Strana 6 z 10 PrvníPrvní ... 45678 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 76 až 90 z 137

Téma: Víkendová diskuze: Konzole vs. PC – souboj platforem

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Akuh Zobrazit příspěvek
    A schopnost přehrávat MOV, AVI, Matrosku a další???
    Jo. Dokonce i H264, mpeg4ku a xvid.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od filky Zobrazit příspěvek
    Jo. Dokonce i H264, mpeg4ku a xvid.
    Zvládá to i titulky v .srt nebo další??? (to se samozřejmě netýká mov kde sou titulky přímo v souboru...)

Jinak PS3 MOV nezvládá, což považuji za problém, díky tomu že sem na Macintoshi je to stěžejní problém. nedival sem se na další konzole. MKV je na tom podobně-potřebuje převíst do AVI... který konzole tyhle dva formáty podporují??? přeci jen ... co vím AVI nezvládá HD ... takže bych měl bejt limitovanej špatnou kvalitpu???? stale moc ústupků
    Naposledy upraveno uživatelem Akuh: 15-11-2008 v 19:19

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Konzole nemůže zastat TV
    Zjevně jsi to nepochopil. Konzole logicky nepotřebuje zastat funkci TV, když je většinou k doopravdické TV připojená.

Mimochodem ty tvoje požadavky (přehrávání MOV, MKV, bla bla bla) nezvládá snad ani žádnej DVD přehrávač, tak nechápu, proč by je nutně muselo zvládat zařízení, který má DVD přehrávač nahradit. To skutečně nemá žádnou smysluplnou logiku a jde ti jen o to najít si hůl na bití psa. Ale na to ti neskočím.

A AVI je jen kontejner (stejně jako MKV), tudíž rozhodně není pravda, že nezvládne HD.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Zjevně jsi to nepochopil. Konzole logicky nepotřebuje zastat funkci TV, když je většinou k doopravdické TV připojená.

Mimochodem ty tvoje požadavky (přehrávání MOV, MKV, bla bla bla) nezvládá snad ani žádnej DVD přehrávač, tak nechápu, proč by je nutně muselo zvládat zařízení, který má DVD přehrávač nahradit. To skutečně nemá žádnou smysluplnou logiku a jde ti jen o to najít si hůl na bití psa. Ale na to ti neskočím.

A AVI je jen kontejner (stejně jako MKV), tudíž rozhodně není pravda, že nezvládne HD.
    Sice je to jen kontejner, ale zatim sem nevidel aby v tom bylo HD (narozdíl od MOV or mkv). A já myslel že mi porovnáváme PC/Mac vs Konzole, já a spousty dalších DVD přehrávač nepoužívame na všechno máme PC/Mac ... takže nechápu co sem taháš DVD přehrávače... Plyne mi z toho to že bych musel mít videa v jednom specifickým kontejneru a to v tom kterýho se zbavuju protože je pro mě nepohodlny mít soubory s titulkama oddělený od videa a zároveň nechci mít hardsub. Avi celkově nic moc neumí...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2007

Sice je to jen kontejner, ale zatim sem nevidel aby v tom bylo HD (narozdíl od MOV or mkv). A já myslel že mi porovnáváme PC/Mac vs Konzole, já a spousty dalších DVD přehrávač nepoužívame na všechno máme PC/Mac ... takže nechápu co sem taháš DVD přehrávače... Plyne mi z toho to že bych musel mít videa v jednom specifickým kontejneru a to v tom kterýho se zbavuju protože je pro mě nepohodlny mít soubory s titulkama oddělený od videa a zároveň nechci mít hardsub. Avi celkově nic moc neumí...
    Jak uz prede mnou psal, pletete nekolik veci dohromady. Samozrejme ze HD video zvladaj i jine formaty, protoze zalezi na kodeku, ne na tom jestli je to MOV nebo MKV.

