Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: subwoofer

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Ahojky.Mám sestavu beden genius 5+1.Nedávno jsem si všiml že mi i po vypnutí mírně bzučí subwoofer.Nevíte proč?Co to způsobuje popř. jak se toho zbavit?Někdo mi psal že to může být způsobené napájením ze sítě?Co je natom pravdy?Dík za odpovědi
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No je to s největší pravděpodobností způsobený tim , že vypnutej subwoofer má pořad nahozenej zdroj (je vypnutej jen "softwarově" :-)) no a ten indukuje proud v reprácích a ty šuměj. Mě (xoro 532) to dělá taky. Pomohlo by pravděpodobně nějaký odstínění zdroje v subwooferu od zbytku...

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Promin ale mohl by jsi být konkrétnější?

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No prostě v subwofferu je zdroj. Ten je zdrojem rušení. I když je sub vypnutej (tlačítkem vepředu/dálkáčem), tak zdroj furt běží (neni odpojenej od proudu). No a vzhledem ktomu, že je kousek od reproduktoru, tak v tom reproduktoru indukuje proud. No a ten proud vytváří ten hluk.
    Na to jak dobře udělat odstínění jsou tu asi lepší odborníci, ale myslím že by pomohlo dát mezi "zdroj" a "reprák a přívodní kabely" v subwooferu např. kovový pletivo. To by fungovalo jako farradayova klec a nepropustilo by indukovaný elektrický pole.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Jestli je tomu opravdu, jak píše logout, tak by stačilo použít prodložku / zásuvku s vypínačem na vypínání ozvučení.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

IXOXI: ne úplně - ono to může bručet i když je např. tichá scéna ve filmu. Ale samozřejmě jinak je todle dobrej nápad, protože trafo v repráku většinou nezanedbatelně hřeje (a teda i žere).

Nováček
    Registrace
    Oct 2008

Vím, že to není moc správné, ale pokud má hlavní přívod k subw. uzemňovací kolík, použij prodlužovací šňůru a u ní tento kolík odstraň. A pokud by jsi to chtěl úplně "otestovat" kup si nějakou levnou prodlužku s více vstupy, zapoj do ní všechny komponenty (pc skříň, monitor, repro...) a odstraň na chvíly uzemění s této prodlužovačky. Rušení vetšinou přichází přes uzemňovací kolík, třeba ze sousedovi pračky :-)

Podobná témata

1. Stoji za to? Q 900 2.1 Subwoofer System
    Od Farock v sekci Audio
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-01-2014, 18:54
  2. Špatný subwoofer?
    Od Jespe v sekci Audio
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-06-2011, 18:08
  3. Ako zapojit subwoofer
    Od basti v sekci Zvukové karty a kodeky