reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypálená DVD na PC a stolní přehrávače

amyr (2)|21.11.2008 21:19
Mám problém. Pořídil jsem nové PC a vypalovačku Asus 2014 L1T SATA .Vypálené filmy na DVD -R , at přes Nero 8, nebo DVD Shrink mi přečte zpět bez problémů akorát zas jen počítač.Domáci kino Panasonic hned hlásí,že tento disc není možné přehrát, DVD recordér Sony to vezme, přehraje tak po 6 kapitolu a pak tam naskočí úvodní menu filmu. Zkoušel jsem,zda to není rychlostí vypalování,ale je to stejné při rychlosti 8x i 16x.Použitá media Verbatim a Sony. Zkusil jsem si půjčit vypalovačku LG GH22NS30 SATA a situace byla stejná.
Konfigurace PC- AMD Athlon 64 X2 5400+
zákl. deska MSI K9N SLI+FV2
grafika MSI N9400GT 512 Mb
op.pamět KINGSTON 2+1 GB 800MHz
HDD Samsung 400 GB HD 403 LJ

Předem děkuji za každou radu.
Janyk1 (997)|21.11.2008 21:21
Určitě ten Panasonic podporuje DVD-R?(možný je bohužel všechno).
Imho napiš přesný typ toho přehrávače.(nebo obou jestli jsem to dobře pochopil)
amyr (2)|22.11.2008 07:46
Ano podporují je oba, kino je letošní model PANASONIC SC-PT 860, SONY je 2x , a to RDR-HX920 a RDR-HX710. Přitom všechna DVD-R vypálená na starém počítači , kde byla vypalovačka Samsung / PATA/ , přehrají všechny tyto přístroje bez problémů.
Další postřeh-při zobrazení menu na DVD rekordéru jsou v menu úplně přeházene kapitoly a to třeba nasledovně : 1,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,2,20,3,4,5,6,7,8,9. Přitom,když si dám miniatury kapitol, tak od 7 kap. jsou vsechny stejné. ale jak jsem psal přehraje se jich pouze 6 prvních. Na druhém DVD rek. když ttoto DVD vložím a dám play tak to nezačne jako běžně od začátku,ale od 4 kapitoly a ani ji celou nepřehraje a sekne se to. Nejsem odborník na PC,ale připadá mi ta struktura vypáleného disku nestandartní
Netmonitor (11)|20.3.2009 11:40
Ahoj, mám podobný problém, na původní vypalovačce LG (pata) je po vypálení (nero nebo dvdfab) čitelné jak na pc tak v stolním přehrávači, ale na nové Samsung sh-s223q (sata) pouze na pc, ale stolní mechanika ho vůbec nepřečte, nevíte co s tím ?
Dojigiri (1629)|20.3.2009 13:08
A jinak se to vypaluje stejně? Na obou mechanikách se to vypaluje např. v Neru stejným způsobem? Moh by to bejt problém zvolení jinýho formátu při vypálení.

Jestli je to určitě obojí stejnej formát, tak na tý nový zkus snížit rychlost vypalování DVD - jakýma rychlostma ty mechaniky pálí? Ta první možná pálí pomalejší rychlostí a ta nová příliš vysokou takže to pak stolní přehrávač nenačte?