Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 137

Téma: Víkendová diskuze: Konzole vs. PC – souboj platforem

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Víkendová diskuze: Konzole vs. PC – souboj platforem

Herní konzole vs. PC - odvěký to souboj platforem soupeřících o hráčskou přízeň. Mnoho z vás má s nějakou herní konzolí zkušenosti, ať už z dřívějších dob pod vlajkou Atari či Segy nebo ze současnosti v podání Sony či Microsoftu. Pro požitek z hraní preferujete konzole nebo PC? Ať už je Váš postoj jakýkoli - vyjádřete se, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Osobně dávám přednost PC. Řekl bych, že kvalita her pro něj je víc než dostatečná, výkon dává taky dobrý a nejdůležitější je, že s PC se dá dělat cokoliv. Konzole je přece jen omezenější. Je fakt, že jsem žádnou konzoli nikdy neměl, takže se těžko hodnotí, ale názor mám prostě takový.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

jednoznacne PC protoze na nem lze delat vic veci nez jen hrat a surfovat na netu a nejaky ten filmik pustit...a hlavne mam averzi vuci ovladani konzole

neregistrovány

Co se práce týče tak PC ...

pokud si chci ale dobře zahrát tak konzoli Na PC jsou sice taky dobry hry, ale žádná mě nezaujala tak jak na konzolích

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Momentálně mam NB na práci,net,filmy atd. a čistě na hraní mám PS2..Není to špatné řešení,docela mi to vyhovuje,ale časem si zase postavim pc a PS2 půjde do světa..

Nováček Avatar uživatele pocamg
    Registrace
    May 2006

Já osobně preferuji PC i když na PS3 lze dělat taky skoro to same jako na PC (mam tam instalnuty ubuntu), ale PC je stále PC.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Každá platforma má něco do sebe, ale já osobně preferuji PC, ne jen pro jeho všestranost a snadnou upgradovatelnost, ale také proto, že jsem zvyklý pracovat a hrát na kombinaci klávesnice+myš. Netvrdím, že by ovládání pomocí gamepadu či jiných udělátek bylo špatné, ale nějak jsem si na to neuměl zvyknout. Dalším pro PC hráče podstatným faktem je široké portfólio her, nejste omezeni jen na mlátičky (tekken, streetfighter, etc.), akce, či závodní hry (ačkoliv velmi dobré) a sem tam nějaká hopsačka nebo eRPéGéčko. Takže moje volba je jasná, jak jsem již zmínil výše .

Michal Ondráček1

Já také dávám přednost PC před konzolí. Důvodů mám několik. Mezi hlavní překážku pro mě patří pro mě naprosto nepohodlné a nepřesné ovládání konzolí. Jak nemám u hry v ruce myš, nedokážu jí prostě hrát. U aut mám opět problém se Sony ovladači konzolí, mé ruce prostě nedokážou ovládat auto tímto debilním zařízením. S volantem sem nikdy nehrál, šipky na klávesnici mi vyhovují a chybuji minimálně.
    Například si nedovedu představit, hrát střílečku na konzoli bez myši.
    Navíc po vzhledové stránce jsou počítače vždy napřed. U PS2 mi třeba děsně vadí, že například GTA Vice City se seká. Jde prostě pomalu. Navíc rozlišení produkující PS2ka je tak hrubé, že nejsou vidět žádné detaily. PS3 jsem nezkoušel, X-Box měl pěknou grafiku v době vydání, možná lepší než PC hry, ale i to už je dávno překonáno.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Vytahuji věšteckoum kouli a koukám, že za chvilku tu bude velice dlouhý, velice nudný a velice trapný flame, takový, jaký jsme u tohoto tématu už milionkrát viděli.

