Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 46

Téma: Jakou externí zvukovku?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Jestli to téma už někdy teď bylo, kousněte mě, ale po průchodu první stránkou jsem ho nenašel a na další jsem byl líný klikat.:-)

Nadpis říká asi vše. Cena by určitě neměla překročit 2 tisíce Kč, kolem 15 stovek by byla příjemnější. Bude připojená k notebooku. Možnosti připojení beru obě ( ExpressCard i USB ), USBčku bych však dal přednost díky přenosnosti na jakýkoliv počítač. Využití klasické - sem tam hra, poslech hudby, filmy, prostě multimédia. Žádnou úpravu nebo tvorbu zvuku neplánuju.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Registrace
    Sep 2007

Jo, to je můj prozatím vyhlídnutý kousek.

Registrace
    May 2006

samozrejme muzes koupit nejaky USB M-Audio, ale pokud nejsi audiofil, tak X-Fi bude imho OK
    // ale me never, mam zlutou kartu ... to neco musi znamenat

Registrace
    Sep 2007

Spíš si říkám, jestli poznám rozdíl oproti té integrované a jestli se investice vyplatí.:-) Poslední zvukovka, co jsem měl neintegrovanou, byla nějaká 16b do ISA slotu, jeden z prvních více prodávaných Sound Blasterů.:-) Ale je fakt, že ve sluchátkách moje integrovaná celkem dost šumí ( nepřeslechnutelné hlavně když nic nehraje :-) ), tak si slibuju, že externí alespoň toto odstraní. + samozřejmě přidá na kvalitě, i když nevím zrovna přesně, co to u zvukovek znamená.

BTW, OS je Vista, 64b.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

A je fakt potřeba? Proč nestačí integrovaná?//Á tak pozdě
    Mě osobně by se líbila tato: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4108P0A3000JL7
    někde jsem kdysi četl snad i pozitivní recenzi, ale nejsu si jistej, osobní zkušenost teda nemám, ani s externíma zvukovkama celkově.

Registrace
    Sep 2007

No, pokud rozdíl ve kvalitě zvuku za ty 2 litry nestojí, klidně mi do vpalte do xichtu vší silou, já si to klidně rozmyslím.:-) Externí zvukovku mám teď spíš v rozvaze, co si koupím pod stromeček. Takže pokud přínos externí zvukovky oproti integrované až tak velký není, myslím, že se najdou věci, které bych mohl koupít místo ní.:-)

Registrace
    May 2006

tady asi nejde tak o kvalitu, ale o podporu EAX, 5.1 a takovych "pitomosticek"

Registrace
    Sep 2007

To jsou možná i věci, bez kterých bych se jakžtakž i obešel. Nekupoval bych externí zvukajznu bez 5.1 výstupu, ale jestli se kvalita zvuku nijak moc nezmění, fakt nemá smysl to kupovat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Pokud neplánujete nějaké to 5.1 nebo 7.1 a máte zvukovku založenou na kodeku HD nemá smysl kupovat zvukovku typu X-Fi. Zvukový rozdíl je zanedbatelný. Pokud má notebook zvukovku založenou na AC97 (což už mají pouze staré notebooky) tak tam má investice smysl.

Registrace
    Sep 2007

Ne e, klasické Realtekovské HD audio. Tak zatím dva hlasy proti výhodnosti koupě. Přidá se ještě někdo, ať to mám potuplované?:-)

Registrace
    May 2006

Nekupuj to

Registrace
    Sep 2007

Ony tu vlastně už jsou tři hlasy.:-) No dobře, tak karta asi padá, pokud se objeví někdo, kdo mě dokáže přesvědčit o tom, že se to vyplatí.:-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    To jsou možná i věci, bez kterých bych se jakžtakž i obešel. Nekupoval bych externí zvukajznu bez 5.1 výstupu, ale jestli se kvalita zvuku nijak moc nezmění, fakt nemá smysl to kupovat.
    Kvalita zvuku je to dost ošemetné téma, nikdo neví jak to má znít, ale každý je schopný popsat zvuk podle úplně nesmyslných slov...

Jestli bude zvuk "lepší" závisí hlavně na posluchači a reproduktorech / sluchátkách.

Pokud si to člověk sám neposlechne, tak rozhodně nemůže nic vědět.

A poslouchat se to musí také v klidném prostředí, vždy se mi líbí jak v hypermarketech někomu ukazují jak právě jejich výrobek umí hrát nahlas... víc v tom prostředí prostě poznat není.

Rada je jednoduchá, pokud si to nemůžete poslechnout, tak nic nekupujte.

Na druhou stranu pokud je ve zvuku slyšet brum nebo šum, tak to dokáže odstranit i http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=47181 , coč je karta tak ořezaná, že neumí ani normalizaci...

Co by jste k ní nakonec připojil?

Starousedlík SHW Avatar uživatele wolf007
    Registrace
    Sep 2006

http://www.alfacomp.cz/php/product.p...4008P0A3000KNK mam doma tuhle,nepotrebuje to ovladace,rovnou slape jak se vlozi do usb,mela by fungovat i jako 1gb flashdisk

nebo tuhle z levnejsich http://www.okcomputers.cz/zvukova-karta-usb/d-73585/

http://www.okcomputers.cz/usb-51-zvukovka/d-63222/ pripadne jeste ten trust
    Naposledy upraveno uživatelem wolf007: 24-11-2008 v 02:22

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou zvukovku na připojení k věži?
    Od BM v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 08-02-2011, 19:49
  2. Jakou zvukovku kolem 1000 kč?
    Od jeninicicek v sekci Zvukové karty a kodeky
    Reakcí: 9