reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Paměti A-Data a Deska Gigabyte

Neregistrovaný (0)|18.11.2008 19:12
Jméno tazatele: MYSCAT

Znění dotazu:
Dobrý den,
nemohu spustit nově postavený počítač.
Problém je následující - po zapnutí počítač nenaběhne, ale stále se jen samovolně vypíná a zase zapíná v intervalu cca 10 vteřin. Na minitoru se nezobrazí vůbec nic. Je možné, aby toto dělali pamětí A-Data spolu s deskou Gigabyte? Případně prosím o radu, jaké paměti s frekvencí 1066 MHz nebo i 800 MHz použít.
Za rady předem děkuji.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Procesor: INTEL Core 2 Duo E8500
Základní deska: Gigabyte GA-EP45-DS4 - Intel P45
Grafika: Sapphire ATI Radeon HD 3870 X2 1GB GDDR3
Pevný disk: HDD Maxtor DiamondMax 22, 500GB, Serial ATA/300, NCQ, 32MB cache, 7200RPM
Zdroj: Corsair VX 550W
Paměti: DIMM A-Data DDR 2 Extreme Edition, 4 GB, 1066MHz, CL5-5-5-15, kit 2x 2 GB
mstejska (2912)|18.11.2008 19:21
Myslis tohle? http://www.adata-group.com/en/product_show.php?ProductNo=AD2800EU-Duo
Jake mas nastaveno napeti pameti v biosu?
Podivej se na features. Mozna budes muset zvysit napeti na 1.9 nebo 2.1V.
kane.shw (1231)|18.11.2008 19:22
Připoj jen to nejnutnější, jeden modul paměti, bez disků, bez mechanik atd. a uvidíš, jestli se to rozběhne.
Taky vyresetuj CMOSku (BIOS).
Intri (3490)|18.11.2008 19:22
Je nějaké přesné místo při náběhu systému, kdy se to PC znovu restartne? Aby se vyloučila softwarová chyba, zkus si stáhnout třeba live distribuci nějakého Linuxu a spustit ji. Pokud se nic nezmění, bude to HW chyba. Začal bych asi u těch pamětí - s kompatibilitou by neměl být problém, vyzkoušej tedy prostřídat moduly - zkusit PC spustit jen nejdříve s prvními dvěma GB paměti, pak s druhými. Je možné, že je vadný jen jeden z modulů, pokud nějaký.

Možná můžeš zkusit taky vyměnit zdroj, pokud máš k dispozici jiný, ten může být taky vadný.
mstejska (2912)|18.11.2008 19:30
PS: Jo a ty pameti jsou 800MHz.
mech13 (5526)|18.11.2008 20:11
v biosu asi nema nastavene nic a taky nevi kdy se mu to resetuje - protoze jak psal vubec nic nevidi...

imho by to ty pameti mohly byt, zkus to s jednim modulem a smaz CMOS

nemas mozost nekde v okoli sehnat jakekoli jine DDR2 na vyzkouseni? aby jsi nekoupil jine, a ono to nebylo necim jinym...
Neregistrovaný (0)|18.11.2008 20:52
[QUOTE=mech13;184503]v biosu asi nema nastavene nic a taky nevi kdy se mu to resetuje - protoze jak psal vubec nic nevidi...

imho by to ty pameti mohly byt, zkus to s jednim modulem a smaz CMOS

nemas mozost nekde v okoli sehnat jakekoli jine DDR2 na vyzkouseni? aby jsi nekoupil jine, a ono to nebylo necim jinym...[/QUOTE]


