Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Contest "laciných" LCD

18.11.2008 11:38
Deee-aNZdravím!
Vím, že když se tu testuje nějaké TN LCD, ozve se spousta křiklounů, že testovat TN je hloupost. Já si to nemyslím, protože drtivá většina lidí, kteří se příjdou poradit na Fórum ohledně koupě LCD, chce stejně něco kolem 5000,-. To samozřejmě znamená TN-ko. Poradíme obyčejně Samsunga nebo LG s tím, že jsou v této kategorii nejlepší. Občas se někdo zeptá, proč ne třeba Asus nebo Acer, Benq atp. Myslím, že by nebylo od věci udělat contest nějakého 22" Asusu, Aceru, Benq proti Samsungu nebo LG ve stejné výkonnostní a cenové úrovni. Mě samotného by zajímalo, jak dalece kvalitnější jsou námi doporučované značky. Dočkali bychom se překvapení?
19.11.2008 12:58
LogoutPřipojuju se. Zrovna žena má na stole Acer, kterej je kvalitou zobrazení rozhodně kvalitnější než muj samsung, Tchán zas perfektní Benq....
19.11.2008 08:26
Deee-aNJak se říká, krása je v oku pozorovatele. Samozřejmě, subjektivní hodnocení by mělo být součástí testu, ale rozhodující by měly být objektivní (tzn. měřitelné) údaje jako deltaE faktor, rovnoměrnost podsvícení, stabilita jasu a kontrastu atd. Zkrátka to, co má vliv na komfort práce a její kvalitu vůbec.
Jo a ještě mě napadá, jestli by se dal sehnat člověk, který by dokázal napsat článek o vlivu typu a intenzity osvětlení pracoviště s LCD. Jde mi o interferenci blikání zdrojů světla a jeho vliv na únavu očí.
19.11.2008 08:45
pas!k[QUOTE=Logout;184612]Připojuju se. Zrovna žena má na stole Acer, kterej je kvalitou zobrazení rozhodně kvalitnější než muj samsung, Tchán zas perfektní Benq....[/QUOTE]
Muzes byt konkretnejsi? Jake modely?
19.11.2008 12:10
LogoutNo žena má AL1721 - on už je to hoooooodně starej monitor. Je to evidentně ne-TN model (jestli IPS nebo xVA jsem nezkoumal, ale pozorovaci hly a barvy proste TN nejsou). Ale barvy (o uhlech nemluve) jsou rozhodne lepši než na samsungu 204B.
Ten benq je podobně stará 19", typ nevim, někdy se podivámm jestli bude zájem.

Já vim, že jsou to starý monitory, ale ještě před rokem a půl byl od Aceru k dostáníá 24" PVA za hodně dobrou cenu, akorát měli zmatek ve značení (takže nebylo jasný jestli to co prodávaj je opravdu ten PVA). Takže myslím, že prostě acer a spol. občas náhodou šáhnou po dobrym panelu a když moc nezmršej podsvětlení a elektroniku, tak můžou vyrobit dobrej monitor. A mechanický zpracování (jeho kvalita) u monitoru zas takovou roli nehraje, jako třeba u ntb...