reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

8800 GTS - jakej je rozdíl mezi výrobci???

Stoupa07 (112)|13.11.2006 14:20
Hps (107)|13.11.2006 14:49
Je to pořád ta samá karta a jak tak koukám, asi mají všechny i referenční chladič.
Ber tu nejlevnější, tzn.Gigabyte.
P.S.:Píše se to nVidia :D
Stoupa07 (112)|13.11.2006 15:06
nVidea nebo nVidia.... to je to same, skoro:)
Stoupa07 (112)|13.11.2006 15:06
Takže ty grafárny mají stejný výkon jenom jinýho výrobce????? Takak to se mi zdá jako pytlovina!!!
first.indian (683)|13.11.2006 15:08
[QUOTE=Hps]
P.S.:Píše se to nVidia :D[/QUOTE]
Kdyz uz jsi takovy puntickar tak alespon uvadej spravne nazvy. Pise se to NVIDIA. :p
first.indian (683)|13.11.2006 15:10
[QUOTE=Smajdalf]Takže ty grafárny mají stejný výkon jenom jinýho výrobce????? Takak to se mi zdá jako pytlovina!!![/QUOTE]
Karty vyuzivaji referencni design tudiz maji stejny vykon. Jedine co pozmenili je design chladice.
Stoupa07 (112)|13.11.2006 15:19
A ten chladič ničemu extra nevadí, co??? Výko neovlivňuje, že???
wizaard (913)|13.11.2006 15:26
[QUOTE=Stoupa07]A ten chladič ničemu extra nevadí, co??? Výko neovlivňuje, že???[/QUOTE]
O čem to mluvíš? Všechny vypuštěné karty s čipem nVIDIA GeForce 8800 mají REFERENČNÍ DESIGN, což znamená, že PCB (rozuměj tištěné spoje, tedy "deska") karet a jejich chladiče jsou totožné. Každá firma pouze udělá jinou barvu desky (PCB) nebo jinou barvu chladiče, popř. pozmění typ kondenzátorů, použije jinou značku pamětí ale jinak nic (vše je papírově shodné).
tequilla (1015)|13.11.2006 15:29
[QUOTE=Stoupa07]A ten chladič ničemu extra nevadí, co??? Výko neovlivňuje, že???[/QUOTE]

Chladic muze tak maximalne ovlivnovat chladici vykon, ale zmena u Leadteku je skutecne minimalni, proto chladici vykon budou mit vsechny karty stejny.
Vykon karet (nazvem ho treba vypocetni) je u vsech karet naprosto stejny.
Jedine, cim se vsechny ty karty mohou lisit je pouziti soucastek jinych vyrobcu (napr. kondenzatoru), ale to bych take asi v tuto chvili neresil a vybral nejlevnejsi kartu z vyberu...Pokud bych mel vice penez, tak ja osobne bych bral zastupce mnou oblibene znacky Leadtek :D
Hps (107)|13.11.2006 15:36
[QUOTE=tequilla]Chladic muze tak maximalne ovlivnovat chladici vykon, ale zmena u Leadteku je skutecne minimalni, proto chladici vykon budou mit vsechny karty stejny.
Vykon karet (nazvem ho treba vypocetni) je u vsech karet naprosto stejny.
Jedine, cim se vsechny ty karty mohou lisit je pouziti soucastek jinych vyrobcu (napr. kondenzatoru), ale to bych take asi v tuto chvili neresil a vybral nejlevnejsi kartu z vyberu...Pokud bych mel vice penez, tak ja osobne bych bral zastupce mnou oblibene znacky Leadtek :D[/QUOTE]
Leadtek? :eek: ty chceš dát dva litry za hezčí chladič? :stupid
tequilla (1015)|13.11.2006 15:56
[QUOTE=Tequilla]"Pokud bych mel vice penez, tak ja osobne bych bral zastupce mnou oblibene znacky Leadtek". [/QUOTE]

[QUOTE=Hps]Leadtek? :eek: ty chceš dát dva litry za hezčí chladič? :stupid[/QUOTE]

Byla to podminena veta s vyjadrenim mych osobnich sympatii se znackou...nic jineho. Proste jsem s Leadtekem nemel nikdy zadnej problem a klidne bych ty dva litry (resp. 1510,- :notsure , protoze me zajima jen cena bez DPH) obetoval...
BlackFrog (563)|13.11.2006 16:10
[QUOTE=tequilla]Byla to podminena veta s vyjadrenim mych osobnich sympatii se znackou...nic jineho. Proste jsem s Leadtekem nemel nikdy zadnej problem a klidne bych ty dva litry (resp. 1510,- :notsure , protoze me zajima jen cena bez DPH) obetoval...[/QUOTE]
me se taky nejvic libi obrazek na Leadteku:D:D:D:D
110r (2)|13.11.2006 20:36
[QUOTE=Hps]Je to pořád ta samá karta a jak tak koukám, asi mají všechny i referenční chladič.
Ber tu nejlevnější, tzn.Gigabyte.
P.S.:Píše se to nVidia :D[/QUOTE]

