Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Konflikt Realtek vs EMU 0202

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zdravím,

mám intergrovanou zvukovku Realtek a kvůli hudebním programům jsem si nedávno pořídil externí zvukovku EMU 0202. Například v Live Ableton mi EMU chodí dobře, ale pokud se přepnu do Windows (mám Vista a jsem s nima spokojen) začíná to blbnout a někdy mi z kompu nejde žádný zvuk. Jako by se počítač nemohl rozhodnout, kterou má použít a tak nepoužívá žádnou. Odstraňovat interní zvukovku se mi úplně nechce a neustále odpojovat EMU a přepojovat se zpátky na Realtek je taky pruda. Nemáte někdo, prosím, tušení co s tím?

Díky

Pavel
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Máš dobře nastavenou v nastavení zvuku správnou zvukovku?
    V každym případě by Ti mělo pomoct ve správci zařízení zakázat tu integrovanou
    (kliknout na ovladač pravym a dát zakázat).

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Bohužel E-MU jsou dobré zvukové karty, ale ovladače pro widle nejsou úplně perfektní. Osobně jsem měl podobný problém pod Vistama s E-MU 1616M. Co jsem se dočetl v manuálu doporučují toolsy, které ostatní zvukovky používají odinstalovat. Drivery tam mohou být.(Má zkušenost) Ku příkladu ASIO jsem rozjel, ale zvuk přes klasický windows kernel nešel. Navíc v některých případech tam bylo znát zpoždění, které se projevovalo sekáním zvuku.

Ve win XP jsem podobný problém neřešil, tam byly ovladače O.K. Momentálně to neřeším protože provozuji tuto zvukovku v Linuxu (ale rozjet to, taky nebyl žádný med ).

Jediné doporučení: podívat se zda mají na http://www.emu.com/support/welcome.asp?centric=1005 nové ovladače.

Podobná témata

1. Konflikt PC s WD PassPort
    Od SimTrix v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 05-10-2010, 11:43
  2. Konflikt vzhledů (asi)
    Od Deee-aN v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 08-12-2008, 23:40
  3. X-Fi -> input E-MU 0202 = funkční EAX/DD?
    Od Razi3L v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 13-08-2008, 12:55
  4. Problem zo stahovanim DV videa konflikt z novov grafikov
    Od jerry282 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 05-07-2007, 15:50
  5. Realtek 880 5.1
    Od eM v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 22-06-2006, 11:36