reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

rozbitá sluchátka

Celler (3)|18.11.2008 00:02
Mám zvukovku Hercules Fortissimo IV a nedávno mi odešla sluchátka.
Nejdříve odešla jedna mušle a poté i druhá. Nejprve jsem tomu nedával velkou váhu, ale když jsem si včéra pujčil od kamaráda jiná sluchátka a po ani ne hodině provozu odešla též dle stejného scénáře došlo mi, že zde bude nějaký problem. Sluchátka jsou napojena přímo na zvukovou kartu. Nevíte čím by to mohlo být. Děkuji za odpověď.
Intri (3490)|18.11.2008 00:06
Jeslti je ta zvukovka nová ( resp. stále v záruce ), reklamuj ji. Pokud jsou ta sluchátka doopravdy mrtvá, můžeš zkusit požadovat náhradu škody, i když nevím zrovna, jak dokážeš, že byla zničena zrovna zvukovkou.
Celler (3)|18.11.2008 00:13
[QUOTE=Intri;184186]Jeslti je ta zvukovka nová ( resp. stále v záruce ), reklamuj ji. Pokud jsou ta sluchátka doopravdy mrtvá, můžeš zkusit požadovat náhradu škody, i když nevím zrovna, jak dokážeš, že byla zničena zrovna zvukovkou.[/QUOTE]

Bohužel v záruce už nic neni.
kevin00 (10238)|18.11.2008 01:03
Nu, nevím jestli to pomůže, ale zkusil bych vzít ručkový voltmetr a zkusil bych změřit napětí a proud na výstupním jacku. Za jakých okolností sluchátka odešla (nějaký projev: vrčení, apod.). S tím asi těžko uděláš, může být odpálenej třeba koncák, těžko říct. Můžeš zkusit vizuelní kontrolu, jestli něco není vizuelně vadné (kondenzátory, studený spoj, apod) a nebo se pokusit oměřit. Ale asi lepší je koupit novou a tuto odeslat do věčných lovišť
Intri (3490)|18.11.2008 01:05
To s tím měřením mě napadlo, ale neporadil jsem to, protože by to vyžadovalo vesměs stále sledovat, co ručička dělá ( myslím, že odpálit sluchátka by mohla i jen nárazová, ale brutální výchylka ). A to by bylo trochu moc náročné, pokud by tak člověk musel sedět a civět hodinu, než se něco ukáže.
kevin00 (10238)|18.11.2008 01:18
Souhlasím, je to na delší dobu sledovat celou dobu stav měřených hodnot. Otázkou je také, kdyby se nějaké hodnoty doměřil, co by s tím šlo udělat. Vše je řešeno pomocí zvukového procesoru a integrovaných obvodů.
Tak mě napadlo, nemohlo by mít na zvukovou kartu i vliv přetaktování počítače - změna frekvence PCI sběrnice a tím i chování zvukové karty .... ale nejsem si jist jestli neplácám nějakou blbost :notsure
Celler (3)|18.11.2008 15:10
Děkuji za odpovědi. Karta se zdá být bez viditelných vad. Bohužel multimetr doma nemám ( ani nic podobného). Kamarád mi dnes donesl novou zvukovku a zde se zatím zdá být vše v pořádku. Takže to pravděpodobně vyřešim neplánovanou investicí do nové zvukové karty.