RE: Děkuji za rady - bohužel s jedním modulem i po smazání CMOS je to pořád stejné.
Pravdou je, že nevidím opravdu nic, asi 10 vteřin po zapnutí se to vypíná a opět zapíná.
Na desce jsou kontrolní diody, které asi svítí při problému (jak jsem vyrozuměl z anglického manuálu ). Mě svítí CPU_LED. Ale procesor je NOVÝ !!!
Deee-aN (3834)|18.11.2008 20:57
[quote=Neregistrovaný;184539]RE: Děkuji za rady - bohužel s jedním modulem i po smazání CMOS je to pořád stejné.
Pravdou je, že nevidím opravdu nic, asi 10 vteřin po zapnutí se to vypíná a opět zapíná.
Na desce jsou kontrolní diody, které asi svítí při problému (jak jsem vyrozuměl z anglického manuálu ). Mě svítí CPU_LED. Ale procesor je NOVÝ !!![/quote]
Napájení CPU je zapojené? Zkusil bych ho vyndat a zandat a to samé i se samotným CPU.
EditorPO (2819)|18.11.2008 21:04
Presne tuto zostavu som pre seba skladal minuly stvrtok:
  • E8500 + A-Data Vitesta EE 1066 + GA-EP45-DS4
a nebol ziaden problem.Na doske resetni BIOS. Vyskusaj len jeden RAM modul. Vydava pocitac pred restartom nejake zvuky, pipanie?

Vlastne este jedna podstatna vec, na ktoru som si teraz spomenul. Zapojil si vsetky potrebne konektory zo zdroja? Vsimni si, ze na doske mas viac konektorov, ako obycajne. Pozri, ci si zapojil aj EPS/ATX12V 8-4 pin konektor, je vlavo hore vedla CPU.
Taktiez musis zapojit napajanie grafickej karty konktorom PCI-E 6 pin. Mas ho tiez na zdroji.
Linky:
http://www.corsair.com/products/vx/default.aspx (zalozka Specifications, je tam popis konektorov)
http://ati.amd.com/products/Radeonhd3800/requirements.html (HW poziadavky pre grafiku)
http://ati.amd.com/products/certified/powersupplies.html#pstop (certifikovane zdroje pre grafiku)
Neregistrovaný (0)|19.11.2008 19:32
Všem děkuji za snahu pomoci,
konektory jsem zapojil všechny pečlivě a správně, totéž u grafiky. Procesor jsem měl venku několikrát,
Paměti jsem zkoušel různě kombinovat. Po jedné a do různých slotů atd. CLR Cosmos, také grafiku jsem zkoušel jinou ... a stále nic. Mám podezdření opravdu na ty paměti. Jako 2x2MHz KIT by se asi měli prodávat zalité v tom obalu, ale já je dostal bez obalu a převázané gumičkou. Myslel jsem, že nejsou kompabilní s deskou, ale jak vidím, tak by měli šlapat.
Jdu s nimi spátky do prodejny a uvidím.
Výsledek nechám vědět ...

P.S. Mimochodem, jak je to s těmi diodami na základní desce. Mají svítit při problému - nebo ne ?
EditorPO (2819)|19.11.2008 22:27
[quote=Neregistrovaný;184870]Mám podezdření opravdu na ty paměti. Jako 2x2MHz KIT by se asi měli prodávat zalité v tom obalu, ale já je dostal bez obalu a převázané gumičkou. Myslel jsem, že nejsou kompabilní s deskou, ale jak vidím, tak by měli šlapat.
Jdu s nimi spátky do prodejny a uvidím.
Výsledek nechám vědět ...

P.S. Mimochodem, jak je to s těmi diodami na základní desce. Mají svítit při problému - nebo ne ?[/quote]
Dualkity od A-Data sa predavaju v peknom baleni, uz len kvoli ochrane pred statickou elektrinou. Takze asi uz boli v nejakom PC a robili problem, tak ich predali tebe. Bohuzial bezna praktika niektorych "predajcov".
Signalizacne diody su popisane v manuali. Najdi si pripadne niekoho, kto ti to prelozi.
HonzaSi (142)|21.11.2008 19:26
[QUOTE=Neregistrovaný;184870]

P.S. Mimochodem, jak je to s těmi diodami na základní desce. Mají svítit při problému - nebo ne ?[/QUOTE]

Ne. diody nejsou na indikaci problémů ale při použití utility Dynamic Energy Saver svítí podle vytížení CPU.
EditorPO (2819)|22.11.2008 19:13
[quote=HonzaSi;185660]Ne. diody nejsou na indikaci problémů ale při použití utility Dynamic Energy Saver svítí podle vytížení CPU.[/quote]
ale su, je treba si poriadne pozriet manual (kapitola 1-8, str.22), na strane 106 mas navod, ako sa dostat do skrytych nastaveni BIOSu a vysvetlenie beep kodov