na tuhle sestavu stačilo.
    Disk buď WD6400AAKS, možná bych zvažoval i 2,5" disk. Záleží na prioritách.
    Procesor:
    Je pravda, že bude asi topit víc, než e5200, ale zase budou chvíle, kdy bych se rád těšil i z dobrého výkonu... ještě omrknu, jak veiký rozdíl je ve ztrátách x výpočetní výkon, díky.
    Chladič
    - asi vyberu jiný... jaký - záleží také na Case, aby se mi vešel. Asi praktické se mi jeví case s tunelem k chladiči CPU, je to pravda?
    Grafika
    - k tomu zatím nemám co říct - naštuduji a napíšu.
    Zdroj
    - tam si nechám určitě poradit, pokud Enermax 385W stačí a má pro mou sestavu ještě dostatečnou rezervu, vezmu ho. Ještě je tady ta varianta 425W - ale koukám, že jde už spíš o verzi pro CrossFire : )
    Disk
    - jak čtu ty recenze, te to teď dost rozporuplný... Ještě je tady ten Samsung... ale jak ho zdrbli na EHW - i kdyby to byla náhoda, už je to pro mě riziko, do kterýho nepudu. Asi vezmu modrej WD...

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Procesor:
    Chladič
    - asi vyberu jiný... jaký - záleží také na Case, aby se mi vešel. Asi praktické se mi jeví case s tunelem k chladiči CPU, je to pravda?
    Jen si dej pozor, záleží na kombinaci deska/case. Dost často totiž ten windtunnel nemíří přesně na chladič (za předpokladu, že použiješ C-typ chladiče. U věží je ti ten windtunnel skoro nanic).

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    Jen si dej pozor, záleží na kombinaci deska/case. Dost často totiž ten windtunnel nemíří přesně na chladič (za předpokladu, že použiješ C-typ chladiče. U věží je ti ten windtunnel skoro nanic).
    To je vlastně pravda : ) ... a jak to tak lidi normálně řeší?
    Seženou si nákres desky a nákres skříně a počítají?
    A jaké bys doporučil chladiče?

Registrace
    Jan 2008

Já to řešil nůžkama na plech.
    Záleží na skříni, kterou vybereš. Když to bude vyloženě HTPC, máš problém. Jsou nizoulinký a výběr chladičů omezený (snad s výjimkou Thermaltake 104). Jestli to chceš dávat do normální case, můžeš si vybírat.
    IMHO, pokud na tom nechceš trávit vánoce a bastlit a bastlit, vezmi klasickou věž (Noctua, CM, Scythe). Když to tam dáš, bude to fungovat a potichu. Z vlastní zkušenosti se můžu přimluvit za Noctuu. CM je skoro tak dobrý a o dost lacinější. Scythe má skvělý pasiv, ale někdo si pro jistotu tichého chodu přikoupí tichý fan.

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Já to řešil nůžkama na plech.
    Záleží na skříni, kterou vybereš. Když to bude vyloženě HTPC, máš problém. Jsou nizoulinký a výběr chladičů omezený (snad s výjimkou Thermaltake 104). Jestli to chceš dávat do normální case, můžeš si vybírat.
    IMHO, pokud na tom nechceš trávit vánoce a bastlit a bastlit, vezmi klasickou věž (Noctua, CM, Scythe). Když to tam dáš, bude to fungovat a potichu. Z vlastní zkušenosti se můžu přimluvit za Noctuu. CM je skoro tak dobrý a o dost lacinější. Scythe má skvělý pasiv, ale někdo si pro jistotu tichého chodu přikoupí tichý fan.
    Ten Ninja má fakt monstrózní tělo : ) Noctua bude asi velká jistota, trošku váhám... přece jen ta cena...
    Je pravda, že nad tím nechci strávit vánoce a nový rok : )
    Case bude klasický, to jsem na začátku vlákna nenapsal - asi to tam dopíšu - ono to vlastně nejde. Pod stolem bude stát miditower. Líbí se mi, co máš ty - není ani přefintěný, ani unylý, tak akorát. Koukám, že máš chladič pro windtunel, ale sám ho nedoporučuješ - špatné zkušenosti? Nepotkala se díra s chladičem a proto stříhání plechu? Jaké bys tedy doporučil zapojení do té M9ky? Výdech z věže namířit na zadní ventilátor case?
    Naposledy upraveno uživatelem plch: 15-11-2008 v 01:10 Důvod: překlep

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Tak popořadě:
    Grafika - podíval bych se po HD4670 - výkonem se k HD3850 blíží nebo vyrovnává, ale spotřeba je výrazně nižší. V kombinaci s AC S2 by byla fajn...
    Tak tahle novinka mě nadchla. Spotřeba, cena, výkon... Taky má trošičku vylepšené HD - nějaký systém proti duchům, lepší zvukovka, prostě jasná volby. Referenční chlazení je prý strašný.
    Jinak díky za bezva tip, pokud vyřeším to chlazení, je to pro mě tutovka : )