Ale pravdu přeci všichni známe. Na konzolích jsou lepší bojový, sportovní a závodní hry (závodní, ne simulátory) než na PC a taky jsou tam ujetý hry jako DDR, SingStar, Guitar Hero, EyeToy, Fit (což se snaží PC špatně kopírovat) a jiný RPG (ne lepší nebo horší). PC je lepší pro FPS, RTS, "svoje" RPG, simulátory ... a ... a vůbec, ať si každej koupí co chce.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 14-11-2008 v 11:33

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Vytahuji věšteckoum kouli a koukám, že za chvilku tu bude velice dlouhý, velice nutný a velice trapný flame, takový, jaký jsme u tohoto tématu už milionkrát viděli.

Ale pravdu přeci všichni známe. Na konzolích jsou lepší bojový, sportovní a závodní hry (závodní, ne simulátory) než na PC a taky jsou tam ujetý hry jako DDR, SingStar, Guitar Hero, EyeToy, Fit (což se snaží PC špatně kopírovat) a jiný RPG (ne lepší nebo horší). PC je lepší pro FPS, RTS, "svoje" RPG, simulátory ... a ... a vůbec, ať si každej koupí co chce.
    Pravda. Typuju ale ze vetsina lidi tady na SHW ma PC a na PC hraje. Takze bude prevaha PCckaru. nekteri PCckari maji i konzoli, ale nebude jich moc.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tezko rict, co je lepsi. Vsechno zalezi na osobnich preferencich. Ja mam 2 PC, PS1 i PS2 a osobne muzu rict, ze sportovni a zavodni hry jsou na PS mnohem lepsi. Uz jen z toho duvodu, ze se na joysticku proste hraji lip. Nektere tituly vychazi vyhradne pro konzole a pokud si je skutecne chcete zahrat, tak vam nezbyde nic jineho, nez si konzoli poridit. Je fakt, ze v soucasne dobe vychazi vetsina tech dlouho ocekavanych her drive na konzolich, coz jim hraje docela dost do karet a co se tyce kvality her, tak se da rict, ze na konzoli hrajete porad na nejvyssi detaily a nemusite do ni porad investovat jako do PC. Takze ja osobne jsem zastancem toho, ze pokud chcete hrat a nechcete se nikym a nicim omezovat, tak konzole je jasna volba

Nováček Avatar uživatele DarthSavage
    Registrace
    Oct 2008

Ano toto je odvěký souboj. Já osobně jsem začínal hrát hry na Atari a pak na Seze Genesis. Potom kdyz jsme meli pocitac tak jsem presel na pocitac a jsem na teto platforme dodnes. Pc má totiž podle mne lepší ovladatelnost pokud jde o složitější hry, přece jen na gamepadu od konzole toho moc nenavolíte, má totiž okolo 12 tlačítek, kdežto kláves na klávesnici PC je víc než 100. Dnešní konzole ale i toto začínají dohánět díky větší možnosti připojení periferií a všeho možnýho.

A co myslím Mortal Kombat byl rozhodně lepší hrát na konzole než na PC, protože tlačítka ovladače stačí a navíc se snadněji hraje multiplayer + dřív k tomu bylo i to, že televize měli širší obrazovku.

Starousedlík SHW Avatar uživatele ICE_D
    Registrace
    Oct 2007

Jsem odvekym zastancem PC, pravidelne upgraduju aby se na tom dalo dobre zahrat, ale kvuli takovym sperkum jako je Tekken nebo Gran Turismo si konzoli jednou urcite poridim!

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

PC.

Konzole jako takové při současném vývoji asi zaniknou, protože pokud tomu člověk přidá pevný disk a možnost připojení k Internetu, tak už stačí jen systém s možností doinstalace různých programů a je z toho PC.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    PC.

Konzole jako takové při současném vývoji asi zaniknou, protože pokud tomu člověk přidá pevný disk a možnost připojení k Internetu, tak už stačí jen systém s možností doinstalace různých programů a je z toho PC.
    Á, náběh na ten flame.... Teď nedávno jsem někde četl to samý, ale přesně obráceně.
    Jinak, každý má svoje. Já mám rád, když to vypadá hezky a z žánrů hlavně FPS.
    Takže PC.

EDIT: nechtělo by to anketu? (PC, konzole, obojí, nic, pivo)

Strana 1 z 10 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Nové konzole
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 27-05-2013, 20:40
  2. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?