reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Audigy 2 ZS - zapojeni 2.1 repro + headset

Estez (176)|16.11.2008 16:27
rad bych mel ke zvukove karte SB Audigy 2 ZS na stalo zapojene repro (Logitech Z3-e = 1x3,5 jack audio ) a take headset Koss SB/45 (1x3,5 jack audio + 1x3,5 jack MIC). Bohuzel pro Audio-out (3,5 jack) je na zvukove karte pouze je jeden vystup. Napada me myslenka, jestli by napriklad repro slo pres redukci ci nejaky specialni kabel zapojit do Digital-out ?
vim take, ze existuje 3,5 jack rozdvojka, kam by se daly "pichnout" jak sluchatka tak bednicky, ale nejsem si uplne jisty, jestli tim napr. nezvnikne moc velky odpor ci neco jineho a take by hraly soucasne coz mi neprijde uplne stastne reseni.
predem dik za pomoc.
xmarek (1676)|16.11.2008 19:04
Tady je link na takovou jednoduchou redukci i s upozorněním. http://www.headphones.cz/inshop/prislusenstvi/kabely-redukce/belkin-splitter-ipod.htm
A nebo existuje i takováhle věc: http://www.hama.cz/ProductDetail.aspx?id=14029&categ=7950000101&path=hama/mobile-entertainment/kabely-a-adaptery
Zapojení na digitální výstup není řešením. Pochybuji, že by jste rozjel oba dva výstupy najednou a navíc by jste potřeboval převodník.

Jinak existují ku příkladu sluchátkové zesilovače se dvěma výstupy na sluchátka http://www.sluchatka-koss.cz/p/project-head-box-se-ii ,ale pochybuji, že by jste chtěl investovat do zařízení, které převýší cenu zvukové karty.
Estez (176)|17.11.2008 11:11
díky za rady :thumb

já se právě jen obávám, abych nepřelétl impedanci a něco nepo** , nikde se nemůžu dočíst, kolik max. Ohmu je na Audio-out

¨tu poslední možnost nicméně vylučuji již ze zmíněného důvodu ceny)

btw: ještě mne napadlo, že na MB je integrovaná zvukovka Realtek, tudíž lze připojit repro tam. Bylo by možné současně používat či nějak jednoduše přepínat mezi těmito zvokovkami?
xmarek (1676)|17.11.2008 14:11
Osobně provozuji dvě zvukové karty najednou na notebooku, ale v Linuxu. Ve widlích je buď zapotřebí v ovládacích panelech zvukovky zvolit, kterou bude systém používat defaultně. A nebo např. ve winampu a v podobných programech určit kam půjde zvuk tj. nastavení output.
Když o tom tak přemýšlím tak ZS kartu (má původní karta než jsem si pořídil E-MU :D) a Realtek provozuje dohromady na notebooku moje žena. :D. Je to ve Win XP a no problém.
IXOXI (145)|17.11.2008 17:36
[QUOTE=xmarek;183604]Tady je link na takovou jednoduchou redukci i s upozorněním. http://www.headphones.cz/inshop/prislusenstvi/kabely-redukce/belkin-splitter-ipod.htm
A nebo existuje i takováhle věc: http://www.hama.cz/ProductDetail.aspx?id=14029&categ=7950000101&path=hama/mobile-entertainment/kabely-a-adaptery
...[/QUOTE]

Takové rozdvojky mohou způsobit přetížení zvukovky a zcela jistě ovlivní výstupní zvuk (v případě, že by byly využívány oba dva výstupy současně). - Ověřeno z vlastní zkušenosti... :D
Estez (176)|18.11.2008 17:56
[QUOTE=IXOXI;183967]Takové rozdvojky mohou způsobit přetížení zvukovky a zcela jistě ovlivní výstupní zvuk (v případě, že by byly využívány oba dva výstupy současně). - Ověřeno z vlastní zkušenosti... :D[/QUOTE]

to jsem měl právě namysli ...
-HoNY- (557)|18.11.2008 18:53
Je potřeba mít puštěné repro i sluchátka současně?
Estez (176)|19.11.2008 16:35
[QUOTE=-HoNY-;184441]Je potřeba mít puštěné repro i sluchátka současně?[/QUOTE]
trosku si se svym dotazem utekl jinam...ja se nepoptavam po tom, aby hraly bedny a sluchatka dohromady, ale abych nemusel pokazde lezt do zadu ke skrini a prehazovat kabely, tzn aby byly současně zapojene.

btw uz na konci prvniho threadu mam snad jasne napsane, ze by mi prislo jako nestastne reseni, aby hrala sluchatka a bednicky najednou. Takze nechapu, na co tim narazis? apropo pri pouziti sluchatek by hraly jen ony, repracky maji nezavisly vypinac.
-HoNY- (557)|20.11.2008 14:42
[quote=Estez;184776]trosku si se svym dotazem utekl jinam...ja se nepoptavam po tom, aby hraly bedny a sluchatka dohromady, ale abych nemusel pokazde lezt do zadu ke skrini a prehazovat kabely, tzn aby byly současně zapojene.

btw uz na konci prvniho threadu mam snad jasne napsane, ze by mi prislo jako nestastne reseni, aby hrala sluchatka a bednicky najednou. Takze nechapu, na co tim narazis? apropo pri pouziti sluchatek by hraly jen ony, repracky maji nezavisly vypinac.[/quote]
Snažil jsem se zeptat, jestli by náhodou nestačilo za pár korun "zbastlit" přepínač. Z předchozí diskuze to nebylo jasné.

tzn. 2× samice jack + 1× samec jack + vypínač
Estez (176)|20.11.2008 16:08
tak to trosku rozved, pls, jaky "bastleni" mas na mysli? nicmene musim podotknpout, ze jako kutil jsem poleno, takze tuto cestu nevidim moc realnou :/
Estez (176)|24.11.2008 17:16
[QUOTE=xmarek;183827]Osobně provozuji dvě zvukové karty najednou na notebooku, ale v Linuxu. Ve widlích je buď zapotřebí v ovládacích panelech zvukovky zvolit, kterou bude systém používat defaultně. A nebo např. ve winampu a v podobných programech určit kam půjde zvuk tj. nastavení output.
Když o tom tak přemýšlím tak ZS kartu (má původní karta než jsem si pořídil E-MU :D) a Realtek provozuje dohromady na notebooku moje žena. :D. Je to ve Win XP a no problém.[/QUOTE]

tak nakonec zapojen i zvukovy kodek Realtek jak pises, staci jen prenastavit output u hudebnich prehravacu atp. sice to neni uplne to prave orechove, ale vicemene to staci. dik :)