reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Konflikt Realtek vs EMU 0202

palinoman (1)|14.11.2008 10:45
Zdravím,

mám intergrovanou zvukovku Realtek a kvůli hudebním programům jsem si nedávno pořídil externí zvukovku EMU 0202. Například v Live Ableton mi EMU chodí dobře, ale pokud se přepnu do Windows (mám Vista a jsem s nima spokojen) začíná to blbnout a někdy mi z kompu nejde žádný zvuk. Jako by se počítač nemohl rozhodnout, kterou má použít a tak nepoužívá žádnou. Odstraňovat interní zvukovku se mi úplně nechce a neustále odpojovat EMU a přepojovat se zpátky na Realtek je taky pruda. Nemáte někdo, prosím, tušení co s tím?

Díky

Pavel
Logout (4018)|14.11.2008 12:46
Máš dobře nastavenou v nastavení zvuku správnou zvukovku?
V každym případě by Ti mělo pomoct ve správci zařízení zakázat tu integrovanou
(kliknout na ovladač pravym a dát zakázat).
xmarek (1676)|14.11.2008 13:42
Bohužel E-MU jsou dobré zvukové karty, ale ovladače pro widle nejsou úplně perfektní. Osobně jsem měl podobný problém pod Vistama s E-MU 1616M. Co jsem se dočetl v manuálu doporučují toolsy, které ostatní zvukovky používají odinstalovat. Drivery tam mohou být.(Má zkušenost) Ku příkladu ASIO jsem rozjel, ale zvuk přes klasický windows kernel nešel. Navíc v některých případech tam bylo znát zpoždění, které se projevovalo sekáním zvuku.

Ve win XP jsem podobný problém neřešil, tam byly ovladače O.K. Momentálně to neřeším protože provozuji tuto zvukovku v Linuxu (ale rozjet to, taky nebyl žádný med :D).

Jediné doporučení: podívat se zda mají na http://www.emu.com/support/welcome.asp?centric=1005 nové ovladače.