Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 26

Téma: Grafika k 24" fullHD LCD

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zdarec mám tuhle sestavu:

AMD Athlon64 3200+
    1,5gb ddr
    vga gigabite 7600GS

a kupuji si tento monitor http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=60407

a mám dotaz jakou grafickou kartu bych si měl koupit abych plně využil max rozlišení monitoru 1920 x 1080 při přehrávání fullHD videa a hraní World of Warcraftu ale zase nechci kupovat nic zbytečně drahého protože by hi-end karta byla stejně bržděna procesorem. díky za radu
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Jestli je WoWko všechno, co na tom budeš hrát, mohla by ti možná ta současná i stačit. Kdyby ne, můžeš si vybrat vesměs kteroukoliv z levných karet ( karty s cenou okolo dvou tisíc ti WoWko v HD určitě zvládnou ).

Jinak nevím, jak moc jsi pro ten monitor rozhodnutý, ale BenQ v žádném případě není dobrá volba značky. To, že je tak levný, má VELICE dobrý důvod. Konkrétně mizerná kvalita obrazu a zpracování je na prd, hodně brzo se pokazí.

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Žádnou "lepší" VGA, než psal Intri, stejně nemá cenu vzhledem ke zbytku sestavy kupovat....

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

BenQ jsem nikdy nemusel ale když ten monitor vychválili tady http://www.anandtech.com/displays/sh...px?i=3449&p=11 tak si myslím že už to bude v pohodě 7600GS už za moc nestojí myslím si že se dá najít nejaká rozumná karta která by mi pomohla využít plný potenciál monitoru ale už se na trhu moc neorientuju

Starousedlík SHW Avatar uživatele Razi3L
    Registrace
    Oct 2007

tak mě napadlo, tu grafiku máš v AGP nebo PCIe?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Poohlídni se i po bazarech.

Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od Honzis Zobrazit příspěvek
    BenQ jsem nikdy nemusel ale když ten monitor vychválili tady http://www.anandtech.com/displays/sh...px?i=3449&p=11 tak si myslím že už to bude v pohodě 7600GS už za moc nestojí myslím si že se dá najít nejaká rozumná karta která by mi pomohla využít plný potenciál monitoru ale už se na trhu moc neorientuju
    Testy obvykle neodhalí skryté vlastnosti, jako třeba výdrž apod. Pokud vím, monitory BenQu hodně rychle odchází ( málokterý přežije více než pár měsíců po záruční době, pokud se konce záruční doby vůbec dožije ), reklamace jsou u nich dost nepříjemně časté. Nevím ale, jaký mají servis. Záleží na tobě, osobně si myslím, že by se hodilo si připlatit.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

grafiku mám do PCIe

Registrace
    Sep 2007

Nějakou opravdu výkonnější grafiku ( tj. cenou zhruba ty dva tisíce a výš ) si pořiď jen v případě, že v blízkém budoucnu hodláš koupit i nové PC.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

díky ale asi bych měl upozornit že to hlavní co od grafiky chci je aby mi zrychlila HDvidea pro hraní wowu mi stačí prakticky cokoliv od Nv 7xxx a ATI 2xxx ale nevím která z nich má už plnou (ne jen reklamně vymyšlenou) podporu HD videa

Registrace
    Oct 2007

tahle sestava ti nepřehraje fullHD video?

jestli ti ho přehraje, tak radši ty peníze přidej na monitor

Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od Razi3L Zobrazit příspěvek
    tahle sestava ti nepřehraje fullHD video?
    Imho přehraje, ale s 90% vytížením CPU....

Jestli to s fullHD videem myslí vážně, asi by to nějakou novější VGA chtělo. Třeba nějakou HD 3450 s pasivním chlazením?

Registrace
    Oct 2007

Tak ať si nějaký fullHD video stáhne (stačí upoutávka na film) a napíše, jak to dopadlo.
    Imho je přeci lepší mít kvalitní obraz a větší zatížení CPU než aby se CPU flákalo, ale kvalita obrazu byla na dvě věci.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Imho je přeci lepší mít kvalitní obraz a větší zatížení CPU než aby se CPU flákalo, ale kvalita obrazu byla na dvě věci.
    A ty myslíš, že grafická karta dekóduje video s nižší kvalitou, než CPU? To asi ne.

Registrace
    Jun 2007

No tak než to tahat přes 7600 GS a A64, to už je lepší pořídit nějakou levnou pasivní ATInu s HDMI včetně zvuku ne?

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední