reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

modem vs router

vevericak (23)|21.11.2008 09:26
Zdar, moc sa v sietach nevyznám, tak sa chcem opýtať takú asi trochu blbú otázku.

Mám doma jednoduchú sieť - 2 PC prepojené sieťovým káblom a zdiesľaný DSL internet zapojený do usb modemu do 1. PC. Funguje to, ale robí to trochu blbosti, občas vypadáva net a pod.

Keby som si kúpil takúto vec: http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=101&Section=home&ktzcat=191&ktzid=756

a na to zapojil switch a z neho obe PC, bude to fungovať ako normálny router? Teda v popise tam niečo také píšu, len či nie je treba napr. 2 IP od providera, alebo niečo podobné...
navazka (24)|21.11.2008 11:17
Dulezita vete v popisu je
Umožňuje priame pripojenie jedného PC, prípadne pripojenie viacerých PC cez SWITCH alebo HUB.

Takze pro pripojeni 2 PC je potreba dokoupit switch.

Edit: Sorry, spatne jsem si to precetl :(
EditorPO (2819)|21.11.2008 11:19
Ano, bude ti to fungovat a nebudes potrebovat dalsiu IP.
T-Com trochu predrazuje svoje zariadenia. Skus sa poobzerat po niecom inom. Len tak narychlo som v Googli nasiel ZYXEL alebo WELL. Za nizsiu cenu maju viac portov a navyse aj wifi rozhranie, ktore sa ti moze tiez zist.
EditorPO (2819)|21.11.2008 11:21
[quote=navazka;185491]Takze pro pripojeni 2 PC je potreba dokoupit switch.[/quote]
Vie o tom. Pisal to vo svojom poste.
navazka (24)|21.11.2008 11:21
Pokud uz mas modem, nemusis dalsi modem kupovat. Kup switch. Kabel z modem zavedes do switche do zdirky oznacene WAN a pak do zbyvajicich pripojis svoje PC.
vevericak (23)|21.11.2008 11:30
[QUOTE=navazka;185497]Pokud uz mas modem, nemusis dalsi modem kupovat. Kup switch. Kabel z modem zavedes do switche do zdirky oznacene WAN a pak do zbyvajicich pripojis svoje PC.[/QUOTE]

Práve že tam mám taký starý shitný usb modem, nemal by som to kam pichnúť, pretože z neho žiadny RJ45 nevedie. A tiež som si myslel, že klasický modem si s dvomi a viac PC neporadí kvôli rôznym IP... Je to len jednoduchý modem, nie je tam firewall ani nič také.

//tento ethernet modem, na ktorý som odkazoval, som myslel preto, že je akciový, pre tých, čo majú u nich net stojí len 790,- s DPH.
navazka (24)|21.11.2008 11:59
Mel jsem si dat kafe. Kdyz to udelas jak pises, bude ti vse fungovat.
EditorPO (2819)|21.11.2008 12:12
[quote=vevericak;185500]tento ethernet modem, na ktorý som odkazoval, som myslel preto, že je akciový, pre tých, čo majú u nich net stojí len 790,- s DPH.[/quote]
to uz je lepsia cena, ale aj tak budes musiet kupit switch, co je dalsi naklad cca 300-500 Sk podla kvality (su aj drahsie) a nemas stale to wifi rozhranie, ktore sa ti casom moze zist. 1500 SK za ten WELL router nie je velky rozdiel.