reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

instalace SATA ve windows XP

Honza23 (490)|23.11.2008 08:03
Chtěl jsem se vás zeptat,jestli je nějak možné nainstalovat při instalaci windows XP na začátku SATA řadiče,když zrovna nemám disketovou mechaniku.
Vím,že ve Windows Vista se to dá vyřešit přes flashku,ale ve Windows XP je s tím problém.
Poradíte někdo ?
semak (5)|23.11.2008 09:00
To je problem.Ja som to tiež len s vypnutim AHCI v biose,čiže ako IDE.
HiLow (1000)|23.11.2008 10:00
Navod na zprovozneni AHCI po instalaci XP.;)


[quote]
If you do not have a diskette drive, you can install Intel Matrix Storage Manager Driver by the following alternative procedure:

1. Start the BIOS Setup Utility menu.
2. Select Config.
3. Select Serial ATA (SATA).
4. Select Compatibility (aka AHCI disable u jiných nouťasů - upřesnění od "Shita").
5. Install Windows XP and Service Pack 2.
6. Download Intel Matrix Storage Manager Driver from the Web site and extract the driver to C:\DRIVERS\WIN\IMSM.
7. Run Intel Matrix Storage Manager Driver. To do this, go to C:\DRIVERS\WIN\IMSM\PREPARE, and ,double-click install.cmd.
8. Turn the computer off and then on again.
9. Start the BIOS Setup Utility menu.
10. Select Config.
11. Select Serial ATA (SATA).
12. Select AHCI (aka AHCI enable u jiných nouťasů - upřesnění od "Shita").
13. Start Windows XP. The Welcome to the Found New Hardware Wizard appears.
14. Click No, not this time and click Next.
15. Select Install from a list or specific location(Advanced), then click Next.
16. Select Search for the best driver in these locations. Then select Include this location in the search:, specify the path, C:\DRIVERS\WIN\IMSM, and click Next. The Completing the Found New Hardware Wizard appears.
17. Click Finish.
18. When the System Settings Change window appears, click Yes. The computer restarts.


Testováno - plně funkční.

a) Tento postup vyžaduje, aby měl nouťas volbu AHCI enable/disable - těch je 90%.

Pokud nouťas nemá volbu AHCI enable/disable a chcete používat WXP v režimu AHCI, tak je jedinou možností si upravit instalačku WXP. Visty už znají AHCI režim "sami od sebe".


b) Editaci "IMSM_PRE.inf" lze použít i na desktopech bez FDD, popř. změnit režim PATA na AHCI i bez přeinstalování Windows.

Citovat:
[iaStorCritical.Reg]
HKLM,System\CurrentControlSet\Control\CriticalDevi ceDatabase\pci#ven_8086&dev_2829&cc_0106,Service,%REG_SZ%,%IASTOR_SVC%
HKLM,System\CurrentControlSet\Control\CriticalDevi ceDatabase\pci#ven_8086&dev_2829&cc_0106,ClassGUID,%REG_SZ%,"{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}"


[iaStorCritical.DelReg]
HKLM,System\CurrentControlSet\Control\CriticalDevi ceDatabase\pci#ven_8086&dev_2829&cc_0106


Místo zvýrazněného názvu zařízení použijete ten, který potřebujete Vy do svého desktopu (pro ICH9R AHCI je to 2922). Driver na desktopy je ke stažení třeba zde.

Zdroje informací jsou zde, zde a a tady "googlem".

Před použitím této "finty" si vyzálohujte svoje důležitá data.
Veškeré úpravy děláte na vlastní nebezpečí a nenesu žádnou odpovědnost za to, pokud se Vám to nepovede - nicméně je to otestováno u mně na nouťasu MSI VR601 a maká to zcela v pohodě.
Zdroj: http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=86&t=126231
[/quote]
johny__g (6387)|23.11.2008 10:05
Dá se integrovat ovladač SATA přímo do instalačky Win, třeba pomocí nLite.
pavelson (304)|23.11.2008 10:11
Já to mám stejně udělané mám disketu a na ní ovladače, které by se měly instalovat během instalace win, ale disketu jsem odpojil, protože mám CD, Drivers a Utilities, na které ty ovladače jsou.Takžet o pak instaluju z ní.
pavel_p (993)|23.11.2008 11:29
Podobné vlákno: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=25778 se kterého se dozvíš jak rozbalit drivery od intelu, slipstreaming (integrace driverů, SP3,...) je nejjednodušší přes nLite.