reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vista Build 6000

first.indian (683)|12.11.2006 13:48
Pokud ma nekdo problemy s instalaci tak doporucuji vypnout vsechny PATA disky (v pripade ze vam pri kopirovani souboru na disk pri instalaci vyskoci chybova hlaska ze soubory nejde precist).
Jinak po nekolika hodinach pouzivani tento operacni system doporucuji. Naprosto predcil moje ocekavani. A to sjem mel jiz i Beta 2 a jine starsi verze. Nova Vista je rychlejsi, prehlednejsi, hezci a mimo to taky narocnejsi (ale s tim snad pocital kazdy). Pokud bude mit nekdo zajem muzu napsat vice :)
mech13 (5526)|12.11.2006 14:01
urcite se rozpis:thumb
nemam ted cas na pokusi tak si aspon rad neco prectu
first.indian (683)|12.11.2006 15:34
Pro lidi co sem nahodou zabloudi a maji jen problem s instalaci ktera se jim ukonci s chybnou hlaskou http://img297.imageshack.us/img297/4944/winpeshlvr2.jpg pripadne jim pri instalaci vyskoci hlaska Error Code 80070241.

Na netu jsem nasel hodne moznych reseni nekdo tvrdi ze je to spatne stahnuty instalacni soubor (to ovsem popiraji nektere prispevky lidi kteri maji tento problem i kdyz si nechali instalcni DVD poslat primo od Microsoftu) Ale nekterym lidem zase pomohlo znovu stazeni celeho ISO souboru. To ale nebyl muj pripad chyba byla porad. Tak jsem patral dal a nasel jsem zajimavy navod, podle jehoz teorie je soubor dobre vypaleny ale nejakym pro me zahadnym zpusobem :D se proste soubory nedoazou korektne nakopirovat na disk a vyhodi to error 80070241. Postup je pomerne trivialni. Staci se prepnout do konzole, prejit na DVD, tam zadat serii prikazu:
XCOPY /E /E *.* C:\Vista
XCOPY /E /H *.* C:\Vista
ATTRIB -R C:\Vista\*.* /S
Pripadne jeste muzete zmenit atribut rucne i v adresari C:\Vista\Sources\ pokud chcete mit jistotu.
Vysvetlovat vam co ty prikazy delaji je snad zbytecne ale vezte ze vam nakopiruji do adresare Vista na prislusny disk instalacni soubory. Pote staci spustit setup.exe a instaluje se :) Nekomu to pomohlo, nekomu (coz byl muj pripad) zase ne.
Takze jsem zase patral dal a nasel jsem v nekterych forech prispevky kdy si lide stezovali na PATA zarizeni a Vistu :) Takze me napadlo oddelat muj starej dobrej Seagate 40GB na PATA a najednou byl error pryc ;)
eraser (0)|12.11.2006 17:20
Celom zaujímavé chybky na začiatok... :) Ten Windows XP si na mojich mašinkách ešte dlho pobudne.
first.indian (683)|12.11.2006 19:02
[QUOTE=eraser]Celom zaujímavé chybky na začiatok... :) Ten Windows XP si na mojich mašinkách ešte dlho pobudne.[/QUOTE]
Jsem z toho byl cely nestastny ze zacatku :mad: ale uz mi ta Vista zacina zalezat pod kuzi :) Jsou zde detaily ktere me neustale prekvapuji. Treba pred chvikou jsou si chtel zmenit pozadi no a prekvapila me krasna prehledna nabidka :) No neni to nadhera? ;) male detaily dokazou potesit nejvic...
first.indian (683)|12.11.2006 21:09
Muj dalsi poznatek po jednodennim pouzivani je ze provozovat Vistu bez ReadyBoost zarizeni je docela silenost. Doufam ze se nejake takove zarizeni brzo objevi na trhu. Uz ted se bojim ceny.

