reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Corsair VX450 vs. Eurocase 450W (úspora elektřiny)

KarelCZ (10)|23.11.2008 19:43
Tak jsem tu znovu :-) po předchozí recenzi jsem si obstaral Wattmetr FK technics 3362 tak snad výsledky budou více odpovídat skutečnosti. Jen je škoda že už nemám Enermax 425W.











Janyk1 (997)|23.11.2008 19:59
Minule deeean napsal toto:
[QUOTE=deeean;184113]Já si to nemyslím. Každou chvíli lidem radíme, aby si koupili relativně drahé zdroje a dost lidem se nezdá, proč by měli utrácet tolik peněz za něco, co můžou mít za půlku. To samý bych provedl u LCD, proklepnout nějaký Acer a srovnat s papírově srovnatelným třeba Samsungem. Na to bych byl osobně zvědavý.[/QUOTE]
Ale tento test tomu moc nepomůže, protože se zaobírá spotřebou, což jsou poměrně malé rozdíly a nikoho nepřesvědčí. Jo a vposlením odstavci píšeš, že EC zdroje vydrží tak 2-3 roky - v tom lepším případě jo, jindy bych to viděl tak na záležitost týdnů a měsíců. A kolikrát nezvládnou ani první spuštění a pak je ti spotřeba na nic.
Aby to mělo nějakou vypovídající hodnotu, chtělo by to nějaké komplexnější porovnání...

Ne že by toto bylo špatné, ale zdaleka to není úplné, čili vypovídající hodota je zanedbatelná.

BTW: ten rozdíl v délce kabelů je fakt k pobavení:D:D
ICE_D (2754)|23.11.2008 19:59
Moc hezky! Krasnej clanecek, davam RB+ a chvalim ;)
Jiziii (796)|23.11.2008 20:11
Moc pěknej článek chválím
i když sem myslel že rozdíly budou větší
jinak mě můj EC 450W stále drží už třetím rokem a dokud nebouchne tak měnit nebudu :-D
Alzerous (68)|23.11.2008 21:10
Moc pěkné mám 350 EC a pořád jede v pohodě
KarelCZ (10)|23.11.2008 22:33
Odpověď na Janyk1

Ano máš pravdu tento test se zaobírá JEN spotřebou nic víc ani míň. Samozřejmě jsem test mohl víc rozebrat a zohlednit dalších tucet faktorů ale to bych, sním strávit aspoň týden což se mi nechce. Ale pokud je v diskuzi doplníš budu jen rád.

A proč jsem dělal tento test když rozdíly jsou tak malé ? no proto, že jsem to nevěděl a bylo pro mě překvapením že Eurocase je jen o 15% horší čekal jsem mnohem víc.

Spotřeba je podle mě dost důležitá protože ti řekne kolik zaplatíš i když rozdíl je takový jaký je.

Mám jednu otázku jde nějak zjisti z tohoto testu účinnost zdrojů když znám jen vstupní příkon ?
Limoto (162)|27.11.2008 22:02
Jo, celkem dobrý, tabulka sice mnohem lepší, než minule, ale k dokonalosti jí chybí bezztrátová komprese (nejlíp PNG). Jenom škoda toho Enermaxe :(
robky (3195)|27.11.2008 22:19
[QUOTE=KarelCZ;186356]
Mám jednu otázku jde nějak zjisti z tohoto testu účinnost zdrojů když znám jen vstupní příkon ?[/QUOTE]

Na to potrebuješ poznať aj watáž, ktorú dodáva zdroj do záťaže
mech13 (5526)|24.3.2009 15:57
trochu vyhrabu tema a dokoncim vypocty... trochu to zaokrouhlim at se lip pocita:

corsair 1800,-
EC 700,-

rocne cca 200 na elektrice

to mame za 5 let zaruky corsairu uz jen kilo ve prospech EC... no a jelikoz EC je po dvou-trech letech nutne vymenit (u sebevraha ne, ale kdo normalni by to riskoval), tak uz to mame po peti letech 600 ve prospech corsairu...

a to za toho nejlepsiho predpokladu ze oba EC budou fungovat, nic neodpali a taky nahodou deska mela stesti ze prezila a EC ji zatim nenafouklo kondiky

takze bud mam po peti letech sotfa pouzitelne PC na smrtelne postely po druhym zdroji, nebo mi konci zaruka na zdroj, usetril jsem a je vic nez velka sance ze ten komp ma jeste peknych par let pred sebou jako nejaky web browser nebo psaci stroj. cely se to samozdrejme nehorazne umocni v momente kdy EC neco odpali