Já bych bral leadtek protože půjde víc přetaktovat.
wizaard (913)|13.11.2006 20:48
[QUOTE=110r]Já bych bral leadtek protože půjde víc přetaktovat.[/QUOTE]
To je oprávněná hypotéza, u Leadteku to bývá s taktováním opravdu dobré. Bohužel s kartami Gigabyte je tohle horší, při přetaktování vykazují obvykle minimální výsledky (moc nahoru to neleze ;)), ale na druhou stranu dostaneš levnou a kvalitní kartu od prověřeného výrobce, maximálně vhodné pro ty, kteří grafiky netaktují (třeba já netaktuju ani CPU ;)). :slug
P@pi (1519)|13.11.2006 20:55
Mno teda nevidim důvod upřednostňovat nějakou značku, když všechny ty grafiky jsou úplně stejný. Jedinej rozdíl je snad samolepka na chladiči, nastavený voltáži (ale to nevim jestli je výhoda vzhledem k tomu jaký je to topení) a v BIOSu (a možná ani to ne). Když kouknu na plošňák tak jsou tam stejný součástky a platit o 2000 víc za to samý je na budku. A jestli ti pude taktovat spíš bude záležet na tvým kusu než na grafice. Já mam x800GTO Fireblade a dám jí tak na 570 max. a některý lidi ji dostali i přes 600 bez voltmodu se stejným jádrem.
Kerry (69)|13.11.2006 22:08
Něktěří renomovanější výrobci používají i o trochu lepší jádra (jdou lépe přetaktovat) ale karty na základních frekvencích jsou stejně výkoné.
Jinak jak už řekli ostatní tak mění například kondenzátory (Gigabyte má v oblibě dávat bezkapalinový), paměti od jiné značky nebo třeba chladič apod.
wizaard (913)|14.11.2006 16:50
[QUOTE=P@pi]Mno teda nevidim důvod upřednostňovat nějakou značku, když všechny ty grafiky jsou úplně stejný. Jedinej rozdíl je snad samolepka na chladiči, nastavený voltáži (ale to nevim jestli je výhoda vzhledem k tomu jaký je to topení) a v BIOSu (a možná ani to ne). Když kouknu na plošňák tak jsou tam stejný součástky a platit o 2000 víc za to samý je na budku. A jestli ti pude taktovat spíš bude záležet na tvým kusu než na grafice. Já mam x800GTO Fireblade a dám jí tak na 570 max. a některý lidi ji dostali i přes 600 bez voltmodu se stejným jádrem.[/QUOTE]
No tak pozor, P@pi, pokud mají všechny ty karty shodné (rozuměj totožné) paměťové čipy, pak ano, ale třeba zrovna paměti jsou velký rozdíl, kam Tě pustí. Jinak, BIOS obvykle jiný nebývá (pokud pominu třeba oficiálně přetaktované karty BIOSem), rozhodně si ale myslím, že záleží na spoustě věcí. Třeba existuje spoustu karet s referenčním designem (dokonce chladič, součástky a vše ostatní je referenční), kde vážně hraje velkou roli výrobce. Samozřejmě je ale pravda, že kousek od kousku je to taky dost jiné, ale globalizovat to úplně nejde. Můj osobní názor je, že na výrobci určitě záleží (kvalita PCB, kvalita spojů, použité materiály...). Samozřejmě ale nejsem žádný elektrotechnik, můžu se mýlit.
pegy (757)|14.11.2006 22:38
[QUOTE=wizaard]No tak pozor, P@pi, pokud mají všechny ty karty shodné (rozuměj totožné) paměťové čipy, pak ano, ale třeba zrovna paměti jsou velký rozdíl, kam Tě pustí. Jinak, BIOS obvykle jiný nebývá (pokud pominu třeba oficiálně přetaktované karty BIOSem), rozhodně si ale myslím, že záleží na spoustě věcí. Třeba existuje spoustu karet s referenčním designem (dokonce chladič, součástky a vše ostatní je referenční), kde vážně hraje velkou roli výrobce. Samozřejmě je ale pravda, že kousek od kousku je to taky dost jiné, ale globalizovat to úplně nejde. Můj osobní názor je, že na výrobci určitě záleží (kvalita PCB, kvalita spojů, použité materiály...). Samozřejmě ale nejsem žádný elektrotechnik, můžu se mýlit.[/QUOTE]
Suhlasim, dobry vyrobca stoji za zamyslenie, ale nesmir to prehanat s cenou. pr. MSI....
Stoupa07 (112)|15.11.2006 09:43
Ale i tak je GTS smrtelně výkonný a na základních frekvencí, i ten nejlevnější v pohodě stačí na nejnovější hry, co?
wizaard (913)|15.11.2006 14:38
[QUOTE=Stoupa07]Ale i tak je GTS smrtelně výkonný a na základních frekvencí, i ten nejlevnější v pohodě stačí na nejnovější hry, co?[/QUOTE]
No, já nikoho do taktování (pokud to není Core 2 Duo, to je výjimka... ;)) nenutím ani netlačím, je to každého věc, ale navýšení výkonu mi za to nestojí (pokud se tedy nejedná o Core 2 Duo :D). Jinak ano - 8800GTS je natolik výkonná karta, že nějaké taktování je už skoro zvrhlost ;).