The device size must be greater than 256MB for use in speeding up your system. Takze ocekavam ze koupim nejaky 512MB zmetek co strcim do USB :( No to bude stat minimalne 1000,- s dani. Ovsem protoze volnych USB neni nikdy dost tak bych mozna uvital kdyby bylo neco podobneho do PCI-e pripadne PCI... (predpokladam ze kdyby to bylo do USB tak by to nalezite zatezovalo procesor :thumbdown ) To jak casto Vista "hrabe" na disk je naprosto silene. :thumbdown Kdyz uz jsem zminoval to zatizeni procesoru tak jeden obrazek mluvi za vse:

Zatizeni procesoru (Opteron 165 pri default frekvenci 1,8GHz) za celou dobu nekleslo pod 50% a to jsem schvalne ani nehnul myskou! Co ta Vista s tim procesorem vyvadi? :notsure
BlackFrog (563)|12.11.2006 21:26
[QUOTE=first.indian]Muj dalsi poznatek po jednodennim pouzivani je ze provozovat Vistu bez ReadyBoost zarizeni je docela silenost. Doufam ze se nejake takove zarizeni brzo objevi na trhu. Uz ted se bojim ceny.

The device size must be greater than 256MB for use in speeding up your system. Takze ocekavam ze koupim nejaky 512MB zmetek co strcim do USB :( No to bude stat minimalne 1000,- s dani. Ovsem protoze volnych USB neni nikdy dost tak bych mozna uvital kdyby bylo neco podobneho do PCI-e pripadne PCI... (predpokladam ze kdyby to bylo do USB tak by to nalezite zatezovalo procesor :thumbdown ) To jak casto Vista "hrabe" na disk je naprosto silene. :thumbdown Kdyz uz jsem zminoval to zatizeni procesoru tak jeden obrazek mluvi za vse:

Zatizeni procesoru (Opteron 165 pri default frekvenci 1,8GHz) za celou dobu nekleslo pod 50% a to jsem schvalne ani nehnul myskou! Co ta Vista s tim procesorem vyvadi? :notsure[/QUOTE]

tak to zatizeni je opravdu hruza zustavam u XP:)
first.indian (683)|12.11.2006 21:36
[QUOTE=BlackFrog]tak to zatizeni je opravdu hruza zustavam u XP:)[/QUOTE]
To jsem z toho jelen... :notsure pretaktoval jsem procesor na 2,6GHz a zatizeni procesoru nejde pres 3% :eek: pri restartu se stahli dve aktualizace ovsem... :)

Jinak chte nechte Viste neuteces :D Doporucuji si ji drive nebo pozdeji sehnat a vyzkouset :) je to docela sranda :D No sem tam sem napisu par radku kdyz me neco vylozene prasti do oci. Ale uz se budu mirnit abych sem nepsal o kazde capine a trochu to shrnu az tak po tydnu seznamovani, prece jen psat neco o operacnim systemu po jednom dnu pozivani neni moc vypovidajici... ;)
BlackFrog (563)|12.11.2006 22:13
[QUOTE=first.indian]To jsem z toho jelen... :notsure pretaktoval jsem procesor na 2,6GHz a zatizeni procesoru nejde pres 3% :eek: pri restartu se stahli dve aktualizace ovsem... :)

Jinak chte nechte Viste neuteces :D Doporucuji si ji drive nebo pozdeji sehnat a vyzkouset :) je to docela sranda :D No sem tam sem napisu par radku kdyz me neco vylozene prasti do oci. Ale uz se budu mirnit abych sem nepsal o kazde capine a trochu to shrnu az tak po tydnu seznamovani, prece jen psat neco o operacnim systemu po jednom dnu pozivani neni moc vypovidajici... ;)[/QUOTE]
jasne ze neutecu... ale chystam se na ni az pripadne pri porizovani noveho kompu, coz muze jeste par let trvat (u tohohle upgrade grafiky a jeste mi vydrzi)
eraser (0)|13.11.2006 14:27
Samozrejme si na informácie radi počkáme, takéto skúsenosti sú veľmi cenné a častokrát človeku pomôžu v rozhodovaní a riešení problémov.
joachimwedel (56)|14.11.2006 20:52
[QUOTE=first.indian]Muj dalsi poznatek po jednodennim pouzivani je ze provozovat Vistu bez ReadyBoost zarizeni je docela silenost. Doufam ze se nejake takove zarizeni brzo objevi na trhu. Uz ted se bojim ceny.