Registrace
    Jan 2008

Ten Ninja má fakt monstrózní tělo : ) Noctua bude asi velká jistota, trošku váhám... přece jen ta cena...
    Je pravda, že nad tím nechci strávit vánoce a nový rok : )
    Case bude klasický, to jsem na začátku vlákna nenapsal - asi to tam dopíšu - ono to vlastně nejde. Pod stolem bude stát miditower. Líbí se mi, co máš ty - není ani přefintěný, ani unylý, tak akorát. Koukám, že máš chladič pro windtunel, ale sám ho nedoporučuješ - špatné zkušenosti? Nepotkala se díra s chladičem a proto stříhání plechu? Jaké bys tedy doporučil zapojení do té M9ky? Výdech z věže namířit na zadní ventilátor case?
    ad Noctua: v poměru cena/výkon přeci jen vede CM212
    ad case: já už zkraje počítal s tím, že budu řezat (http://www.svethardware.cz/forum/sho...&postcount=305). Ten windtunnel opravdu nemířil na chladič, bylo to kousek vedle. Já jsem ale dával chladič s 120mm fanem a ta díra v boku je na 80mm, takže si to o úpravu říkalo stejně. Tyhle C-chladiče (Scythe, Scythe, CM) mají výhodu v tom, že foukají i na MoBo. Potom si ale myslím, že je lepší jim dávat chladný vzduch zvenku, aby to člověk nechladil teplým zevnitř. Tenhle typ totiž není úplně ideální jako součást windtunnelu v rámci case (celkový průvan spíš narušuje), na to jsou lepší ty věžové.
    V té M9 bych namířil proud vzduchu na zadní fan. S věcmi jako vibrace kvůli tenkým plechům, o kterých tu někteří píšou, jsem se nesetkal (ale možná jsem odolnější). Zajímavou variantou k M9 je Antec Three Hundred. Kdybych se s ním potkal, když jsem stavěl komp, měl bych dilema... A pak je řada lepších a samozřejmě dražších skříní. A ještě je tu Yeong Yang za lacino a kvalitní (rozuměj těžké). Ty jsou IMHO hnusné snad s výjimkou 5605 Ara. Jen musíš počítat s tím, že stejně utratíš peníze navíc za fany, které tam nejsou a taky, že ta skříň nemá tlačítko Reset.

EDIT: díky za tip na chlazení 4670. Teď tohle budu dělat švárovi a nevěděl jsem, jak to bude s teplotama při čistě pasivním chlazení. Jinak, do normálně veliké skříně se Accelero vejde.
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 15-11-2008 v 10:32

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

ad Noctua: v poměru cena/výkon přeci jen vede CM212
    ad case: já už zkraje počítal s tím, že budu řezat (http://www.svethardware.cz/forum/sho...&postcount=305). Ten windtunnel opravdu nemířil na chladič, bylo to kousek vedle. Já jsem ale dával chladič s 120mm fanem a ta díra v boku je na 80mm, takže si to o úpravu říkalo stejně. Tyhle C-chladiče (Scythe, Scythe, CM) mají výhodu v tom, že foukají i na MoBo. Potom si ale myslím, že je lepší jim dávat chladný vzduch zvenku, aby to člověk nechladil teplým zevnitř. Tenhle typ totiž není úplně ideální jako součást windtunnelu v rámci case (celkový průvan spíš narušuje), na to jsou lepší ty věžové.
    V té M9 bych namířil proud vzduchu na zadní fan. S věcmi jako vibrace kvůli tenkým plechům, o kterých tu někteří píšou, jsem se nesetkal (ale možná jsem odolnější). Zajímavou variantou k M9 je Antec Three Hundred. Kdybych se s ním potkal, když jsem stavěl komp, měl bych dilema... A pak je řada lepších a samozřejmě dražších skříní. A ještě je tu Yeong Yang za lacino a kvalitní (rozuměj těžké). Ty jsou IMHO hnusné snad s výjimkou 5605 Ara. Jen musíš počítat s tím, že stejně utratíš peníze navíc za fany, které tam nejsou a taky, že ta skříň nemá tlačítko Reset.

EDIT: díky za tip na chlazení 4670. Teď tohle budu dělat švárovi a nevěděl jsem, jak to bude s teplotama při čistě pasivním chlazení. Jinak, do normálně veliké skříně se Accelero vejde.
    Projel jsem si to a pořád se mi nejvíc líbí ta M9 - buďto normální, nebo s průhledným bokem. Nechám tam ty 2 origoš větráky, takže se mi budou v kompu vrtět 4. To je trošku dost, ale jinak to asi nepůjde, asi je připojím na 5V. Chtěl bych přední větrák dát dolů a za to disk buďto do gum, jak to máš ty, nebo do http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007N0WX0ANAED - výhodnější chlazení. Potřebuji tam tedy mít 5,25ky, tudíž vyhodit ten diskový tunýlek. Je tady ale problém, že pak nebudu mít kam našroubovat ten větrák, nebo se mýlím? Důvod, proč to chci mít dole je, že mi to bude foukat na pasiv grafiky. Slabě, ale přece.

Registrace
    Jan 2008

Ty větráky tam jsou podvoltovaný na 5V. Respektive už jen jeden. Tomu svítícímu to moc nesvědčilo a po nějaké době se začal zastavovat. Dal jsem ho zpátky na 12V a točil v poho. Byl ale potom, co jsme si zvykli na určitou (velice nízkou) hladinu zvuku, slyšet a tak proběhla výměna za Nexus. BTW, já mám v kompu 6 fanů (1xorig. Tt, 2xNoctua, 1xNexus, 1xXilence a počítám do toho i ten ve zdroji). Všechny volné jsou připevněny pomocí: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4007N0BU1J0DSE. Pro upevnění fanů na čele jsem vylomil ty záslepky a vystříhl do nich oblouk, aby nic nebránilo vzduchu v proudění. Pak můžeš dát fan kamkoli, odzdola nahoru. Na ten chladič hadru bych se vykašlal. Co vím, jediný skutečně dobrý je SilentMaxx a to je za ty peníze opravdový luxus a pokud vezmeš kterýkoli z těch uvažovaných disků, uchladíš je bez problémů bez něj. Já to tak mám a pohybuju se kolem 34°C.

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední