reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

subwoofer

Marekdv (44)|14.11.2008 15:27
Ahojky.Mám sestavu beden genius 5+1.Nedávno jsem si všiml že mi i po vypnutí mírně bzučí subwoofer.Nevíte proč?Co to způsobuje popř. jak se toho zbavit?Někdo mi psal že to může být způsobené napájením ze sítě?Co je natom pravdy?Dík za odpovědi
Logout (4018)|14.11.2008 15:34
No je to s největší pravděpodobností způsobený tim , že vypnutej subwoofer má pořad nahozenej zdroj (je vypnutej jen "softwarově" :-)) no a ten indukuje proud v reprácích a ty šuměj. Mě (xoro 532) to dělá taky. Pomohlo by pravděpodobně nějaký odstínění zdroje v subwooferu od zbytku...
Marekdv (44)|14.11.2008 16:10
Promin ale mohl by jsi být konkrétnější?
Logout (4018)|14.11.2008 16:53
No prostě v subwofferu je zdroj. Ten je zdrojem rušení. I když je sub vypnutej (tlačítkem vepředu/dálkáčem), tak zdroj furt běží (neni odpojenej od proudu). No a vzhledem ktomu, že je kousek od reproduktoru, tak v tom reproduktoru indukuje proud. No a ten proud vytváří ten hluk.
Na to jak dobře udělat odstínění jsou tu asi lepší odborníci, ale myslím že by pomohlo dát mezi "zdroj" a "reprák a přívodní kabely" v subwooferu např. kovový pletivo. To by fungovalo jako farradayova klec a nepropustilo by indukovaný elektrický pole.
IXOXI (145)|15.11.2008 10:49
Jestli je tomu opravdu, jak píše logout, tak by stačilo použít prodložku / zásuvku s vypínačem na vypínání ozvučení.
Logout (4018)|17.11.2008 17:11
IXOXI: ne úplně - ono to může bručet i když je např. tichá scéna ve filmu. Ale samozřejmě jinak je todle dobrej nápad, protože trafo v repráku většinou nezanedbatelně hřeje (a teda i žere).
bacud (15)|25.11.2008 12:53
Vím, že to není moc správné, ale pokud má hlavní přívod k subw. uzemňovací kolík, použij prodlužovací šňůru a u ní tento kolík odstraň. A pokud by jsi to chtěl úplně "otestovat" kup si nějakou levnou prodlužku s více vstupy, zapoj do ní všechny komponenty (pc skříň, monitor, repro...) a odstraň na chvíly uzemění s této prodlužovačky. Rušení vetšinou přichází přes uzemňovací kolík, třeba ze sousedovi pračky :-)