The device size must be greater than 256MB for use in speeding up your system. Takze ocekavam ze koupim nejaky 512MB zmetek co strcim do USB :( No to bude stat minimalne 1000,- s dani. Ovsem protoze volnych USB neni nikdy dost tak bych mozna uvital kdyby bylo neco podobneho do PCI-e pripadne PCI... (predpokladam ze kdyby to bylo do USB tak by to nalezite zatezovalo procesor :thumbdown ) To jak casto Vista "hrabe" na disk je naprosto silene. :thumbdown Kdyz uz jsem zminoval to zatizeni procesoru tak jeden obrazek mluvi za vse:

Zatizeni procesoru (Opteron 165 pri default frekvenci 1,8GHz) za celou dobu nekleslo pod 50% a to jsem schvalne ani nehnul myskou! Co ta Vista s tim procesorem vyvadi? :notsure[/QUOTE]

ReadyBoost ? Myslim si ze nez swapovat na USB disk bude lepsi i rychlejsi tam soupnout jeste nejake ramky.
Prihod jeste par zkusenosti se softwarem,hrama atd.
first.indian (683)|15.11.2006 13:41
[QUOTE=joachimwedel]ReadyBoost ? Myslim si ze nez swapovat na USB disk bude lepsi i rychlejsi tam soupnout jeste nejake ramky.
Prihod jeste par zkusenosti se softwarem,hrama atd.[/QUOTE]

RAMky ti moc nepomuzou... Mam 2x1GB a pohoda... Ale proste to chce neco s ReadyBoost aby se disk zbytecne netocil. Jinak uz jsem zjistil proc mi to tak zatezovalo... Ta potvora Vista skenovala vsechno co mam nainstalovane a vsechno updatovala. Office, Defender, atd... Ted uz je to v pohode. A zatizeni procesoru je aprosto normalni jako v XPckach. Co se programu tyce... Pouzivam bezproblemove zatim tohle:
TotalCommander 7
Trillian
Opera build 8649
Office 2003
Adobe Reader 7.0
PowerDVD 7
MV2Player
µTorrent
WinRAR
Deamon Tools
Nero 7.5.7.0

Nejvetsi zklamani je asi AutoCAD 2006 - nejede
Jeste si musim nainstalovat Catii ale mam takove tuseni ze taky moc nepojede. :(
Ono vlastne nefunguje nic kde se registrace/licencovani programu zavadi do registru. Vista ma trochu jinou strukturu tudiz se program vetsinou nenainstaluje a nebo pri spusteni zahlasi nejakou chybu protoze nenajde pozadovane hodnoty v registrech.

Co se her tyce tak jedine co jsem tak zkousel je World of Warcraft a ten jede naprosto v pohode ;)

Co se ovladacu k hardwaru tyce tak jedine co mi zatim nejede vubec je Bluetooth. Komplikace jsou jeste se zvukovou kartou SB Audigy 2ZS tam ovladace pri pokusu o zmenu nejakeho nastaveni vetsinou vyhodi BSOD. Ale tak kdyz se do toho nerejpam tak to funguje ;)

Takze jediny problem pro me asi AutoCAD 2006 a Catia :( bez toho jaksi nemam jak udelat bakalarskou praci :D takze budu muset jeste asi nahodit XPcka... :mad: Pro bezne pouzivani je ale Vista uplne v pohode. Jen ne zrovna hodne pouzivane programy budu problemove. Ale vetsinou je problem v tech registrech takze si myslim ze to nebude zadny problem upravit tak aby to slapalo :) Jen si chce pockat na nove vydani tech programu. ;)
first.indian (683)|17.11.2006 21:41
Tak jsem to vzdal a vratil se k Windows XP... Bez AutoCADu a Catie nemuzu zit :mad: ale byl to kruty navrat... nektere veci z Visty mi budou chybet :cry