Titulky jsem nezkousel. Zvladam anglictinu a tak je nepotrebuji. Vetsinou stejne poustim DVDecka a ty samo sebou titulky maji.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2008

Ze nemam konzolu mi nevadi, ale mrzi ma ako sa zvrhla ( zmrzla ) seria NHL na PC, pricom vyvoj pre konzoly pokracuje dalej a v ponuke su dokonca dva dobre tituly od dvoch roznych firiem. EA bez hanby predava pre PC uz niekolko rokov prakticky nezmenenu verziu za full cenu. Aj takymto nasilnym sposobom sa snazia firmy zvysit predajnost konzoli, ale u mna nema tento vydieracsky biznis otvorene dvere.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Co se týče médií, stojim za huntrem.. HD video ještě nezaznamenalo tak masové rozšíření jako například DivX, DVD formát...zatím je technologií filmových a hi-tech fanšmejkrů..

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Citace Původně odesláno od bigless Zobrazit příspěvek
    Co se týče médií, stojim za huntrem.. HD video ještě nezaznamenalo tak masové rozšíření jako například DivX, DVD formát...zatím je technologií filmových a hi-tech fanšmejkrů..
    A majitelů počítačů co si své oblíbené seriály stahují z internetu protože to česke zákony nezakazují tot za 1. a za druhe sou v HD rozlišení cž tady dlouho jeste nebude... konzole prohravaj

Registrace
    Dec 2007

A já myslel že mi porovnáváme PC/Mac vs Konzole, já a spousty dalších DVD přehrávač nepoužívame na všechno máme PC/Mac
    Jenže ty jsi se vůbec nepodíval, na co odpovídám. Woyta psal, že PC používá místo DVD přehrávače (a dalších věcí) a já na to odpověděl, že místo DVD přehrávače může používat i konzoli. Na to jsi ty odpověděl, že konzole neumí přehrávat MOV a MKV. A já odpověděl, že to ničemu nevadí, protože DVD přehrávač to taky neumí.

Na počátku této sekvence příspěvků tedy nebylo srovnání PC x konzole, ale konzole x DVD player (a další).
    Já napsal, že konzole práci DVD playeru zastane, ne že zastane práci PC.
    Ale k tomu musíš sledovat co na co navazuje.

Samozřejmě že ke shlédnutí sosnutých seriálů použiješ PC. A i kdybys to neudělal, stejně budeš PC potřebovat, protože pokud vím, žádná konzole z fabriky torrenty ani z rapidu netahá.
    Taky si při práci pouštím na PC Gilmorky, už jen proto, že TV je daleko, ale rozhodně to nepovažuju za zásadní problém konzolí. Je to herní konzole a vše navíc je bonus. Až si koupíš seriálovou konzoli a nebude to umět, pak si stěžuj.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 15-11-2008 v 22:12

Starousedlík SHW Avatar uživatele wolf007
    Registrace
    Sep 2006

kdysi davno konzole meli v sobe Z80A coby cpu a motorola cipy pro muziku taky se z nich prakticky nedali kopirova hry-nebylo v podstate jak,v dobe o ktere mluvim se pc plazilo nekde daleko za coin-up automaty sega-konami a podobne,jen si skuste porovnat golden axe na pc s tou samou verzi pro automat od segy,konzole ktere osobne povazuji za zajimave:amiga cd 32[pripojitelna klavesnice a mys] a atari jaguar prvni konzole s 64bit architekturou cpu[moznost volby kartrige nebo za priplatek adapter pro cd disky] a nastavec pro segu megadrive takzvana 32X udelalo to z neho 32bit konzoli-navysilo vykon, mno a posledni sega saturn ta jako tyhle ostatni bohuzel zanikla ... R.i.P

Registrace
    Dec 2007

A můj poslední příspěvek tady (protože jsem věděl že to nebude mít cenu):

Všichni tu staví abstraktní teorii, že konzole nemůže nahradit PC. Pokud na to chcete znát odpověď, pak nemůže a taky nemá.

Jenže to není praktický případ. Praktický případ je, že chci posílat maily, psát ve Wordu, chodit na net, dívat se na filmy a zahrát si nějaký moderní hry. A mám dvě možnosti (víc, ale dvě hlavní):
    1.) Koupím si vážně nabušený PC se slušným LCD monitorem za cca 30kkč, který zvládne úplně všechno.
    2.) Koupím si úplně to stejný PC, ale místo herní grafické karty (dejme tomu za 5 -12000kč, R4850 - R4870X2) si koupím herní konzoli za 5 -12000kč (Xbox360 Arcade - PS3 80GB) ... jsou to přibližný ceny, tak se prosím netahejte o stokoruny

Tím jsem dvouma řešeníma získal zhruba stejnou funkčnost (to PC toho zvládne stále mnoho, prakticky všechno a na hry mám konzoli) a teď prosím, nesrovnávejte čistě PC x konzole (to totiž není moc na místě), ale tyto dvě řešení za stejnou cenu se stejnou funkčností.

Krom toho, že si na 1. nezahraje hry "konzole only" a na 2. "HW heavy PC only" jsou v zásadě dost podobný.
    Z pohledu 2. verze mám výhodu - nižší spotřeba v idle (herní PC zbytečně hodně žere), skutečný masivní multitasking (na 1. variantě nemůžu zároveň renderovat/kompilovat/... a zároveň hrát GRID, na 2. ano) a nevýhody v tom, že mám víc ovladačů všude poházených, o trochu dražší hry a při hardcore zátěži (třeba ten rendering a hraní zároveň) vyšší spotřebu a hlučnost.
    A toho Shoguna, co tu někomu tolik chyběl si dnes zahraju i na tom levným PC se socoš integroš grafikou.

A prosím nevytahujte to 1% uživatelů, kteří tu výkonnou grafárnu potřebují i mimo hry, já dobře vím, kdo to je a kolik jich je.

A na další věci už si přijdete sami, já už se nebudu vyjadřovat.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 15-11-2008 v 22:53

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

A můj poslední příspěvek tady (protože jsem věděl že to nebude mít cenu):
    A na další věci už si přijdete sami, já už se nebudu vyjadřovat.
    Stejně ti děkujeme, ó veliký, za to, žes' sestoupil mezi nás nehodné tvé pozornosti a pokusil se poučit nás o univerzálních pravdách všehomíra...

Neberu ti to, co tvrdíš, ale nesnáším, když někdo dělá z někoho pitomce jen proto, že má jiný názor.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    Stejně ti děkujeme, ó veliký, za to, žes' sestoupil mezi nás nehodné tvé pozornosti a pokusil se poučit nás o univerzálních pravdách všehomíra...
    no vidis, aspon nezomreme sprosti.....'obdivujem' ludi, ktori dokazu takto podrobne analyzovat hocijaku pitomost

Nováček
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek

Neberu ti to, co tvrdíš, ale nesnáším, když někdo dělá z někoho pitomce jen proto, že má jiný názor.
    Hezky řečeno..a já furt přemýšlel co mě na jeho příspěvcích tolik popudilo, že mě přinutily sepisovat eseje Ano..někdo tu zbaštil šalamounovo h..no fuj )

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Samozřejmě, konzole připojená na TV v žádném případě nedokáže zastat funkci TV
    Stejně tak PlayStation samozřejmě neumí přehrávat DVD už asi 8 let a BR 2 roky, Xbox DVD 6 let a už vůbec nikdy nemůže žádná konzole plnit funkci herního přístroje ...

Sorry, kdybys své PC používal jakkoliv jinak, asi bych neměl potřebu se té argumentaci tak vysmát.
    1)Neslo o argumentaci ale o muj nazor.

2) Myslel jsem tim, ze mam v PC TV/FM tuner a obcas neco nahravam. U me v pokoji je PC jedina elektronika.
    Konzole uz umi sice hodne ale pro mne porad umi malo. Me vyhovuje univerzalnejsi reseni jako je PC.
    3) Co provozuju dale? Obcas striham video, pracuju v CAD (takze stejne potrebuju vykonou grafiku).
    4) Musis psat vsechny prispevky provokativnim tonem?
    Naposledy upraveno uživatelem Woyta: 16-11-2008 v 00:25

Strana 6 z 10 PrvníPrvní ... 45678 ... PosledníPoslední