reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Realtek problém při instalaci ovladače

funteek (9)|16.11.2008 10:26
Zdravím,

jdu se poptát, protože už si nevím rady.

Jde o aktualizaci ovladače integrované zvukové karty na MB Gigabyte EP45-DQ6. Jde o Realtek Audio HD Audio (Realtek ALC889A). OS Windows Vista 64bit. Stáhnul jsem si nejnovější ovladače Audio kodek (vR2.08): Windows Vista 32bit, Windows Vista 64bit odtud z fora.

Řeším tento problém:

Po instalaci a restartu mi zaprvé zmizí Control Panel pro nastavování zvuku, ale ...a to hlavně.. když se kouknu do Správce zařízení, tak u audia mám verzi ovladače 6.0.6000.16386 ze dne 21.6.2006.

Což je trošičku nesmysl.

Poradí mi někdo, jak do pc dostat aktuální ovladače a aby mi nezmizel Control Panel??

Děkuji.



edit: Vyřešeno...prosím smazat.
Sikil79 (429)|17.11.2008 11:01
[QUOTE=funteek;183425]edit: Vyřešeno...prosím smazat.[/QUOTE]

Proč smazat? Raději napiš kde byl problém aby věděli i ostatní pokud by měli stejný problém.:idea
funteek (9)|18.11.2008 19:42
Problém se projevoval tehdy, když jsem instaloval nové ovladače, aniž bych před tím odinstaloval starý ovladač ve správcích zařízení. Pokud starý neodinstaluji ve správcích a spoustím instalaci nového ovladače, tak se tento nový prostě ani začne instalovat. Pokud starý prvně odstraním, je vše vyřešeno a k instalaci nového dojde v pořádku. Po restartu naběhne i Správce zvuku pro nastavení zvukovky.

Jen se mi ještě stalo, že po několika dnech, z ničeho nic mi po restartu pc, mi ovladače zmizely uplně. Takže jsem celou proceduru musel zopakovat znovu. Visty mě pořád něčím překvapují :)