reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): PC se zapne až po několika pokusech

Neregistrovaný (0)|19.11.2008 10:45
Jméno tazatele: Digiman

Znění dotazu:
Zdravím! Jedna má známá (zcela počítačově analfabetická) mě poprosila, zda bych jí neporadil se zlobícím PC. Nešla jí myš. Jak jsem po chvíli bádání zjistil, tak to bylo díky překousanému kablíku od některé z šesti koček (!), které má doma. Myš si již koupila novou. Je tu však ještě další závažnější problém: pokud se PC vypne, tak se jen těžko již zapne. Po stisknutí tlačítka pro zapnutí PC se vše rozběhne na pár sekund a pak to "chcípne". Po pár pokusech se nakonec PC spustí. Nikdy to však není napoprvé. Po předchozí zkušenosti jsem jí koupil nový napájecí kabel, ale problém to nevyřešilo. Vyměnil jsem jí zdroj EC 350 W za nový zdroj Fortron 450 W a problém stále trvá. Uvnitř PC nic podezřelého nevidím, neslyším ani necítím. :-) Čím to tedy je? Poradí někdo? Děkuji předem za Vaše rady a podněty.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
HW: Intel Pentium 4 3,06 GHZ, 1× paměťový modul, 1× HDD, 1× FDD, 1× DVD-RW # pokud bude potřeba přesný popis, tak to budu muset zjistit pomocí nějaké utility (v neděli), protože paní o tom nic neví a žádný papír k tomu nemá
SW: Windows XP Home
johny__g (6387)|19.11.2008 11:36
Reset BIOSu - to bych udělal jako první. Pak bych zkusil BIOS aktualizovat, je-li čím. No a pak už zbývá jen metoda pokus - omyl. Možná by ještě šlo zkusit, zda se PC bude zapínat když se odpojí (úplně, včetně napájení) disk a DVD mechanika.
kane.shw (1231)|19.11.2008 11:50
...tak tak, zkus propojit jen opravdu to nejnutnější - zdroj, deska, cpu, grafika, 1 ramka (třeba i bez myši, klávesnice a dalších periferií) a uvidíš, jestli nastane nějaká změna.
Aby jsi eliminoval špatné tlačítka na case, tak je odpoj od základovky a spouštěj to celé propojením příslušných dvou pinů přímo na základovce - třeba šroubovákem.
Pak uvidíme, co dál ;)
Zoidik (1405)|19.11.2008 12:51
pokud nepomuže co radí kane.shw tak bych viděl fyzický problém v desce. co tak napájecí obvody desky? koukni na kondiky jestli nejsou nafouklé. Pokud budeš moct, tak sežeň jinou desku, nejlépe tu samou a zkus to s ní
ICEBOSS (3435)|19.11.2008 15:33
vytekly kondiky na desce? napajeni 12V pro CPU je zapojeny dobre?
Digiman (0)|25.11.2008 09:49
Díky za Vaše návrhy na řešení, ale bohužel jsem je nemohl vyzkoušet, protože manželovi té známé instalovali nějakou drahou placatou TV a při tom se jim podařilo vše ostatní vyřadit z provozu. Až jim to někdo napraví, tak se na PC podívám a pokud toto neuzamknou, tak sem sdělím jak to dopadlo. Jen doufám, že paní neshořela deska či něco takového.
mstejska (2912)|25.11.2008 10:06
Mel jsem podobny problem. Deska Asus, zapinal jsem ji treba desetkrat nebo i vicekrat, doba po kterou jsem ji zapinal se postupne prodluzovala z minuty az na hodinu. Proste to vypadalo jako by byl nekde na desce spatny spoj a po zapnuti zdroje se asi deska pomalu nahrivala a az byla nahrata tak se zapnula. Resilo se to vymenou desky.