[QUOTE=pegy]Suhlasim, dobry vyrobca stoji za zamyslenie, ale nesmir to prehanat s cenou. pr. MSI....[/QUOTE]
Proto doporučuji Gigabyte - je levný a zároveň kvalitní (leč často nevhodný pro taktování... pokud nemluvíme o Core 2 Duo :D).
P@pi (1519)|15.11.2006 15:50
[QUOTE=wizaard]No tak pozor, P@pi, pokud mají všechny ty karty shodné (rozuměj totožné) paměťové čipy, pak ano, ale třeba zrovna paměti jsou velký rozdíl, kam Tě pustí. Jinak, BIOS obvykle jiný nebývá (pokud pominu třeba oficiálně přetaktované karty BIOSem), rozhodně si ale myslím, že záleží na spoustě věcí. Třeba existuje spoustu karet s referenčním designem (dokonce chladič, součástky a vše ostatní je referenční), kde vážně hraje velkou roli výrobce. Samozřejmě je ale pravda, že kousek od kousku je to taky dost jiné, ale globalizovat to úplně nejde. Můj osobní názor je, že na výrobci určitě záleží (kvalita PCB, kvalita spojů, použité materiály...). Samozřejmě ale nejsem žádný elektrotechnik, můžu se mýlit.[/QUOTE]

Jo souhlasím, ale já mluvím o této sérii 8800 a jsem si téměř na 100% jistý, že tyto karty používají stejné paměti. Pochybuju, že by se výrobci dělali s nějakými úpravami, když de o to, aby byly na trhu první. V dalších sériích už to bude jiné kafe. Mno uvidíme, třeba máte pravdu a každý výrobce používá jiné paměti. Musíme si počkat na recenze :rolleyes:. V každém případě je blbost dát o 2000Kč navíc za 10MHz na jádře a 30MHz na pamětech, to už je lepší víc RAMek.
wizaard (913)|15.11.2006 20:34
[QUOTE=P@pi]Jo souhlasím, ale já mluvím o této sérii 8800 a jsem si téměř na 100% jistý, že tyto karty používají stejné paměti. Pochybuju, že by se výrobci dělali s nějakými úpravami, když de o to, aby byly na trhu první. V dalších sériích už to bude jiné kafe. Mno uvidíme, třeba máte pravdu a každý výrobce používá jiné paměti. Musíme si počkat na recenze :rolleyes:. V každém případě je blbost dát o 2000Kč navíc za 10MHz na jádře a 30MHz na pamětech, to už je lepší víc RAMek.[/QUOTE]
Co se týče GF8800, je to pravděpodobné, ne však nemožné, samozřejmě. Ale já osobně (přirozeně) taky neschvaluji nákup grafiky, která je o takový značný peníz dražší jen kvůli pár MHz navíc, to se nevyplatí. Chladič je samozřejmě taky referenční. Jinak jsem tu moji myšlenku myslel spíš obecně, aby to dotyčný zase nepochopil tak, že je vlastně jedno, jestli Jetway nebo ASUS ;).
aldafallout (194)|15.11.2006 21:14
Muj nazor na G8800:
Konecne dorazila na trh revolucni karta s podporou novych DX10, se skvelim jadrem G80 a perfektnim vykonem. K vyrobcum: jetli je ten lepsi nez druhy, to se zatim moc nevi, protoze tusim ze do republiky dorazil jenom ASUS. Pokud bych byl momentalne v lepsi financni situaci, tak bych se priklanel a mozna si poridil Leadtek. Je kolem 10k5 bez DPH a s timto vyrobcem mam same dobre zkusenosti (naposledy s taktovanim 7900GT) Jinak na extremesystems dostal uzivatel Kingpin z dvou GTX a Intelu quadcore 25000 z 3D Marku 2006, ale to jste asi uz cetli. Nevite jetli uz jsou na 8800 voltmody?
boboco (1987)|15.11.2006 21:37
Jinak zde na AnandTechu jsou k nahlédnutí GeForce 8800GTX od několika výrobců, každý má svůj originální chladič, ale PCB vypadá u všech naprosto totožně (alespoň podle toho, co vyčnívá z pod chladičů: http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2873&p=2

Jsou tam i výsledky přetaktování těchto různých výrobců a jsou vesměs velmi podobné (tj, žádný odskok např. o 200MHz)
instinct_bob (97)|30.11.2006 21:48
No myslím, že mě se taktovat grafárnu neoplatí. Procesor by to i tak víc nerozdejchal a brzdil svým malým maximem grafický potencional karty. Možná až bude nějaké Dual HArd Core III. o frekvencích 5GHz a L2 cache 4MB.