Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 37

Téma: Virtuála pamäť

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Zvýši sa rychlosť systému pri znížení stránkovacieho súboru virtuálnej pamäte?
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Pokud máš dost RAM (4 GB) tak zkus virtuální paměť úplně vypnout.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Mám len 2GB,takže úplné vypnutie by asi nebolo dobrým riešením.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Aug 2007

Pokud nepouživaš aplikace nějak extrémě náročné na paměť, nebo nespouštíš třeba větší množství programů najednou, tak klidně můžeš. Mrkni kdyžtak sem tam do správce úloh na využití RAMky a uvidiš sám jakou máš ještě do těch 2GB rezervu, pokud nějakou máš. Samozdřejmě že jen pokud nemáš Visty, to by byly ty 2GB hodně málo.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Obecně se ti rychlost může jenom zvýšit, protože systém bude méně swapovat. Jedinej problém je, že Ti může dojít paměť. Prostě bych swap zmenšil/zakázal a pokud by mi systém začal někdy hlásit nedostatek virtuální paměti, tak zpátky zvětšovat. S 4GB jde swap vypnout úplně, jen občas některý programy to nemaj rádi.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Teraz mám nastavené: poč.vel. 2046 a max. vel. 4092. Mám zmenšiť obidve velkosti, alebo len jednu?

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Zkus třeba 512 MB a 1 GB

Stačí ale spustit třeba Photoshop a máš zaděláno na problém, takže pokud provozuješ něco takového, nechal bych to. 2 GB RAM je poměrně málo a zvlášť třeba pokud jsi hodně multitaskingový, tak s BOINCem velmi rychle zjistíš, jak rychle mohou 2 GB dojít

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Velmi se doporučuje mít obě velikosti stejný. Pokud se Ti swap zmenšuje a zvětšuje, dochází k fragmentaci. Bejt Tebou nastavim swap (min a max na stejný číslo) tak, asby součet velikosti s fyzickou pamětí byl čtyři
    gigabajty. Zvětšit při problémech s pamětí jde koneckonců vždycky...

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    ...
    Rozfragmentovaný je takřka vždycky, Windows prostě absolutně neumí zacházet s daty. Už po instalaci má na disku slušnou fragmentaci a do toho se teprve vytvoří ten pagefile, takže dymanická změna za pochodu tomu nakonec stejně neublíží. Navíc se načítá vždy jiná oblast dat a stejně musí hlavička lítat z místa namísto i bez fragmentace.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

1) Existují probramy, které umí defragmentaci pagefile
    2) Neni problém nabootovat do jiné instance windows a odtud defragmentovat
    3) Není problém vypnout swap, defragmentovat a zapnout swap
    4) Není problém.....
    prostě defragmentovat swap file není problém. Navíc to stačí udělat jednou forever.

PS: Pokud má swap 2GB, tak na 640GB harddisku leží pravděpodobně na jedný nebo několika stopách. A jak známo, při seeku záleží i na vzdálenosti jednotlivejch fragmentů.

PPS: Navíc to, že ti swap roste a zas se zkracuje způsobuje fragmentaci i jinejch souborů (se kterejma se swap prokládá), nehledě k tomu, že zvětšování/zmenšování swapu taky stojí nějakej čas.

PPPS: Pokud má mít smysl mít nastavenou maximální velikost swapu, stejně pro něj musim mít na disku místo.
    Nevidim jedinej důvod, proč bych ho teda tim swapem neměl hned provždy zabrat.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ještě doplním, abych byl konkrétní, jedna ze snadných cest je např. pagedefrag od sysinternals

Registrace
    Apr 2007

Mi to nevykládej, já mám minimální i maximální velikost stejnou Ale defragmentaci stejně většina lidí neřeší a tak i když to nedáš stejně, o moc horší to není...

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Velmi se doporučuje mít obě velikosti stejný. Pokud se Ti swap zmenšuje a zvětšuje, dochází k fragmentaci. Bejt Tebou nastavim swap (min a max na stejný číslo) tak, asby součet velikosti s fyzickou pamětí byl čtyři
    gigabajty. Zvětšit při problémech s pamětí jde koneckonců vždycky...
    ahoj, delam to presne takhle, jak pise Logout.

Prakticky na vsech beznych strojich nastavuju pagefile asi na 1000MB, na vistach s 2GB RAM pak radsi na 2GB.

BUD

Ihned po reinstallu woken vypnu swap a udelam defragmentaci OO defragem nebo jinou utilitou ruznou od windowsacke stupidni defragmentace. Pak vytvorim novy swap, ktery je v celku. Minusem tohoto reseni je, ze swap neni na zacatku disku.

Pokud se swap udela ve sve minimalni velikosti dost velky, tak jenom uriznu to horni cislo (MB) na uroven sponiho a hotovo.

NEBO
    si stahnu PERFECT DISK 2008, plne funkcni Trial na 30 dni... udelam swap tak velky jak chci a dam defragmentovat swap - reset a za 15 minut neni po ciste instalaci co delat.

Nováček
    Registrace
    May 2006

Mám visty 2GB RAM a strankovací soubor vypnutý a nedělá my to vůbec žadné problémy. Takže i 2GB stačí

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Martin 2222 Zobrazit příspěvek
    Mám visty 2GB RAM a strankovací soubor vypnutý a nedělá my to vůbec žadné problémy. Takže i 2GB stačí
    Az do okamziku kdy zacnes spoustet vice aplikaci najednou, nebo narocnych na pamet.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Problem s eHDD,USB kluc,pamat.karta,,win7 ich neberie
    Od gribb33 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 04-03-2013, 19:34
  2. Paměti: ECC pamäť v.s. základ.doska
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 07-02-2008, 11:28
  3. Radeony: ATI R 9200 - chybna pamat, alebo...???
    Od randy v sekci Grafické karty
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 21-06-2006, 10:57